Czwartek, 25 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Whisky, rower i bilety na koncert

Data publikacji: 09 października 2015 r. 14:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Whisky, rower i bilety na koncert
 

Butelka whisky, bilety na koncert i dwa rowery - taką łapówkę przyjął ponoć Roman B., dyrektor Sądu Apelacyjnego w Szczecinie od przedsiębiorców zajmujących się sprzedażą urządzeń biurowych. Mężczyzna został zawieszony w czynnościach służbowych.

Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Szczecinie miał przyjąć łapówkę w 2014 r. Otrzymał ją od biznesmenów (46 i 47 lat) będących współwłaścicielami firmy zajmującej się sprzedażą m.in. urządzeń biurowych. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty wręczenia korzyści majątkowych - sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. O pomocnictwo we wręczaniu łapówek podejrzany jest także ich 48-letni wspólnik.

Przestępstwa mają mieć związek z realizowanymi w ramach zamówień publicznych dostawami m.in. drukarek, materiałów eksploatacyjnych oraz konserwacją i serwisem sprzętu biurowego. Śledztwo w sprawie prowadzone jest wspólnie przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi i Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Funkcjonariuszom CBA udało się na razie zebrać dowody na wręczenie przez biznesmenów korzyści majątkowej dyrektorowi szczecińskiego Sądu Apelacyjnego. Ale śledztwo wciąż jest prowadzone. CBA kontroluje obecnie dwie prokuratury i kilkanaście sądów szczecińskiej apelacji - firma, w której pracowali podejrzani przedsiębiorcy realizowała bowiem dostawy do różnych instytucji państwowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Trwa ustalanie, czy w innych przypadkach mogło dochodzić do wręczania korzyści majątkowych.

Zarzuty przedstawione 61-letniemu dyrektorowi Sądu Apelacyjnego w Szczecinie dotyczą przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją. Łapówką była butelka alkoholu, bilety na koncert i dwa rowery (każdy wart około 2 tys. zł). 61-latek został już zawieszony w wykonywaniu obowiązków. Wszystkim podejrzanym - tym co wręczali łapówki i tym, którzy je otrzymywali - grozi nawet 8 lat więzienia.

Leszek Wójcik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

witek
2015-10-11 07:00:37
nie zreformowane sadownictwo to g...,a w szczecinie um sadownictwo adwokatura i niektorzy biznesmeni to ukladu i kolesiostwo
:-) .....
2015-10-09 15:22:41
CBA odniosło następny spektakularny sukces w ściganiu przestępstw, oczywiściena poziomie dzielnicowego z Komisariatu w "Pcimiu Dolnym" ( z całym szacunkiem dla dzielnicowych) . Wystatczy brać łapuwy powyżej pewnego poziomunp. 100.000 lub 1.000.000 PLN i być np.ministrem albo doprowadzać do znaczących strat RP a CBA cię nie ruszy albo będzie udawało, że ściga.... Zuhy funkcjonariusze. Gratulacje. Trzymać tak dalej , czyli rowery , bilety , alkohol..... :-)
Kazek
2015-10-09 13:16:04
"Biznesmeni" - ludzie upadli, podli, źli - nie mogliby dokonać sabotażu gospodarczego Szczecina, który skutkuje gigantycznym i najczęściej nieodwracalnym cierpieniem ogromnej rzeszy rodzin, gdyby nie pomoc w rozbiorze gospdarczczym przede wszystkim upadłej moralnie i odczłowieczonej temidy. Temidy, ktora ma czelność występować w roLI oskarżycieli. Tt WIELKA HAŃBA ZAWODOWA LUDZI, KTÓRZY POWINNI BYĆ KRYSTALICZNIWWE CZYŚCI!!!! HAŃBA HAŃBA HAŃBA HAŃBA HAŃBA HAŃBA HAŃBA HAŃBA !!!!!!!!!!!!!!! którzy a dokładnie nowi zaborcy dokonali

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA