środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Dom do góry nogami” na cenzurowanym

„Dom do góry nogami” na cenzurowanym

„Dom do góry nogami” na cenzurowanym
Data publikacji: 2016-03-24 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 3172 125690

Według Najwyższej Izby Kontroli, inwestycje w pasie nadbrzeżnym mogą powstawać w sposób przypadkowy i nieprzewidywalny. Wśród przykładów takiego zagospodarowania terenu nad Bałtykiem znalazł się np. „dom do góry nogami” w Mielnie.

NIK skontrolowała 18 jednostek, m.in. urzędy gmin. Nielegalnej zabudowie w pasie nadbrzeżnym sprzyjał m.in. brak systematycznych kontroli przeprowadzanych przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ten nie traktował pasa nadbrzeżnego w szczególny sposób z punktu widzenia zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Ograniczał się jedynie do kontroli planowych.

Były też przypadki nierzetelnego prowadzenia postępowań odnośnie samowoli budowlanych w kilku inspektoratach. Np. w przypadku nielegalnej zabudowy w gminie Będzino, PINB podjął działania dopiero w wyniku działań NIK-u. Wszczął postępowania w sprawie nielegalnego wybudowania, bądź ustawienia obiektów budowlanych na wskazanych działkach.

Z kolei nieprawidłowości w zarządzaniu nieruchomościami, w wyniku niedostatecznego nadzoru i kontroli przez powiaty i gminy, m.in. stwierdzono w miejscowościach pod Koszalinem. W gminie Mielno postawiony został „dom do góry nogami”, co nie było zgodne z umową dzierżawy. Natomiast w gminie Będzino na działce, która miała być wykorzystywana na cele rolnicze, stanął dziki kemping. ©℗

Tekst i fot. (m)

„Dom do góry nogami” stanął blisko dwa lata temu przy głównym deptaku w ulicy Kościuszki w Mielnie. To nie jedyny taki obiekt w gminie, bo piernikowa wersja powstała w Unieściu.

Komentarze

Zabieżcie FRYGĘ, postawić ją tam. Gust ten sam.
A chłop bardziej zaimponuje.
2016-03-25 08:39:30
Żałosne, żałosne " zaimponowanie "
.
2016-03-25 07:33:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie