poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dzieje się w weekend 9 - 11 października

Dzieje się w weekend 9 - 11 października

Dzieje się w weekend 9 - 11 października
Data publikacji: 2015-10-08 13:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1771 26979

Pomimo jesiennej aury Szczecin tętni kulturalnym życiem. W nadchodzący weekend czeka nas m.in. koncert „Barry Douglas gra Brahmsa”, występ Orkiestry Adama Sztaby i koncert „World Music” w wykonaniu duetu Staśkiewicz-Meisinger.

W piątek (9.10) o godz. 11.30 odbędzie się wydarzenie „I znów będą śpiewały ryby w Jeziorze Głębokiem”. Będzie to już 6 edycja tej cennej inicjatywy, która odbywa się w ramach projektu „EKOPRZEDSZKOLAK”. Tradycyjnie uczestniczyć w niej będzie 500 szczecińskich przedszkolaków, którzy poprzez zabawę będą poznawać zasady funkcjonowania i ochrony zbiorników wodnych. Momentem szczególnym będzie happening, w czasie którego każdy uczestnik dokona symbolicznego aktu zarybiania.

Więcej na www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/48725-i_znow_beda_spiewaly_ryby.html

Natomiast w piątkowy wieczór (9.10) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert „Barry Douglas gra Brahmsa”. Monumentalny projekt Barry’ego Douglasa to nagranie wszystkich solowych kompozycji na fortepian Johannesa Brahmsa w przeciągu pięciu lat. Ten admirator Brahmsa koncertuje na najznakomitszych scenach całego świata. Był również jednym z wykonawców Sekstetu na klarnet, róg, trio smyczkowe i fortepian podczas 80. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. W wykonaniu Barry’ego Douglasa usłyszymy mistrzowską rękę, która wyrazi subtelność muzycznych niuansów i troskę o dzieło. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru w Domu Kultury „Słowianin” wystąpi Dezerter. Ten zespół punkrockowy powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Zespół aktywnie koncertuje nie tylko kraju, ale również w wielu krajach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) oraz w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów. Początek o godz. 20.30.
Więcej na www.slowianin.org

W sobotę i niedzielę (10-11.10) w Akademickim Centrum Kultury US odbędzie się Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Chórów i Zespołów Wokalnych Seniorów. Pierwszy dzień festiwalu obejmuje przesłuchania konkursowe i koncerty towarzyszące. Drugi dzień to oprawy mszy, koncerty towarzyszące i koncert finałowy z ogłoszeniem wyników.
Więcej na www.muzycznezmagania.pl

Przed nami również kolejna edycja Targów WSZYSTKO DLA DOMU, która odbędzie się w sobotę i niedzielę (10-11.10) w halach Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Jest to świetna okazja do spotkań pomiędzy klientami, przedsiębiorcami i przedstawicielami firm z branży. Podczas 2 dni będzie można zapoznać się z najnowszymi trendami i wzornictwem, inspirującymi rozwiązaniami aranżacyjnymi oraz nowatorskimi elementami wyposażenia wnętrz. 

Więcej na www.mts.pl

W sobotę (10.10) ulicami Szczecina przejdzie Marsz Różowej Wstążki, który ma na celu m.in. zwrócenie uwago na zagrożenia związane z chorobą nowotworową i podkreślenie wagi badań profilaktycznych u kobiet, którego celem jest między innymi poprawa wiedzy mieszkańców o zagrożeniach związanych z chorobą nowotworową, a także zwrócenie uwagi na badania profilaktyczne wśród kobiet. Dla wszystkich, który wezmą udział w wydarzeniu zaplanowano tego dnia badania, warsztaty i spotkania informacyjne. Marsz wyruszy o godz. 11.00 sprzed budynku TVP Szczecin przy ul. Niedziałkowskiego.
Więcej na https://www.facebook.com/events/684550508345888/691730927627846/

Znane utwory w charakterystycznych dla Sztaby, przewrotnych aranżacjach oraz jego własne kompozycje usłyszymy w sobotę (10.10) w Azoty Arenie podczas jubileuszowego koncertu z okazji 10-lecia istnienia Orkiestry Adama Sztaby.
Podczas koncertu wystąpią również znakomici soliści: Natalia Kukulska, Kuba Badach, Kasia Wilk i Piotr Cugowski. Początek o godz. 19.00.
Więcej na www.azotyarena.pl

Jeszcze tego wieczoru w Domu Kultury „Słowianin” wystąpi zespół Kabanos. Po raz pierwszy o Kabanosie zrobiło się głośno w 2000 roku za sprawą chałupniczych przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi i tekstami okraszonymi cytatami z filmów Stanisława Barei. Jako support wystąpi zespół Scylla. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.
Więcej na www.slowianin.org

W niedzielę (11.10) o godzinie 18.00 w Azoty Arenie odbędzie się mecz w ramach rozgrywek Europejskich Pucharów EHF Cup. Na parkiecie Pogoń Szczecin zmierzy się z węgierską drużyną Csurgoi KK.
Więcej na www.handball.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru w TRAFO odbędzie się koncert „World Music” w wykonaniu duetu Staśkiewicz- Meisinger” Podczas koncertu promowany będzie najnowszy album Krzysztofa Meisingera pt.  „ASTOR”, który został nagrany z towarzyszeniem orkiestry Sinfonia Varsovia. Duet Staśkiewicz-Meisinger powstał w 2011 roku. W jego skład wchodzi dwoje wybitnych polskich muzyków - skrzypaczka Anna Maria Staśkiewcz (laureatka III nagrody Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu w 2006 roku) oraz gitarzysta Krzysztof Meisinger. Od czasu powstania, zespół koncertuje zarówno jako duet jak i z orkiestrami występując w całej Polsce jak i za granicą. Duet Staśkiewicz-Meisinger staje się także inspiracją dla wielu kompozytorów którzy dla nich piszą nowe utwory przeznaczone na ten właśnie skład. Początek o godz. 18.00.
Więcej na www.trafo.org

Natomiast w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Waldemar Malicki. Najnowszy program z cyklu „Filharmonia dowcipu" to niespotykanie nigdzie indziej połączenie humoru i muzyki. To tu zderza się muzyka klasyczna i rozrywkowa z kabaretowym humorem i lekkością, dając zupełnie nową jakość.  Oryginalne aranżacje, profesjonalizm ich wykonania i zaskakujące pointy sprawiają, że jest to widowisko bezkonkurencyjne i jedyne w swoim rodzaju. O wysoki poziom dwugodzinnego show dba sztab specjalistów w swoich dziedzinach, zapewniający najwyższą jakość dźwięku i imponujących świateł, a przede wszystkim kilkunastoosobowa orkiestra, wybitni soliści oraz niezastąpiony lider i narrator – Waldemar Malicki. Początek o godz. 20.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Fot.: Magdalena LEWICKA 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie