Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Dzieje się w weekend 9 - 11 października

Data publikacji: 08 października 2015 r. 13:32
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Dzieje się w weekend 9 - 11 października
 

Pomimo jesiennej aury Szczecin tętni kulturalnym życiem. W nadchodzący weekend czeka nas m.in. koncert „Barry Douglas gra Brahmsa”, występ Orkiestry Adama Sztaby i koncert „World Music” w wykonaniu duetu Staśkiewicz-Meisinger.

W piątek (9.10) o godz. 11.30 odbędzie się wydarzenie „I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokiem”. Będzie to już 6 edycja tej cennej inicjatywy, która odbywa się w ramach projektu „EKOPRZEDSZKOLAK”. Tradycyjnie uczestniczyć w niej będzie 500 szczecińskich przedszkolaków, którzy poprzez zabawę będą poznawać zasady funkcjonowania i ochrony zbiorników wodnych. Momentem szczególnym będzie happening, w czasie którego każdy uczestnik dokona symbolicznego aktu zarybiania.

Więcej na www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/48725-i_znow_beda_spiewaly_ryby.html

Natomiast w piątkowy wieczór (9.10) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert „Barry Douglas gra Brahmsa”. Monumentalny projekt Barry’ego Douglasa to nagranie wszystkich solowych kompozycji na fortepian Johannesa Brahmsa w przeciągu pięciu lat. Ten admirator Brahmsa koncertuje na najznakomitszych scenach całego świata. Był również jednym z wykonawców Sekstetu na klarnet, róg, trio smyczkowe i fortepian podczas 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. W wykonaniu Barry’ego Douglasa usłyszymy mistrzowską rękę, która wyrazi subtelność muzycznych niuansów i troskę o dzieło. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru w Domu Kultury „Słowianin” wystąpi Dezerter. Ten zespół punkrockowy powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów. Początek o godz. 20.30.
Więcej na www.slowianin.org

W sobotę i niedzielę (10-11.10) w Akademickim Centrum Kultury US odbędzie się Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Seniorów. Pierwszy dzień festiwalu obejmuje przesłuchania konkursowe i koncerty towarzyszące. Drugi dzień to oprawy mszy, koncerty towarzyszące i koncert finałowy z ogłoszeniem wyników.
Więcej na www.muzycznezmagania.pl

Przed nami również kolejna edycja Targów WSZYSTKO DLA DOMU, która odbędzie się w sobotę i niedzielę (10-11.10) w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Jest to świetna okazja do spotkań pomiędzy klientami, przedsiębiorcami i przedstawicielami firm z branży. Podczas 2 dni będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami i wzornictwem, inspirującymi rozwiązaniami aranżacyjnymi oraz nowatorskimi elementami wyposażenia wnętrz. 

Więcej na www.mts.pl

W sobotę (10.10) ulicami Szczecina przejdzie Marsz Różowej Wstążki, który ma na celu m.in. zwrócenie uwago na zagrożenia związane z chorobą nowotworową i podkreślenie wagi badań profilaktycznych u kobiet, którego celem jest między innymi poprawa wiedzy mieszkańców o zagrożeniach związanych z chorobą nowotworową, a także zwrócenie uwagi na badania profilaktyczne wśród kobiet. Dla wszystkich, który wezmą udział w wydarzeniu zaplanowano tego dnia badania, warsztaty i spotkania informacyjne. Marsz wyruszy o godz. 11.00 sprzed budynku TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego.
Więcej na https://www.facebook.com/events/684550508345888/691730927627846/

Znane utwory w charakterystycznych dla Sztaby, przewrotnych aranżacjach oraz jego własne kompozycje usłyszymy w sobotę (10.10) w Azoty Arenie podczas jubileuszowego koncertu z okazji 10-lecia istnienia Orkiestry Adama Sztaby.
Podczas koncertu wystąpią również znakomici soliści: Natalia Kukulska, Kuba Badach, Kasia Wilk i Piotr Cugowski. Początek o godz. 19.00.
Więcej na www.azotyarena.pl

Jeszcze tego wieczoru w Domu Kultury „Słowianin” wystąpi zespół Kabanos. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi i tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Jako support wystąpi zespół Scylla. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.
Więcej na www.slowianin.org

W niedzielę (11.10) o godzinie 18.00 w Azoty Arenie odbędzie się mecz w ramach rozgrywek Europejskich Pucharów EHF Cup. Na parkiecie Pogoń Szczecin zmierzy się z węgierską drużyną Csurgoi KK.
Więcej na www.handball.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru w TRAFO odbędzie się koncert „World Music” w wykonaniu duetu Staśkiewicz- Meisinger” Podczas koncertu promowany będzie najnowszy album Krzysztofa Meisingera pt.  „ASTOR”, który został nagrany z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Varsovia. Duet Staśkiewicz-Meisinger powstał w 2011 roku. W jego skład wchodzi dwoje wybitnych polskich muzyków - skrzypaczka Anna Maria Staśkiewcz (laureatka III nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku) oraz gitarzysta Krzysztof Meisinger. Od czasu powstania, zespół koncertuje zarówno jako duet jak i z orkiestrami występując w całej Polsce jak i za granicą. Duet Staśkiewicz-Meisinger staje się także inspiracją dla wielu kompozytorów którzy dla nich piszą nowe utwory przeznaczone na ten właśnie skład. Początek o godz. 18.00.
Więcej na www.trafo.org

Natomiast w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Waldemar Malicki. Najnowszy program z cyklu „Filharmonia dowcipu" to niespotykanie nigdzie indziej połączenie humoru i muzyki. To tu zderza się muzyka klasyczna i rozrywkowa z kabaretowym humorem i lekkością, dając zupełnie nową jakość.  Oryginalne aranżacje, profesjonalizm ich wykonania i zaskakujące pointy sprawiają, że jest to widowisko bezkonkurencyjne i jedyne w swoim rodzaju. O wysoki poziom dwugodzinnego show dba sztab specjalistów w swoich dziedzinach, zapewniający najwyższą jakość dźwięku i imponujących świateł, a przede wszystkim kilkunastoosobowa orkiestra, wybitni soliści oraz niezastąpiony lider i narrator – Waldemar Malicki. Początek o godz. 20.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Fot.: Magdalena LEWICKA 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA