Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Sportowa wiosna

Data publikacji: 01 kwietnia 2016 r. 14:52
Ostatnia aktualizacja: 01 kwietnia 2016 r. 14:52
Sportowa wiosna
 

W kalendarzu wiosennych wydarzeń nie mogło zabraknąć imprez sportowych. Naturalnie nie sposób opisać wszystkich, zatem kilka z nich: 

 

Rajd Magnolii

36. edycja tej imprezy  (09-10 kwietnia) organizowana przez fundację Baja Poland będzie rundą kandydacką do zorganizowania w 2017 roku jednej z eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.  

Trasa będzie przebiegała przez Szczecin oraz drogi województwa zachodniopomorskiego. Najbardziej widowiskowymi odcinkami specjalnymi będą Wały Chrobrego.

36 Rajd Magnolii połączony będzie  z Targami Motoshow na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich,  gdzie będzie mieściła się teżstrefa serwisowa Rajdu oraz miasteczka dla kibiców.

Pierwszy dzień rajdu (sobota) odbędzie się na Wałach Chrobrego. Planowane są również odcinki specjalne na terenie byłego lotniska w Kluczewie (niedziela). 

www.rajdmagnolii.pl

Strzelectwo niepełnosprawnych   

 

Trwają przygotowania do  Pucharu Świata w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych (27 kwietnia- 5 maja, stadion lekkoatletyczny przy ul. Litewskiej) 

Te zawody  organizowane są  od 2003 roku i zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród zawodników. Co roku uczestniczy w nich ok. 300 osób. Obecnie trwają zapisy, ale już wiadomo, że zainteresowanie wśród ekip zagranicznych jest duże, nawet bardzo duże.   

W ubiegłym roku rywalizowało 28 reprezentacji z całego świata, padły aż 4 rekordy świata, a Polacy 8 razy stawali na podium.

www.start-szczecin.pl

 

Dla hospicjum

Małgorzata Glinka-Mogentale , była siatkarka Chemika Police i reprezentacji Polski  oraz skoczek narciarski Maciej Kot – już potwierdzili udział w "Meczu Gwiazd" w Szczecinie.

 

Charytatywny pojedynek, z którego dochód zostanie przekazany Zachodniopomorskiemu Hospicjum Dla Dzieci i Dorosłych, odbędzie się 21 maja  w Azoty Arenie.  Dochód będzie przeznaczony m.in. na zakup asystorów kaszlu dla podopiecznych hospicjum.
Zapowiadany jest także mecz niespodzianka .

- Zaplanowaliśmy kosmiczny mecz - zapowiada prezes Stowarzyszenia "Siatkarze dla Hospicjum", Maciej Sośnicki - Na razie nikt się nie dowie, kto w nim zagra. Dopiero na hali.

W ubiegłym roku w meczu charytatywnym zagrało około 20 sportowców, przede wszystkim siatkarzy, siatkarek i skoczków narciarskich. Ze sprzedaży biletów oraz sportowych pamiątek na aukcjach udało się zebrać 180 tysięcy złotych.

www.siatkarzedlahospicjium.pl

 

 

Żeglarski Puchar Świata

W maju na szczecińskich akwenach odbędą się aż 2 imprezy regatowe zaliczane do Pucharu Świata w Match Racingu w ramach cyklu Polish Match Tour.

 

Pierwsze regaty  - Double WarmUp  ( Podwójna rozgrzewka)-  rozegrane zostaną  w dniach 30 kwietnia do 3 maja. Inaugurują sezon w Polsce po zimowej przerwie, a  na starcie pojawi się cała plejada znanych żeglarzy. Podwójna rozgrzewka, ponieważ w ciągu 4 dni majowego weekendu, rozegrane zostaną 2 konkurencje, więc zawodnicy mają szanse zdobyć 2 razy więcej punktów do rankingu. W tegorocznej edycji udział weźmie jak zawsze 12 zaproszonych załóg z Malezji, Szwajcarii, Portugalii, Hiszpanii, Finlandii, Danii i Polski. Na starcie zobaczymy oczywiście cała Polską czołówkę czyli aktualnego mistrza Polski Marka Stańczyka, vicemistrza Łukasza Wosińskiego, brązowego medalistę Przemka Tarnackiego. Udział weźmie też Patryk Zbroja, obecnie sklasyfikowany na 43 miejscu w rankingu Puchara Świata, jako 3 polski sternik.

30 kwietnia, regaty odbędą się na Odrze w pobliżu nowego portu jachtowego i Wałów Chrobrego, pozostałe 3 dni wyścigów odbędą się na jeziorze Dąbie w pobliżu Centrum Żeglarskiego.

9 edycja Szczecin Match Race (20-22 maja), regat zaliczanych do Pucharu Świata  odbędzie się w centrum miasta na Odrze przy Wałach Chrobrego i przy bulwarach. Umożliwi to podziwianie wyścigów z nowego Portu Jachtowego, z Trasy Zamkowej, z bulwarów i z tarasów Wałów Chrobrego. Najlepsze 4 załogi powalczą o zwycięstwo, nagrody pieniężne i 1600 punktów do rankingu ISAF. Na starcie zobaczymy ponownie czołówkę Polaków oraz załogi z zagranicy, w tym m.in. Matta Jerwooda z Australii (obecnie nr 6 w rankingu Pucharu Świata) – triumfatora ubiegłorocznej edycji Szczecin Match Race.

Więcej informacji, filmy i galerie zdjęć z poprzednich edycji: www.polishmatch.pl

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA