Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dzieje się w weekend 12-14 lutego

Data publikacji: 11 lutego 2016 r. 16:33
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Dzieje się w weekend 12-14 lutego
 

Koncert Zbigniewa Wodeckiego w Azoty Arenie i Dominika Połońskiego w Filharmonii, Jacht Film, koncert trio Trinidad Arfo z Ukrainy – to tylko kilka wydarzeń, które czekają nas w najbliższych dniach. Przed nami kulturalny i sportowy weekend. Co jeszcze się wydarzy?

W piątek (12.02) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie wystąpi wiolonczelista Dominik Połoński. Koncert będzie nie tylko muzyczną ucztą, ale i nawiązaniem do wybitnych dzieł malarskich Marka Rothko. Płótna wybitnego amerykańskiego abstrakcjonisty stały się bowiem inspiracją dla Dariusza Przybylskiego, kompozytora młodego pokolenia. Utwór został napisany specjalnie dla wiolonczelisty Dominika Połońskiego, który o utworze Przybylskiego mówi: „Fantastyczny koncert pełen intensywnych i przejmujących namiętności i barw”. Początek koncertu o godz. 19.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W piątkowy wieczór (12.02) w Starej Rzeźni zaplanowano koncert trio Trinidad Arfo z Ukrainy. Są oni nie tylko profesjonalnymi muzykami, ale i prawdziwymi tancerzami. Grają utwory idealne do tańca. Główny repertuar stanowią tanga, milongi i walce grane przez orkiestry z tzw. „Złotej Ery Tanga” (Di Sarli, D’Arienzo, Troilo, Biagi, Pugliese). Występowali na wielu festiwalach, milongach i koncertach w Europie i poza nią. Współpracowali z takimi wokalistami jak Nigel Smith (Canada-France) i Carlos Roulet (Argentine). Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.
Więcej na www.stararzeznia.szczecin.pl

W sobotę i niedzielę (13-14.02) dla dzieci i młodzieży przygotowano kolejną twórczą przestrzeń tematyczną w galerii TWORZĘ SIĘ. Tym razem będą to dwudniowe warsztaty filmowe w przestrzeni Filmowego Placu Zabaw. Podczas tego przedsięwzięcia przestrzeń galerii zamieni się w plan zdjęciowy oraz pracownię animacji w której będzie można bawić się filmem, wcielając w rolę aktora, reżysera, operatora, animatora czy producenta konkretnej sceny filmowej. Do współtworzenia filmowej przestrzeni zaproszono reżyser Izabelę Plucińską, Krzysztofa Kuźnickiego ze Stowarzyszenia Kamera oraz Katarzynę Mierzejewską. Przez cały czas trwania placu w galerii obecny będzie animator, który wprowadzi uczestników w tematykę miejsca i zaprosi do wspólnej zabawy obrazem. Tworzone sceny będą rejestrowane przy pomocy kamery (film aktorski) oraz aparatu (film animowany), a następnie odtwarzane na ścianach galerii. Na placu nie zabraknie garderoby wypełnionej strojami i rekwizytami pozwalającymi tworzyć i wymyślać najrozmaitsze historie. Przestrzeń dedykowana jest dzieciom i młodzieży w wieku od 5 do 14 lat.
Więcej informacji na www.tworzesie.pl

Pasja, wielkie wyprawy i przeciwności losu, przygoda, która czai się za horyzontem – w sobotę i niedzielę (13-14.02) obędzie się kolejny Jacht Film w Szczecinie. Z pewnością będzie to wielkie święto dla miłośników żeglarstwa i filmów dokumentalnych. W Starej Rzeźni i Centrum Żeglarskim zaprezentowanych zostanie 8 filmów z 4 krajów. Tematem filmów będzie m.in. żeglarstwo wyczynowe, amatorskie i to uprawiane przez osoby niepełnosprawne. Jak na walentynki przystało będzie miłość i pasja, żeglarska oczywiście.
Więcej informacji na www.jachtfilm.pl

W sobotę (13.02) w Azoty Arenie wystąpi Zbigniew Wodecki i Mitch&Mitch. O współpracy Wodeckiego z zespołem Mitch&Mitch zrobiło się głośno po  OFF Festivalu w 2013r.,
podczas którego zaprezentowano "1976: A Space Odyssey", który okazał się spektakularnym sukcesem. Projekt, który miał być jednorazową przygodą zasłużenie święci teraz triumfy, zdobywając coraz szersze kręgi fanów. Dzięki świetnym aranżom, dystansowi do samych siebie, a przede wszystkim z miłości do muzyki, artyści tchnęli nowe życie w utwory m.in. „Panny Mego Dziadka", „Rzuć to wszystko co złe", „Dziewczyna z konwaliami", które odzyskały swój należny blask na płycie koncertowej. Oszołomiła ona rozmachem, dowcipem, jakością kompozycji i formą wykonania. Muzyczna odyseja Wodeckiego eksploruje obszary musicalowego songwritingu Burta Bacharacha, rozedrgane tropiki oraz zadymione kawiarnie lat 70. Warstwa tekstowa tego zakurzonego arcydzieła urzeka z kolei pozorną naiwnością, pod którą kryją się nieco przewrotne, pisane dżentelmeńskim tonem fraszki. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.
Więcej na www.azotyarena.pl

W niedzielne przedpołudnie (14.02) odbędzie się 1. Bieg Walentynkowy. Zawodnicy biec będą w parach, a do pokonania będą mieli 6km. Start i meta zmagań wyznaczona została przy Azoty Arenie. Początek o godz. 11.00.
Więcej na www.raz.szczecin.pl

Również w niedzielę (14.02) o godz.14.00 w Azoty Arenie Pogoń’04 Futsal Team zmierzy z Gwiazdą Ruda Śląska. Meczowi towarzyszyć będzie wiele atrakcji, a największą z nich będzie niewątpliwie prezentacja ekstraklasowych piłkarzy Pogoni Szczecin. Prezentacja odbędzie się w przerwie meczu. Tego dnia premierę będzie miał najnowszy plakat Pogoni Szczecin, z fotografią Portowców wykonaną podczas sesji zdjęciowej w Turcji. Każdy kibic będzie mógł otrzymać poster, a część plakatów będzie wcześniej podpisana przez zawodników.
Więcej na www.pogon04.szczecin.pl

W niedzielne popołudnie (14.02) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza czeka nas „gitarowa fantazja”. Podczas koncert Brillante wystąpi gitarzysta Jakub Kościuszko. „Melodie, które wygrywał artysta, wiły się między słuchaczami, by po chwili ustąpić miejsca następnym dźwiękom. Dało się odczuć, że gitarzysta zaprzedał swoją duszę muzyce i włożył w nią całe swoje serce” – piszą o Jakubie Kościuszce krytycy muzyczni.  Szczecinianin z urodzenia od lat koncertuje na estradach w kraju oraz w Niemczech, Holandii i Stanach Zjednoczonych. Klasyczna, ciepła, bezpretensjonalna – tak można pokrótce opisać grę Kościuszki, który oczarowuje widownię tworząc niezwykły, niezapomniany klimat. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

King Wilki Morskie przegotowały w niedzielne popołudnie (14.02) walentynki z koszykówką. Drużyna ze Szczecina zmierzy się w Azoty Arenie z Polfamexem Kutno. Początek spotkania o godz. 18.00.
Więcej na www.kingwilki.pl

Natomiast w niedzielę (14.02) o godz. 18.00 w Zamku Książąt Pomorskich odbędzie się koncert „Opera Night Project”, w programie którego znalazły się m.in. "O mio babbino caro" G. Pucciniego, "The Man I love" G. Gershwina, "Time to say goodbye" F. Sartoriego oraz "La Califfa" E. Morricone. „Opera night project” to wokalne indywidualności, zróżnicowane, wspaniałe głosy operowe – Agnieszka Sokolnicka, Dorota Zawadzka, Ilona Krzywicka, Voytek Soko, Marcin Pomykała. W swych koncertach łączą swobodnie różne gatunki muzyki: od słynnych tematów muzyki filmowej przez musical, operetkę i operę, do przebojów muzyki pop.
Więcej na www.zamek.szczecin.pl

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA