sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Na Luzie > Zapowiada się rozrywkowy weekend

Zapowiada się rozrywkowy weekend

Zapowiada się rozrywkowy weekend
Data publikacji: 2015-10-15 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Wywietleń: 2206 28792

Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle interesująco. Nie zabraknie dobrej muzyki, sportowych emocji i atrakcji dla miłośników sztuki. Już w piątek rusza Szczecin European Film Festival, Centrum Żeglarskie zaprasza na pożegnanie sezonu, a King Wilki Morskie i Pogoń Baltica Szczecin rozegrają mecze w roli gospodarzy.

 

Blisko Wody - wernisaż

Izabela Ewa Staśkiewicz, szczecinianka spod znaku Koziorożca, z malarstwem związana jest od zawsze. Już w latach osiemdziesiątych, w czasie dwuletniego pobytu w Afryce, powstały pierwsze jej portrety i szkice z Sahary.

Szczeciński Inkubator Kultury oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Blisko wody, który odbędzie się w piątek, 16 października o godz. 18:00.

Wystawa potrwa do 30 października 2015 r.

Izabela Ewa Staśkiewicz profesjonalnie dziedziną plastyki zajęła się po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Szczecińskiej w 1991. Ciągle doskonali swój warsztat, jednak najchętniej tworzy w technice olejnej "impasto". Tematy wiodące w twórczości to jej miasto rodzinne w szerokim przedziale czasowym, od XIX wieku po współczesność oraz Wybrzeże Zachodniopomorskie z jego niepowtarzalnym urokiem przyrody.

Więcej nawww.inkubatorkultury.szczecin.pl

 

Rock In Szczecin - Viking Edition

16 października Dom Kultury Słowianin zaprasza wszystkich miłośników mocnego brzmienia na koncert Rock in Szczecin – Viking Edition.

Wystąpią: Skálmöld, Cruachan, Ereb Altor i Valkenrag

Bilety w cenie: 75 zł (do 15.10.2015), 90 zł w dniu koncertu.

Bilety w sprzedaży via Ticketpro, Eventim, eBilet.

Początek koncertu o godz. 18:00.

Więcej na www.slowianin.org

 

Edyta Górniak

Również w piątek, 16 października w Azoty Arenie wystąpi Edyta Górniak. Gwiazda polskiej estrady, w tym roku obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowała wydanie nowej, długo oczekiwanej płyty oraz trasę koncertową „Love 2 Love”, pierwszą od 15 lat, na miarę światowych produkcji. Wydarzenie jakiego w tym kraju jeszcze nie było, przy każdym koncercie będzie pracować 150 osób.

Fani z pewnością mogą liczyć na spektakularne show, w którym wystąpią tancerze i muzycy z najwyższej półki. Pojawi się ogromna scena oraz multimedia sprowadzane z Niemiec, w tym 20 metrowy ekran.

Początek o godz. 19:00.

Więcej na www.azotyarena.pl

 

Szczecin European Film Festival

W sobotę 17 października rozpocznie się Szczecin European Film Festival. To szczególne europejskie wydarzenie filmowe, forum transgranicznych spotkań i kooperacji z partnerami działającymi w sferze filmu, kultury i edukacji bezpośrednio na granicy polsko-niemieckiej.

Centrum przedsięwzięcia jest Szczecin, a poszczególne wydarzenia odbywają się również w innych miejscowościach w regionie (Rostock, Greifswald, Prenzlau, Anklam, Stargard, Kołbacz i Świnoujście).

Festiwal potrwa do 26 października.

Więcej na www.europeanfilmfestiwal.szczecin.pl

 

Impreza Na Orientację w Puszczy Bukowej

Klub Kniejołaza zaprasza do zażycia ruchu w Puszczy Bukowej. W sobotę, 17 października odbędzie się rajd na orientację. Małe, 1-3 osobowe patrole, zaopatrzone w mapę, wyruszą na poszukiwanie ukrytych w terenie punktów. Organizatorzy przewidują ognisko - prowiant we własnym zakresie.

Dla najlepszych nagrody!

Data:  2015-10-17 10:00

Miejsce zbiórki: godz. 10.00, pętla A,65,77 na os. Bukowym.

Trasa: około 10 km + 6 km dojście i powrót z bazy.

Powrót: przed 17.00 na os. Bukowe.

Więcej informacji na  profilu fb: https://www.facebook.com/PuszczaBukowa

oraz na forum:  http://www.bukowa.szczecin.pl/forum/26-klub-kniejoaza/10917-rajdy-kniejo...

 

Strefa Lego

W weekend 17-18 października firma LEGO Polska zaprasza wszystkie dzieci na wielki, otwarty event do Strefy LEGO®. Impreza odbędzie się w centrum handlowym Galeria Kaskada w Szczecinie. Na fanów kreatywnego budowania czeka 5 stref.

Gości bawić będą profesjonalni animatorzy LEGO. Moc atrakcji czeka dzieci w strefie LEGO Friends, gdzie razem z przyjaciółkami z Heartlake będą mogły zostać prawdziwymi gwiazdami pop!

Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/48914-strefa_lego.html

 

Pożegnanie Sezonu Żeglarskiego 2015

17 października oficjalnie zakończymy sezon żeglarski 2015. Na ten dzień przygotowano sporo niespodzianek. Będą niezwykli goście i mnóstwo atrakcji. Start o godzinie 12:00 pod masztem w Centrum Żeglarskim przy ul. Przestrzennej 21.

Zaraz po części oficjalnej, dla wszystkich uczestników zajęć przygotowane będą regaty Nadzieja Sportu. Różne klasy, różne kategorie, zdrowa rywalizacja i zabawa! Tych, którzy nie będą pływać zapraszamy na gry i zabawy na lądzie. Szczególnym punktem imprezy jest ognisko z kiełbaskami.

Dzieci na wodzie i lądzie, a rodzice kibicując mogą zrobić coś dobrego! Kolejny raz impreza na przystani będzie Dniem dla Życia. Dorośli między 18-55 rokiem życia będą mogli dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kości. Każda z osób, które zdecydują się zapisać do bazy, w podziękowaniu będzie miała możliwość wypłynięcia w krótki rejsik po jeziorze, z uczestnikami naszych zajęć.

Wyjątkowymi gośćmi na przystani będą tez superbohaterowie. Batman, Superman i Spiderman.

Plan imprezy dostępny jest na stronie www.centrumzeglarskie.pl

 

Warsztaty Kreatywnego Pisania

„Nie rozmawiaj z nieznajomymi bo jeszcze kogoś poznasz”, „Język polski jest przyjazny merda ogonkami”, „Moje życie nie mieści się w CV” – to tylko kilka z inspirujących tekstów, które powstały w trakcie warsztatów kreatywnego pisania Loesje. W najbliższą sobotę (17 października) również szczecinianie będą mogli przyczynić się do powstania kolejnych, równie ciekawych haseł i wyrażenia własnych opinii przy użyciu krótkich sloganów.

Kreatywne pisanie Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, promujących wolność słowa, tolerancję i skłaniających do refleksji. Teksty najbardziej inspirujące stają się plakatami Loesje, które później dostępne są w przestrzeni miejskiej, na koszulkach, torbach, wlepkach i stronie www.loesje.pl.

 

Dla kogo: Dla osób, którym bliskie są idee Loesje – otwartość na innych, konstruktywna ocena otaczającej rzeczywistości, krytyka bez osądzania. Dla tych, którzy chcą poćwiczyć umiejętność konstruktywnej krytyki i pracy w zespole. Wreszcie dla wszystkich, którzy lubią pisać i chcą rozwijać swoją kreatywność.

Kiedy: 17 października 2015, godz. 13:00 Business Link Szczecin, ul. Zbożowa 4A, Biurowiec Lastadia Office, 70-653 Szczecin

Wstęp wolny, bez zapisów. Liczba miejsc ograniczona (15 osób).

Uwaga: Warto przyjść nieco wcześniej, bo o udziale decyduje kolejność zgłoszeń bezpośrednio przed warsztatami. Czyli kto pierwszy, ten lepszy.

Szczegóły: www.facebook.com/events/457997607719407

 

Pogoń Baltica Szczecin vs LC Brühl

Po wspaniałym początku rozgrywek ligowych czas na emocje w EHF Cup. W sobotę i niedzielę Pogoń Baltica Szczecin podejmie szwajcarski LC Brühl.

Warto pojawić się na obu meczach i wesprzeć naszą drużynę! Oba mecze rozegrane zostaną na hali przy ulicy Twardowskiego 12B.

Hala Miejska, ul. Twardowskiego 12b

17 października - g. 17.00

18 października - g. 14.00

Informacje o sprzedaży biletów: http://pogonbaltica.pl/aktualnosci,799,pakiety-na-mecz-pucharowy-z-lc-br...

 

PREMIERA „Rosnę” - spektakl dla dzieci do lat 3

Teatr Lalek Pleciuga 17 października  o godzinie 17.00.

Nastrojowa i prosta opowieść o oczekiwaniu na narodziny dziecka oraz o pierwszych chwilach niemowlęcia. Spektakl, utrzymany w rodzinnej atmosferze, pozbawiony jest słów; na dziecięce zmysły oddziałuje poprzez dźwięki, ruch i barwy. „Rosnę” to urocza propozycja dla rodzin z małymi dziećmi: nie tylko zapewnia powrót do świeżych jeszcze wspomnień, lecz także zaprasza do wprowadzenia maluchów w świat, w którym na pytanie „skąd się wziąłem” można odpowiedzieć przy pomocy teatru.

reżyseria: Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński

scenografia: Jolanta Brejdak

muzyka: Zbigniew Krzywański

choreografia: Arkadiusz Buszko

występują: Mariola Fajak-Słomińska, Paulina Lenart, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Janusz Słomiński, Krzysztof Tarasiuk

Więcej na www.pleciuga.pl

 

Global Justice Night 17

Data:  2015-10-17 18:00

Miejsce:  Stara Rzeźnia

 

Impreza odbędzie się w Starej Rzeźni w Szczecinie. Dowiedz się czegoś o globalnych wyzwaniach, obejrzyj film, weź udział w loterii, zobacz jak idea GLOBAL JUSTICE zmieniła szczecińskie ulice, potańcz przy dobrej muzyce. Nie wyjdziesz z pustymi rękami – bluzy, torebki, smycze czekają. Globalna sprawiedliwość zaczyna się od lokalnych spotkań!

Global Justice Night to szczecińska cykliczna impreza, która ma pokazać, że sprawiedliwe podejście do dystrybucji dóbr i usług, wiedzy, kultury i sztuki, do swobodnego przepływu idei na świecie jest rozwiązaniem problemów globalnych i jest możliwe! Relacje między bogatymi i biednymi mogą być kształtowane nie tylko przez bezosobowe polityki, ale również przez nas – świadomych i aktywnych mieszkańców jednego z bogatych krajów.

Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/film/48904-global_justice_night_2015.html

 

Ørganek

ØRGANEK - klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox'a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekpresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka.

Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox.

 

Dom Kultury Słowianin
17.10.2015, godz. 19:00
Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu

Więcej na www.slowianin.org

 

Cracow-London-Buenos

W drugim koncercie z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w tym sezonie Baltic Neopolis Orchestra towarzyszyć będzie charyzmatyczny skrzypek Daniel Rowland. Koncert pt. Cracow-London-Buenos Aires odbędzie się w sobotę, 17 października o godz. 19 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.

Jesienny, październikowy wieczór za sprawą Baltic Neopolis Orchestra przemieni się w wielobarwną podróż po całym globie i różnych gatunkach muzycznych. Przepych londyńskiego baroku przeplatał się będzie z krakowską muzyką współczesną i amerykańskim minimalizmem. Całość zwieńczy melancholijna opowieść rodem z Buenos Aires skrywająca mnogość stylów muzycznych. Purcell, Glass, Penderecki, Piazzolla, czterech znakomitych kompozytorów i magnetyczne miasta, a jako przewodnik jeden z najbardziej charyzmatycznych i ekspresyjnych współczesnych skrzypków - Daniel Rowland.

Bilety 35 zł (normalny) i 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki. Informacja: biuro@balticneopolis.pl

Więcej na www.trafo.org

 

Komety + The Stubs

 

Dwa warszawskie zespoły: Komety oraz The Stubs zagrają w szczecińskim klubie Wasabi 17 października.

 

The Stubs swoją muzykę nazywają niskobudżetowym rock'n'rollem. 14 listopada 2014 premierę miał ich trzeci long play - "Social Death By Rock 'N' Roll". Zespół nieustannie występuje w kraju i zagranicą zaczynając od małych klubów i skłotów, na dużych scenach festiwalowych kończąc. W sierpniu ich występ zarejestrowała kultowa rozgłośnia KEXP z Seatle.

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii - Lesława w roku 2002. Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly.

 

Wasabi Club, Szczecin

start: 20:00

bilety: 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu

Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/koncerty/48337-komety_the_stubs.html

 

 

City Trail

Grand Prix CITY TRAIL to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Pierwszy bieg w Szczecinie – już w najbliższą niedzielę – 18 października. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 15 października.

Sezon 2015/2016 będzie już trzecim w Szczecinie. Od początku zawody odbywają się nad Jeziorem Szmaragdowym. Cykl składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody – trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w jednym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Zapisy na stronie internetowej do pierwszego biegu zostaną zamknięte w czwartek, 15 października o godz. 23:59.

Pierwszy bieg w Szczecinie odbędzie się już 18 października. Terminy kolejnych to: 22 listopada, 20 grudnia, 17 stycznia, 21 lutego i 20 marca. Po zawodach każdy zawodnik będzie mógł posilić się w bufecie, gdzie będą czekać woda, izotonik, herbata oraz przekąski. Nowością będą masaże na mecie. Start biegu głównego odbędzie się o 11:00. Biuro zawodów ruszy o 8:30. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

 

King Wilki Morskie Szczecin vs Siarka Tarnobrzeg

Pierwszy ligowy sprawdzian podopiecznych trenera Marka Łukomskiego już za nami. KING Wilki Morskie Szczecin SA w pierwszym meczu Tauron Basket Ligi przegrali z Czarnymi Słupsk 93:81. Był to mecz na jednym z najtrudniejszych wyjazdowych terenów w lidze. Hala Gryfia była wypełniona po brzegi i kibice robili wszystko, aby szczecinianie nie czuli się komfortowo.

Okazja do zanotowania pierwszego zwycięstwa w sezonie 2015/2016 już w najbliższą niedzielę. 18 października o godzinie 20 w Azoty Arenie, King Wilki Morskie Szczecin zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg, która w pierwszej kolejce wygrała ze Śląskiem Wrocław.

Więcej na www.kingwilki.pl

Na zdjęciu: Edyta Górniak

Fot.: Daniel Kruczyński (Wikipedia)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie