wtorek, 19 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Drogie te nasze tory i drogi

Drogie te nasze tory i drogi

Drogie te nasze tory i drogi
Data publikacji: 2019-02-23 10:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-02-23 22:03
Wywietleń: 1548 377088

Na szczecińskich ulicach sporo się już dzieje. A dziać się ma wkrótce jeszcze więcej. Z częścią inwestycji wykonawcy finiszują, niektóre trwają już od roku, inne dopiero ruszyły, a najpóźniej wiosną powinny rozpocząć się kolejne. Finał części z nich nastąpi nie wcześniej niż za dwa lata.

Do tegorocznego budżetu miasta wpisane zostały wydatki majątkowe na inwestycje tylko w zakresie transportu i komunikacji na ponad 429 milionów zł.

Największa z nich kwotowo (przeszło 69,1 mln zł przy kontrakcie z Eurovią na 88 978 947 zł) to trwająca już od ponad roku budowa nowego układu drogowego z torowiskiem w ul. Szafera, al. Wojska Polskiego, ul. Arkońska od pętli Las Arkoński. Po przywróceniu tam ruchu tramwajów do pętli Głębokie trwają wciąż roboty przy części infrastruktury podziemnej, w tym kanalizacji i wodociągu, wokół ronda i w rejonie wyburzonego w połowie poniemieckiego wiaduktu (zostały tylko przyczółki, a cały wiadukt ma być wzniesiony na całkiem nowej konstrukcji). Prowadzone są prace przy montażu kolejnych fragmentów rozjazdu nowego torowiska z odcinkiem nowej trasy tramwajów w kierunku osiedla Zawadzkiego-Klonowica i dalej w kierunku Krzekowa. Na przebudowę czeka też pętla Las Arkoński. Tam drogowcy dotarli już z robotami.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 22 lutego 2019 r.

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Drogie te nasze tory i drogi Drogie te nasze tory i drogi Drogie te nasze tory i drogi

Komentarze

J.B.
Inwestycje w: zniszczone jedyne przejście podziemne, Fryga, zablokowane centrum miasta po przeróbkach dróg, drogo i drogo i drogo
2019-02-23 21:42:12
eeeeeee tam
tylko chodników (w całym mieście 30%) nie ma kto naprawić.
2019-02-23 16:21:51
@Jakie?
:-) Ja wiem też jakie powinny być. Autor zawarł w tekście ważne i ciekawe informacje dla niewiedzących. Czyli jakie inwestycje? Kiedy,co? To niech autor napisze. O rondzie wymienionym w tekście było już napisane niedawno.
2019-02-23 16:05:11
HogoFogo
No zapewne Pan Redaktor zakupy robi takze "po taniości"- chińskie zupki, chińskie buty, samochód też z Chin? Jak potrzebny specjalista w domu to najlepiej Ukrainiec na czarno. A jak rzozliczamy działalność gospodatrczą? Na kwiatki dla żony na 8 Marca to weźmiemy fakturkę? Bo jak wiadomo: Cena Czyni Cuda.
2019-02-23 15:57:43
może opowie.
Jakie to inne inwestycje ? - autor, tekst i fot. Mirosław WINCONEK, może opowie w następnym odcinku.
2019-02-23 13:10:33
Jakie?
Choćby Hoża, Granitowa......
2019-02-23 12:54:00
Kibol
Ważne że będzie stadion za 600 milionów
2019-02-23 12:29:18
Zapytanie
Na szczecińskich ulicach sporo się już dzieje. A dziać się ma wkrótce jeszcze więcej. Z częścią inwestycji wykonawcy finiszują, niektóre trwają już od roku, inne dopiero ruszyły, a najpóźniej wiosną powinny rozpocząć się kolejne... Czyli jakie inwestycje?
2019-02-23 11:37:43