niedziela, 20 maja 2018.
Strona główna > Świat > Zamachy w Brukseli. Raport z Facebooka

Zamachy w Brukseli. Raport z Facebooka

Zamachy w Brukseli. Raport z Facebooka
Data publikacji: 2016-03-22 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-18 02:48
Wywietleń: 202 124449

W związku z zamachami w Brukseli serwis Facebook uruchomił we wtorek funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” (ang. Safety Check) umożliwiającą poinformowanie znajomych o swym bezpieczeństwie lub sprawdzenie ich sytuacji w obliczu kryzysowych wydarzeń.

- To łatwe w użyciu narzędzie, umożliwiające poinformowanie znajomych o tym, że jesteśmy bezpieczni, a także sprawdzenie ich sytuacji w trakcie katastrofy naturalnej lub innego kryzysu. W 2015 roku ponad 950 milionów ludzi otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej - poinformowano PAP Technologie w przesłanym komunikacie.

W dokumencie podkreślono, że w kilku ostatnich miesiącach Facebook aktywował funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” kilkukrotnie np. podczas trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu czy w Ankarze.

Tego samego dnia premier Belgii Charles Michel potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że w Brukseli doszło do dwóch zamachów: na lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek. "To czarny dzień dla naszego kraju" - powiedział na konferencji prasowej.

- Obawialiśmy się, że to się wydarzy - przyznał Michel. Dodał, że na razie jest za wcześnie, by podać liczbę ofiar zamachów.

W związku z zamachami w stolicy Belgii władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach, a niektóre na granicach i w środkach transportu publicznego. (PAP)

Fot. EPA/OLIVIER HOSLET

Komentarze

PO-mnozyc jeszcze wiecej ilosc..." Multi-Kulti"
PO raz kolejny zgineli NIEWINNI LUDZIE ! I Kto... rowniez z Parlamentarzystow jak i z Rzadzacych w Brukseli... za ta kolejna tragedie teraz OD-PO-WIE ???
2016-03-23 02:36:15
mirek
Trzeba wziąc przykład z Izraela najbezpieczniejszego panstwa na swiecie. T AM NIE WEJDZIEMY NA ,DWORCE,LOTNISKA,CENTRA HANDLOWE BEZ KONTROLI BRAMKOWEJ ,A NIE TYLKO GADAC.
2016-03-22 14:53:31
Flaga
A czy Facebook już uruchomił narzędzie do kolorowania zdjęć profilowych w barwy flagi Belgii, bo to bardzo ważne narzędzie do walki z terroryzmem?
2016-03-22 14:14:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy