Wtorek, 28 maja 2024 r. 
REKLAMA

Dzieje się w weekend 5-7 lutego

Data publikacji: 04 lutego 2016 r. 19:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Dzieje się w weekend 5-7 lutego
 

Przed nami ostatni weekend karnawału. Co wydarzy się w tych dniach w Szczecinie i gdzie warto się wybrać? Oto nasze zestawienie.

Od czwartku do niedzieli (4-7.02) w naszym mieście odbędzie się piąta edycja Przeglądu Filmów o Górach (na zdjęciu). Podczas czterech dni będzie można zobaczyć  projekcje ok. 30 filmów o tematyce górskiej. Ponadto w programie zaplanowano spotkania z gośćmi specjalnymi – wybitnymi ludźmi gór, panel dyskusyjny, warsztaty i konkurs filmów amatorskich, wystawy, stoiska o tematyce górskiej, w tym specjalistyczna księgarnia, koncerty i przedszkole przeglądowe. Przegląd odbędzie się w Audytorium Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Więcej informacji na www.ogory.szczecin.pl 

W piątek (5.02) o godz. 18.00 w siedzibie INKU odbędzie się wernisaż malarstwa Marcina Przydatka. Niezwykła oryginalność i innowacyjność artysty powoduje, że jego prace są niepowtarzalne i wyróżniają się ciekawą techniką. Dla artysty najważniejsze jest jednak odkrywanie nowego medium, wchodzenie w nieznane, nieopisane ścieżki, a jednocześnie świadomość, że niektóre z nich ktoś już kiedyś wykorzystywał. W trakcie wernisażu nastąpi promocja książek Mirosława Wacewicza, który zaprosi uczestników na wędrówkę do Krainy Baśni i Legend. Książki zilustrował Marcin „Yperyt” Przydatek. Wystawa potrwa do 26 lutego 2016 r.
Więcej na www.inkubatorkultury.szczecin.pl

W piątkowy wieczór (5.02) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Chór i Orkiestra Barokowa Capella Cracoviensis. Muzycy zmierzą się z Oratorium „Izrael w Egipcie” Georga Friedricha Händela. Dziesięć biblijnych plag, rozstąpienie się wód Morza Czerwonego i zatopienie armii faraona to temat oratorium Händla „Izrael w Egipcie”. Potężne partie chóralne stanowią dwie trzecie całej partytury – jak powiada Romain Rolland, jest to „największa epopeja chóralna, jaka istnieje”. Dyrygentem koncertu będzie Jan Tomasz Adamus. Początek o godz. 19.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W sobotę (6.02) czeka nas hitowy pojedynek 18. kolejki PGNiG Superligi. Pogoń Baltica podejmować będzie rewelację rozgrywek – elbląski Start. Obie drużyny zajmują czołowe miejsca w tabeli i obie zapowiadają walkę w tym sezonie o medale. W poprzednim roku w starciu o brązowy medal Mistrzostw Polski podopieczne Adriana Struzika i Łukasza Kalwy wyeliminowały właśnie drużynę z Elbląga, która w obecnym sezonie jest żądna rewanżu. Pogoń w tym pojedynku ma jednak handicap własnego parkietu oraz wspaniałą publiczność. Kto wygra i umocni się na 2 miejscu przekonamy się już o godzinie 15:30 w hali przy ul. Twardowskiego 12b.
Więcej na www.pogonbaltica.pl

Również w sobotę (6.02) w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza wystąpi Narodowy Teatr Opery i Baletu w Odessie. W programie koncertu nie zabraknie znanych i lubianych arii operowych i operetkowych oraz tradycyjnych pieśni narodowych Ukrainy. Publiczność bawić będzie również repertuar musicalowy wzbogacony cudownymi strojami oraz tańcem baletu. Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

W sobotni wieczór (6.02) czeka nas pierwszy koncert Baltic Neopolis Orchestry z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w nowym roku. „Sinfoniette na różowo” poprowadzi na skrzypcach prof. Tomasz Tomaszewski z Deutsche Oper Berlin. W repertuarze występu BNO z koncertmistrzem Tomaszem Tomaszewskim znajduje się Koncert skrzypcowy Andrzeja Panufnika, skomponowany dla wybitnego skrzypka Yehudi Menuhina, Sinfonietta Pawła Łukaszewskiego z pierwszej płyty Orkiestry Baltic Neopolis oraz Souvenir de Florence op. 70 Piotra Czajkowskiego, utwór zainspirowany wizytą kompozytora we Florencji, choć nadal pełen motywów z rosyjskiego folkloru. Pocżatek koncertu o godz. 19.00 w Trafostacji Sztuki.

Więcej na www.balticneopolis.pl

Po blisko dwumiesięcznej przerwie do gry wracają szczypiorniści Pogoni Szczecin. Już pod wodzą nowego trenera Antoniego Pareckiego w najbliższą sobotę (6.02) zmierzą się z będącym na czwartej pozycji zespołem MMTS Kwidzyn. Mecz ten będzie miał bardzo duże znaczenie w kontekście walki portowców o awans do strefy play-off. Początek spotkania w Azoty Arenie o godzinie 18.00. 
Więcej na www.handball.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru w Domu Kultury „Słowianin” wystąpi zespół Acid Drinkers. Ich koncerty słyną z niesamowitej dawki energii, która przepływa między publicznością, a zespołem. Dla wielu fanów to prawdziwe muzyczne święto i obowiązkowy punkt w koncertowym kalendarzu. Bogaty dorobek artystyczny zespołu gwarantuje, że każda trasa różni się od poprzedniej. Ku uciesze fanów dawno niegrane rarytasy wracają do łask, a kultowe utwory, bez których publiczność nie pozwoli skończyć koncertu, brzmią świeżo i porywają tłum, jak za pierwszym razem. Początek o godz. 19.00.
Więcej na www.slowianin.org

6 lutego na całym świecie odbywać się będą imprezy z okazji urodzin króla reagge - Boba Marleya. Po raz kolejny w Szczecinie nie zabraknie świętowania w rytmach reagge, dancehall, soca, jungle i wszystkim co związane z Jamajką. W sobotę (6.02) o godz. 20.00 w Alter Ego wystąpią Earl Jacob, Easy Nuh Sound i Null'ah Sound.
Więcej na www.alterego.art.pl

W sobotę (6.02) w Lulu Club zagra legenda muzyki house – Tom Novy, znany z takich hitów jak „Superstar”, „Your Body”, „Now or Never” czy „Take it”. Tom Novy to również rewelacyjny dj, którego sety od wielu lat rozpalają klubowiczów na całym świecie. Sukcesy na światowych listach przebojów, występy w najlepszych klubach, popularność radiowa i telewizyjna były zawsze częścią jego kariery. Początek o godz. 21.00.
Więcej na www.luluclub.pl

Człowiek orkiestra. Rockowy, psychodeliczny, noise’owy, piosenkowy – Bajzel, będzie gościem cyklu Tego Słucham w najbliższą sobotę (6.02) w Domku Grabarza. Bajzel sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar oraz wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja. Pod pseudonimem Bajzel ukrywa się pochodzący ze Świnoujścia Piotr Piasecki, obecnie stacjonujący w Poznaniu. Doskonale znany szerokiej publiczności nie tylko z działalności solowej, ale również ze współpracy z Pogodnem czy z duetu Babu Król, tworzonego wraz z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem. Koncert rozpocznie się o godz. 21.00.
Więcej na www.facebook.com/events/1634620883466045

W niedzielę (7.02) na Zamku Książąt Pomorskich wystąpi duet Jackpot. Ich recital to sentymentalna, acz nie pozbawiona dobrego humoru, podróż do świata, w którym muzykę pisali doskonali kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. W programie koncertu „Miłość, nie zawsze możliwa” znajdą się utwory m.in. Ewy Bem, Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Kabaretu Starszych Panów oraz piosenki autorskie duetu. Początek o godz. 12.00.

Więcej na www.zamek.szczecin.pl

W niedzielne popołudnie do Szczecina zawita Michał Bajor. Artysta z koncertem „Moja miłość” wystąpi w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza o godz. 18.00. Michał Bajor – choć trudno w to uwierzyć – czaruje nas i wzrusza swoim śpiewem już od ponad 40 lat, jak nikt inny łącząc oryginalny styl z najwyższą jakością.  „Moja miłość" to 19 płyta w jego dyskografii i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa – Wojciechem Młynarskim. Po albumach „Od Piaf do Garou" i „Moje podróże" przyszedł czas na zbiór 17 najpiękniejszych piosenek o miłości. Większość z nich to wielkie przeboje, trwale zapisane w historii polskiej muzyki rozrywkowej i sercach kilku pokoleń słuchaczy – by wymienić tylko „Prześliczną wiolonczelistkę", „Odkryjemy miłość nieznaną", „Och, życie kocham cię nad życie" czy „Nie ma jak u mamy". Ale na płycie pojawią się też dwie premierowe piosenki, napisane specjalnie dla Michała Bajora przez Wojciecha Młynarskiego, a zaśpiewane w duetach z Alicją Majewską i Anną Wyszkoni.
Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA