sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dyrektor odwołany (aktual.)

Dyrektor odwołany (aktual.)

Dyrektor odwołany (aktual.)
Data publikacji: 2015-10-14 11:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1164 28355

Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Szczecinie, który zdaniem prokuratury przyjął od zachodniopomorskich przedsiębiorców butelkę whisky, bilety na koncert i dwa rowery zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości o odwołanie go z dotychczas zajmowanego stanowiska. Dymisja została przyjęta.

Roman B., były już dyrektor Sądu Apelacyjnego, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego 8 października. Po przesłuchaniu prokurator przedstawił mu zarzuty - mężczyzna jest podejrzany o przyjęcie łapówki w związku z pełnioną funkcją. Jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec niego zawieszenie w wykonywaniu obowiązków.

B. zwrócił się więc do Ministra Sprawiedliwości o odwołanie go z zajmowanego stanowiska. W przesłanym oświadczeniu podkreślił jednak, iż nie czuje się winnym zarzucanego mu przestępstwa a swoją decyzję podjął, kierując się dobrem wymiaru sprawiedliwości.

Jak się dowiedzieliśmy, Minister Sprawiedliwości odwołał 61-letniego Romana B. ze stanowiska dyrektora, zwalniając go przy tym z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.

Przypomnijmy, że dyrektor sądu miał przyjąć łapówkę w 2014 r. Otrzymał ją od biznesmenów będących współwłaścicielami firmy zajmującej się sprzedażą m.in. urządzeń biurowych. Obaj mężczyźni również zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty wręczenia korzyści majątkowych - sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego (10 i 12 tys. zł). O pomocnictwo we wręczaniu łapówek podejrzany jest także ich wspólnik.

Wszystkim podejrzanym - tym co wręczali łapówki i tym, którzy je otrzymywali - grozi nawet 8 lat więzienia.©℗

(lw)

Komentarze

Politiczne Klamstwa
Ta sa same kalmstwa czlowiek jest honorowy in niewinny!!!!!! Nie dawaj glupich komentarzy jak nie znasz fakow. Latwo kogos brudzic blotem... ciezej powiedziec prawde...
2015-11-12 03:19:13
PUPIL
TEN PAN TO EMERYRYT WOJSKOWY OD 10 LAT Z WYSOKĄ EMERYTURĄ INTERNET TO POTĘGA
2015-10-19 21:26:25
lepiej późno niż później
Nareszcie!!! szkoda, że tak późno i że wcześniej nikt się nie wziął za występki tego człowieka, bo ta sprawa to wierzchołek góry lodowej. W końcu przypływ świeżego powietrza w SA!
2015-10-15 06:32:13
zigi
Był prezesem spółdzielni i coś było na rzeczy ale sprawa się rozeszła
2015-10-14 21:40:58
Ktoś
Co tam przetarg... Jest jeden sąd, ktory poszukuje wolontariuszy do pracy w sądzie. I nie żartuję. Mówi Wam to coś?
2015-10-14 17:36:19
Zarobki
Jeżeli kogoś nie stać na butelkę whiskey, bilety na koncert, czy rower, na takim stanowisku, to jak świadczy o tym człowieku?
2015-10-14 12:57:21
Głosuję na PiS
@Nie głosuję na PiS - nie galopuj, nie galopuj z tym działaniem instytucji państwowych. Z Sawicką też instytucje zadziałały i... jest niewinna.
2015-10-14 12:22:16
Nie głosuję na PiS
Skoro zadziałały instytucje państwowe i prawidłowo reagują na nadużycia, to nie wiem jaką PiSowatą amebą, zatrutą czadem płynącym z TV co Trwa Mać i Radia co Ma i papierów bezwartościowych typu GP i GPCodziennie trzeba być, by wszędzie dostrzegać spisek, ruinę i wklejać te przekazy dnia wszędzie, chociażby to było kompletnie bez sensu i bez związku?
2015-10-14 11:49:24
nedzny czlowieczek
Dyrektor Sądu Roman Bilski Dyrektor Sądu - Dysponent budżetu sądów na obszarze apelacji szczecińskiej Dyrektor się wycofuje Już w trakcie rozmowy z naszym dziennikarzem dyrektor Bilski żałował, że dał takie ogłoszenie. Godzinę później (trzy godziny po terminie przyjmowania ofert) na stronie internetowej zamieścił sprostowanie, że nie chodziło mu o przetarg, ale o zwykły nabór. Przetarg na pracowników to po prostu wykorzystywanie poziomu bezrobocia w naszym regionie. Bulwersujące, że ktoś wpadł na taki pomysł. A zwłaszcza że wpadł na to w sądzie. Zaczyna się upadlanie ludzi nawet w instytucjach, które mają dbać o sprawiedliwość i godność pracowników. Przecież są przyzwoite procedury zatrudniania. Można było np. ogłosić konkurs. Nie wierzę w tłumaczenie dyrektora, że chodzi tylko o niefortunną nazwę. Po co kazałby ludziom podawać, jakiej płacy oczekują? Chce wiedzieć, jak są zdesperowani. Samotna matka czy ktoś, kto ma w rodzinie chorego bliskiego, zgodzą się na wszystko, byle utrzymać dom. Wygląda to tak, jakby dyrektor już na starcie chciał wiedzieć, kto się później nie postawi. Z kim pracodawca będzie mógł zrobić co zechce. Dopiero gdy "Wyborcza" zainteresowała się sprawą, dyrektor się wycofuje: tłumaczy jak dziecko, mydli oczy. Moim zdaniem na starcie upodlił ludzi.
2015-10-14 11:42:46
Głosuję na PiS
I jak tu nie wierzyć PiS-owi, że państwo jest w ruinie? [Wyjaśnienie dla lemingów pasionych TVN-em: Pod pojęciem państwa możemy rozumieć dosłownie ogół dróg, mostów, budynków itp. i to wam właśnie pokazują w TV z pytaniem jaka ruina? przecież wieżowce się budują! A można też rozumieć instytucje gwarantujące sprawne funkcjonowanie państwa, a tu jest ruina do potęgi.]
2015-10-14 10:30:33
Zapominalska,
A co ten Dyrektor Sadu Apelacyjnego w Szczecinie "rzekomo wczesniej nawywijal"...??
2015-10-14 09:33:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie