Wtorek 22 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Zapowiada się rozrywkowy weekend

Data publikacji: 2015-10-15 17:49
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-29 14:43
Zapowiada się rozrywkowy weekend
Na zdjęciu: Edyta Górniak. Fot.: Daniel Kruczyński  

Nadchodzący weekend zapowiada się niezwykle interesująco. Nie zabraknie dobrej muzyki, sportowych emocji i atrakcji dla miłośników sztuki. Już w piątek rusza Szczecin European Film Festival, Centrum Żeglarskie zaprasza na pożegnanie sezonu, a King Wilki Morskie i Pogoń Baltica Szczecin rozegrają mecze w roli gospodarzy.

 

Blisko Wody - wernisaż

Izabela Ewa Staśkiewicz, szczecinianka spod znaku Koziorożca, z malarstwem związana jest od zawsze. Już w latach osiemdziesiątych, w czasie dwuletniego pobytu w Afryce, powstały pierwsze jej portrety i szkice z Sahary.

Szczeciński Inkubator Kultury oraz Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Twórców Kultury serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Blisko wody, który odbędzie się w piątek, 16 października o godz. 18:00.

Wystawa potrwa do 30 października 2015 r.

Izabela Ewa Staśkiewicz profesjonalnie dziedziną plastyki zajęła się po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Szczecińskiej w 1991. Ciągle doskonali swój warsztat, jednak najchętniej tworzy w technice olejnej "impasto". Tematy wiodące w twórczości to jej miasto rodzinne w szerokim przedziale czasowym, od XIX wieku po współczesność oraz Wybrzeże Zachodniopomorskie z jego niepowtarzalnym urokiem przyrody.

Więcej nawww.inkubatorkultury.szczecin.pl

 

Rock In Szczecin - Viking Edition

16 października Dom Kultury Słowianin zaprasza wszystkich miłośników mocnego brzmienia na koncert Rock in Szczecin – Viking Edition.

Wystąpią: Skálmöld, Cruachan, Ereb Altor i Valkenrag

Bilety w cenie: 75 zł (do 15.10.2015), 90 zł w dniu koncertu.

Bilety w sprzedaży via Ticketpro, Eventim, eBilet.

Początek koncertu o godz. 18:00.

Więcej na www.slowianin.org

 

Edyta Górniak

Również w piątek, 16 października w Azoty Arenie wystąpi Edyta Górniak. Gwiazda polskiej estrady, w tym roku obchodzi 25-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowała wydanie nowej, długo oczekiwanej płyty oraz trasę koncertową „Love 2 Love”, pierwszą od 15 lat, na miarę światowych produkcji. Wydarzenie jakiego w tym kraju jeszcze nie było, przy każdym koncercie będzie pracować 150 osób.

Fani z pewnością mogą liczyć na spektakularne show, w którym wystąpią tancerze i muzycy z najwyższej półki. Pojawi się ogromna scena oraz multimedia sprowadzane z Niemiec, w tym 20 metrowy ekran.

Początek o godz. 19:00.

Więcej na www.azotyarena.pl

 

Szczecin European Film Festival

W sobotę 17 października rozpocznie się Szczecin European Film Festival. To szczególne europejskie wydarzenie filmowe, forum transgranicznych spotkań i kooperacji z partnerami działającymi w sferze filmu, kultury i edukacji bezpośrednio na granicy polsko-niemieckiej.

Centrum przedsięwzięcia jest Szczecin, a poszczególne wydarzenia odbywają się również w innych miejscowościach w regionie (Rostock, Greifswald, Prenzlau, Anklam, Stargard, Kołbacz i Świnoujście).

Festiwal potrwa do 26 października.

Więcej na www.europeanfilmfestiwal.szczecin.pl

 

Impreza Na Orientację w Puszczy Bukowej

Klub Kniejołaza zaprasza do zażycia ruchu w Puszczy Bukowej. W sobotę, 17 października odbędzie się rajd na orientację. Małe, 1-3 osobowe patrole, zaopatrzone w mapę, wyruszą na poszukiwanie ukrytych w terenie punktów. Organizatorzy przewidują ognisko - prowiant we własnym zakresie.

Dla najlepszych nagrody!

Data:  2015-10-17 10:00

Miejsce zbiórki: godz. 10.00, pętla A,65,77 na os. Bukowym.

Trasa: około 10 km + 6 km dojście i powrót z bazy.

Powrót: przed 17.00 na os. Bukowe.

Więcej informacji na  profilu fb: https://www.facebook.com/PuszczaBukowa

oraz na forum:  http://www.bukowa.szczecin.pl/forum/26-klub-kniejoaza/10917-rajdy-kniejo...

 

Strefa Lego

W weekend 17-18 października firma LEGO Polska zaprasza wszystkie dzieci na wielki, otwarty event do Strefy LEGO®. Impreza odbędzie się w centrum handlowym Galeria Kaskada w Szczecinie. Na fanów kreatywnego budowania czeka 5 stref.

Gości bawić będą profesjonalni animatorzy LEGO. Moc atrakcji czeka dzieci w strefie LEGO Friends, gdzie razem z przyjaciółkami z Heartlake będą mogły zostać prawdziwymi gwiazdami pop!

Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/inne/48914-strefa_lego.html

 

Pożegnanie Sezonu Żeglarskiego 2015

17 października oficjalnie zakończymy sezon żeglarski 2015. Na ten dzień przygotowano sporo niespodzianek. Będą niezwykli goście i mnóstwo atrakcji. Start o godzinie 12:00 pod masztem w Centrum Żeglarskim przy ul. Przestrzennej 21.

Zaraz po części oficjalnej, dla wszystkich uczestników zajęć przygotowane będą regaty Nadzieja Sportu. Różne klasy, różne kategorie, zdrowa rywalizacja i zabawa! Tych, którzy nie będą pływać zapraszamy na gry i zabawy na lądzie. Szczególnym punktem imprezy jest ognisko z kiełbaskami.

Dzieci na wodzie i lądzie, a rodzice kibicując mogą zrobić coś dobrego! Kolejny raz impreza na przystani będzie Dniem dla Życia. Dorośli między 18-55 rokiem życia będą mogli dołączyć do bazy potencjalnych dawców szpiku kości. Każda z osób, które zdecydują się zapisać do bazy, w podziękowaniu będzie miała możliwość wypłynięcia w krótki rejsik po jeziorze, z uczestnikami naszych zajęć.

Wyjątkowymi gośćmi na przystani będą tez superbohaterowie. Batman, Superman i Spiderman.

Plan imprezy dostępny jest na stronie www.centrumzeglarskie.pl

 

Warsztaty Kreatywnego Pisania

„Nie rozmawiaj z nieznajomymi bo jeszcze kogoś poznasz”, „Język polski jest przyjazny merda ogonkami”, „Moje życie nie mieści się w CV” – to tylko kilka z inspirujących tekstów, które powstały w trakcie warsztatów kreatywnego pisania Loesje. W najbliższą sobotę (17 października) również szczecinianie będą mogli przyczynić się do powstania kolejnych, równie ciekawych haseł i wyrażenia własnych opinii przy użyciu krótkich sloganów.

Kreatywne pisanie Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, promujących wolność słowa, tolerancję i skłaniających do refleksji. Teksty najbardziej inspirujące stają się plakatami Loesje, które później dostępne są w przestrzeni miejskiej, na koszulkach, torbach, wlepkach i stronie www.loesje.pl.

 

Dla kogo: Dla osób, którym bliskie są idee Loesje – otwartość na innych, konstruktywna ocena otaczającej rzeczywistości, krytyka bez osądzania. Dla tych, którzy chcą poćwiczyć umiejętność konstruktywnej krytyki i pracy w zespole. Wreszcie dla wszystkich, którzy lubią pisać i chcą rozwijać swoją kreatywność.

Kiedy: 17 października 2015, godz. 13:00 Business Link Szczecin, ul. Zbożowa 4A, Biurowiec Lastadia Office, 70-653 Szczecin

Wstęp wolny, bez zapisów. Liczba miejsc ograniczona (15 osób).

Uwaga: Warto przyjść nieco wcześniej, bo o udziale decyduje kolejność zgłoszeń bezpośrednio przed warsztatami. Czyli kto pierwszy, ten lepszy.

Szczegóły: www.facebook.com/events/457997607719407

 

Pogoń Baltica Szczecin vs LC Brühl

Po wspaniałym początku rozgrywek ligowych czas na emocje w EHF Cup. W sobotę i niedzielę Pogoń Baltica Szczecin podejmie szwajcarski LC Brühl.

Warto pojawić się na obu meczach i wesprzeć naszą drużynę! Oba mecze rozegrane zostaną na hali przy ulicy Twardowskiego 12B.

Hala Miejska, ul. Twardowskiego 12b

17 października - g. 17.00

18 października - g. 14.00

Informacje o sprzedaży biletów: http://pogonbaltica.pl/aktualnosci,799,pakiety-na-mecz-pucharowy-z-lc-br...

 

PREMIERA „Rosnę” - spektakl dla dzieci do lat 3

Teatr Lalek Pleciuga 17 października  o godzinie 17.00.

Nastrojowa i prosta opowieść o oczekiwaniu na narodziny dziecka oraz o pierwszych chwilach niemowlęcia. Spektakl, utrzymany w rodzinnej atmosferze, pozbawiony jest słów; na dziecięce zmysły oddziałuje poprzez dźwięki, ruch i barwy. „Rosnę” to urocza propozycja dla rodzin z małymi dziećmi: nie tylko zapewnia powrót do świeżych jeszcze wspomnień, lecz także zaprasza do wprowadzenia maluchów w świat, w którym na pytanie „skąd się wziąłem” można odpowiedzieć przy pomocy teatru.

reżyseria: Mariola Fajak-Słomińska i Janusz Słomiński

scenografia: Jolanta Brejdak

muzyka: Zbigniew Krzywański

choreografia: Arkadiusz Buszko

występują: Mariola Fajak-Słomińska, Paulina Lenart, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Janusz Słomiński, Krzysztof Tarasiuk

Więcej na www.pleciuga.pl

 

Global Justice Night 17

Data:  2015-10-17 18:00

Miejsce:  Stara Rzeźnia

 

Impreza odbędzie się w Starej Rzeźni w Szczecinie. Dowiedz się czegoś o globalnych wyzwaniach, obejrzyj film, weź udział w loterii, zobacz jak idea GLOBAL JUSTICE zmieniła szczecińskie ulice, potańcz przy dobrej muzyce. Nie wyjdziesz z pustymi rękami – bluzy, torebki, smycze czekają. Globalna sprawiedliwość zaczyna się od lokalnych spotkań!

Global Justice Night to szczecińska cykliczna impreza, która ma pokazać, że sprawiedliwe podejście do dystrybucji dóbr i usług, wiedzy, kultury i sztuki, do swobodnego przepływu idei na świecie jest rozwiązaniem problemów globalnych i jest możliwe! Relacje między bogatymi i biednymi mogą być kształtowane nie tylko przez bezosobowe polityki, ale również przez nas – świadomych i aktywnych mieszkańców jednego z bogatych krajów.

Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/film/48904-global_justice_night_2015.html

 

Ørganek

ØRGANEK - klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe power trio tu i ówdzie wspomagane organami Vox'a. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekpresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka.

Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań, urodzony w 1976 r. w Suwałkach. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider, kompozytor i autor tekstów w zespole Organek. Członek i jeden z założycieli grupy Sofa. Gitarzysta formacji poetyckiej Ser Charles oraz jeden z wokalistów grupy Fox.

 

Dom Kultury Słowianin
17.10.2015, godz. 19:00
Bilety w cenie 30 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu

Więcej na www.slowianin.org

 

Cracow-London-Buenos

W drugim koncercie z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w tym sezonie Baltic Neopolis Orchestra towarzyszyć będzie charyzmatyczny skrzypek Daniel Rowland. Koncert pt. Cracow-London-Buenos Aires odbędzie się w sobotę, 17 października o godz. 19 w Trafostacji Sztuki w Szczecinie.

Jesienny, październikowy wieczór za sprawą Baltic Neopolis Orchestra przemieni się w wielobarwną podróż po całym globie i różnych gatunkach muzycznych. Przepych londyńskiego baroku przeplatał się będzie z krakowską muzyką współczesną i amerykańskim minimalizmem. Całość zwieńczy melancholijna opowieść rodem z Buenos Aires skrywająca mnogość stylów muzycznych. Purcell, Glass, Penderecki, Piazzolla, czterech znakomitych kompozytorów i magnetyczne miasta, a jako przewodnik jeden z najbardziej charyzmatycznych i ekspresyjnych współczesnych skrzypków - Daniel Rowland.

Bilety 35 zł (normalny) i 20 zł (uczniowie, studenci, seniorzy) do nabycia w punktach sprzedaży bilety.fm oraz w TRAFO Trafostacji Sztuki. Informacja: biuro@balticneopolis.pl

Więcej na www.trafo.org

 

Komety + The Stubs

 

Dwa warszawskie zespoły: Komety oraz The Stubs zagrają w szczecińskim klubie Wasabi 17 października.

 

The Stubs swoją muzykę nazywają niskobudżetowym rock'n'rollem. 14 listopada 2014 premierę miał ich trzeci long play - "Social Death By Rock 'N' Roll". Zespół nieustannie występuje w kraju i zagranicą zaczynając od małych klubów i skłotów, na dużych scenach festiwalowych kończąc. W sierpniu ich występ zarejestrowała kultowa rozgłośnia KEXP z Seatle.

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawska grupa powstała na gruzach legendarnej Partii. Zespół został uformowany przez lidera Partii - Lesława w roku 2002. Od tego czasu warszawska grupa nagrała sześć krążków studyjnych i jeden koncertowy. Wydarzeniem okazał się debiutancki mini-album „Komety” z 2003 roku, który rozpętał nad Wisłą modę na rockabilly.

 

Wasabi Club, Szczecin

start: 20:00

bilety: 20 zł w przedsprzedaży / 25 zł w dniu koncertu

Więcej na http://www.szczecin.eu/zycie_w_miescie/miasto_poleca/koncerty/48337-komety_the_stubs.html

 

 

City Trail

Grand Prix CITY TRAIL to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Pierwszy bieg w Szczecinie – już w najbliższą niedzielę – 18 października. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 15 października.

Sezon 2015/2016 będzie już trzecim w Szczecinie. Od początku zawody odbywają się nad Jeziorem Szmaragdowym. Cykl składa się z sześciu biegów na dystansie 5 km. Aby zostać sklasyfikowanym, zdobyć pamiątkowy medal i walczyć o nagrody – trzeba pobiec co najmniej cztery razy.

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w jednym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Zapisy na stronie internetowej do pierwszego biegu zostaną zamknięte w czwartek, 15 października o godz. 23:59.

Pierwszy bieg w Szczecinie odbędzie się już 18 października. Terminy kolejnych to: 22 listopada, 20 grudnia, 17 stycznia, 21 lutego i 20 marca. Po zawodach każdy zawodnik będzie mógł posilić się w bufecie, gdzie będą czekać woda, izotonik, herbata oraz przekąski. Nowością będą masaże na mecie. Start biegu głównego odbędzie się o 11:00. Biuro zawodów ruszy o 8:30. Od 9:30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

 

King Wilki Morskie Szczecin vs Siarka Tarnobrzeg

Pierwszy ligowy sprawdzian podopiecznych trenera Marka Łukomskiego już za nami. KING Wilki Morskie Szczecin SA w pierwszym meczu Tauron Basket Ligi przegrali z Czarnymi Słupsk 93:81. Był to mecz na jednym z najtrudniejszych wyjazdowych terenów w lidze. Hala Gryfia była wypełniona po brzegi i kibice robili wszystko, aby szczecinianie nie czuli się komfortowo.

Okazja do zanotowania pierwszego zwycięstwa w sezonie 2015/2016 już w najbliższą niedzielę. 18 października o godzinie 20 w Azoty Arenie, King Wilki Morskie Szczecin zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg, która w pierwszej kolejce wygrała ze Śląskiem Wrocław.

Więcej na www.kingwilki.pl

Na zdjęciu: Edyta Górniak

Fot.: Daniel Kruczyński (Wikipedia)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ