Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

„Dom do góry nogami” na cenzurowanym

Data publikacji: 24 marca 2016 r. 19:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:48
„Dom do góry nogami” na cenzurowanym
 

Według Najwyższej Izby Kontroli, inwestycje w pasie nadbrzeżnym mogą powstawać w sposób przypadkowy i nieprzewidywalny. Wśród przykładów takiego zagospodarowania terenu nad Bałtykiem znalazł się np. „dom do góry nogami” w Mielnie.

NIK skontrolowała 18 jednostek, m.in. urzędy gmin. Nielegalnej zabudowie w pasie nadbrzeżnym sprzyjał m.in. brak systematycznych kontroli przeprowadzanych przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ten nie traktował pasa nadbrzeżnego w szczególny sposób z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Ograniczał się jedynie do kontroli planowych.

Były też przypadki nierzetelnego prowadzenia postępowań odnośnie samowoli budowlanych w kilku inspektoratach. Np. w przypadku nielegalnej zabudowy w gminie Będzino, PINB podjął działania dopiero w wyniku działań NIK-u. Wszczął postępowania w sprawie nielegalnego wybudowania, bądź ustawienia obiektów budowlanych na wskazanych działkach.

Z kolei nieprawidłowości w zarządzaniu nieruchomościami, w wyniku niedostatecznego nadzoru i kontroli przez powiaty i gminy, m.in. stwierdzono w miejscowościach pod Koszalinem. W gminie Mielno postawiony został „dom do góry nogami”, co nie było zgodne z umową dzierżawy. Natomiast w gminie Będzino na działce, która miała być wykorzystywana na cele rolnicze, stanął dziki kemping. ©℗

Tekst i fot. (m)

„Dom do góry nogami” stanął blisko dwa lata temu przy głównym deptaku w ulicy Kościuszki w Mielnie. To nie jedyny taki obiekt w gminie, bo piernikowa wersja powstała w Unieściu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zabieżcie FRYGĘ, postawić ją tam. Gust ten sam.
2016-03-25 08:39:30
A chłop bardziej zaimponuje.
Żałosne, żałosne " zaimponowanie "
2016-03-25 07:33:14
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA