Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

W weekend się dzieje

Data publikacji: 06 listopada 2015 r. 07:45
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
W weekend się dzieje
 

Weekend coraz bliżej, więc już teraz warto zaplanować najbliższe wolne dni. Gdzie warto się wybrać i co zobaczyć? Oto kilka propozycji.

W sobotę i niedzielę (6-7.11) na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego odbędzie się I Międzynarodowa Konferencja EDUKACJA – INNOWACJA dotycząca innowacji edukacyjnych, edukacji nieformalnej oraz metody outdoor education z udziałem zagranicznych i polskich ekspertów. W ramach dwudniowej konferencji odbędą się inspirujące wystąpienia ekspertów oraz warsztaty metodyczne i ich zastosowanie w pracy edukacyjnej. Konferencja kierowana jest do dyrektorów szkół i placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów, terapeutów, pracowników socjalnych, pracowników środowisk akademickich, studentów, ale też rodziców i osób, którym zależy na podnoszeniu jakości edukacji swoich podopiecznych.

Więcej na www.outdoorpoland.com

W piątek (6.11) o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż ostatniej w tym roku wystawy z cyklu TRAFO MEDIA LAB. Wystawa prezentuje fotografie i instalację świetlną Marka Kucharskiego oraz wideo Dominiki Gęsickiej. Projekty obu artystów przetwarzają dostępne, istniejące już prace i wpisują się w powszechnie praktykowany nurt Appropriation Art (sztuka zawłaszczania). Punktem wyjścia stały się już istniejące filmy: Dominika Gęsicka wykorzystuje intymne wideo znalezione w domowym archiwum, natomiast Marek Kucharski bada dokumentalny zapis filmowy i za jego pośrednictwem opowiada zupełnie inną, niż zamierzona, historię.

Więcej na www.trafo.org

W piątek (6.11) w szczecińskiej Filharmonii wystąpi Nemanja Radulovic, skrzypek znany ze swoich brawurowych recitali. Szczecińska publiczność usłyszy Serba w koncercie skrzypcowym nr 3 G-dur Mozarta. Program uzupełni suita z baletu Ognisty ptak Strawińskiego i Symfonia nr 7 A-dur op. 92 Beethovena.  Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl

Jeszcze tego wieczoru w Domu Kultury „Słowianin” odbędzie się koncert z okazji 20-lecia THE ANALOGS. Zespół  powstał w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punk/streetpunk. Na swoim koncie posiadają wiele płyt oraz setki koncertów zagranych w Polsce oraz w większości krajów Europy. To jednak nie koniec muzycznych wrażeń. Na scenie wystąpią również Farben Lehre, Rejestracja, Berlin i Blackouts. Początek o godz. 18.30.

Więcej na www.slowianin.org

Również w piątkowy wieczór (6.11) o godz. 19.00 w Hormonie wystąpi Kamp! Wydana latem ubiegłego roku "Baltimore EP" była powrotem do krótkich form, od których zaczęła się wydawnicza działalność Kamp! Materiał nagrany w Madrycie został ciepło przyjęty zarówno na zachodzie jak i na polskim rynku.  Kamp kończy również pracę nad nowym krążkiem. Album  będzie materiałem zaskakującym, bezkompromisowym i wartym dyskusji. Podczas koncertu Kamp! towarzyszyć będzie zespół Oxford Drama.

Więcej na www.hormon.pl

Natomiast na scenie Free Blues Club w piątek (6.11) o godz. 21.00 wystąpi Hotel Zero. Malowanie obrazów oldskulowym brzmieniem. Tak mniej więcej można nazwać to co gra Hotel Zero. Inaczej jest to zespół grający korzennie muzykę z pogranicza bluesa, rocka, popu. Zazwyczaj temat wygląda następująco - sekcja hipnotyzującym pulsem wprowadza słuchacza do świata malowanego dźwiękami gitary... teksty bardzo często wieloznaczne z pogranicza tematyki metafizycznej i liryki wyznania.
Więcej na www.freebluesclub.pl

W sobotni wieczór (7.11) w Domu Kultury Słowianin wystąpi Happysad. Tańczmy Tour to nazwa jesiennej trasy Happysad, na którą grupa zaprosiła także trzy zaprzyjaźnione zespoły: Muzyka Końca Lata, Maki i Chłopaki oraz Bezsensu.  Pierwszy z nich jest na finiszu nagrywania najnowszej płyty, drugi zaplanował datę premiery nowego zestawu piosenek pt. „Tańcz” na 4 września, a trzeci jest w trakcie promocji swojego albumu „Wszystko i nie tylko wszystko”. W takim towarzystwie nie sposób smucić się z powodu końca lata. Początek o godz. 19.00.

Więcej na www.slowianin.org

Solistą najbliższego koncertu Baltic Neopolis Orchestry (na zdj.) z cyklu Wielcy Koncertmistrzowie w sobotę (7.11) będzie Carmine Lauri, koncertmistrz Londyńczyków. Muzycy zagrają m.in. nowy utwór maltańskiego kompozytora Karla Fioriniego. Wirtuoz Południa, pochodzący z Malty Carmine Lauri i Baltic Neopolis Orchestra podczas wspólnego rozproszą nieco zadumę i przemienią jesienną melancholię w radość. Atmosferę wieczoru zbudują liryczne utwory Franciszka Schuberta, Petera Warlocka i Piotra Czajkowskiego. Wiosenny powiew przyniesie ze  sobą utwór Gustawa Holsta, a muzyczną wędrówkę dopełni prawykonanie utworu Karla Fioriniego, młodego maltańskiego kompozytora. Przez całość przeprowadzi słuchaczy Carmine Lauri, wybitny skrzypek, koncertmistrz  London Symphony Orchestra, wykonawca muzyki do takich filmów, jak m.in. Gwiezdne Wojny czy Harry Potter. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w Trafostacji Sztuki.

Więcej www.balticneopolis.pl

W sobotni wieczór (7.11) w P1erwszym Miejscu zespół Mikromusic promować będzie swój nowy album „Matka i żony”. Jest to jedna z najbardziej energicznych płyt, które zespół nagrał do tej pory. 
Jeśli poprzednie albumy niosły ze sobą dużą ilość melancholii, na tej płycie można znaleźć sporo humoru i przyspieszony rytm.  Początek o godz. 20.00.

Więcej na www.mikromusic.pl

Fani starego Marillion czekali na taki koncert od lat. W sobotę (7.11) o godz. 20.00 w Azoty Arenie wystąpi Fish. Od ukazania się płyty Missplaced Childhood minęło trzydzieści lat. Fish, dawny wokalista zespołu, postanowił wyruszyć w trasę, na której przypomina głównie utwory z czasów Marillion.
Więcej na www.azotyarena.pl 

W niedzielę (8.11) w Hali Opery na Zamku wystawiony zostanie spektakl Teatru Kwadrat „Przez park na bosaka”. Neil Simon jest najczęściej wystawianym dramaturgiem na świecie i jedynym żyjącym pisarzem, który na Broadwayu ma teatr swojego imienia. Jako pierwsza uznanie przyniosła mu właśnie sztuka „Przez park na bosaka”, którą rozsławiły takie gwiazdy jak Robert Redford, czy Jane Fonda.  Sztuka ujmuje energią aktorów, pomysłowym scenariuszem, a przede wszystkim świetnym kontaktem z publicznością.

Więcej na www.teatrkwadrat.pl 

W niedzielę (8.11) o godz. 17.00 w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbędzie się koncert rodzinny „Kopciuszek czy Śnieżka”. Dwie historie, dwie piękne bohaterki i jedno pytanie: Kopciuszek czy Śnieżka? Która mocniej przekonuje i bardziej zachwyca? Jeszcze nie wiecie? Koniecznie przyjdźcie zobaczyć dwa niezwykłe widowiska muzyczne, każde oparte na jednej z bajek, połączone w jeden koncert rodzinny. Historie te ożyją nie tylko za sprawą muzyki – na jej tle pojawią się pełni wigoru aktorzy. Artyści zachwycą widzów brawurową grą aktorską w spektaklach wyreżyserowanych przez Krzysztofa Grębskiego, znanego i cenionego aktora Teatru Lalek we Wrocławiu. Muzyka Jana Walczyńskiego dodatkowo sprawi, że bez trudu przeniesiemy się do świata fantazji.

Więcej na www.filharmonia.szczecin.pl 

Natomiast w niedzielę (8.11) o godz. 18.00 odbędzie się koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową w ramach uroczystości otwarcia sali księcia Bogusława X po zakończeniu modernizacji Skrzydła Północnego Zamku. Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory Mieczysława Karłowicza, Piotra Klimka, Claudii Montero i Wolfganga Amadeusza Mozarta. \

Więcej na www.zamek.szczecin.pl

Fot. D.GORAJSKI

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA