Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Zamachy w Brukseli. Raport z Facebooka

Data publikacji: 2016-03-22 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-18 22:46
Zamachy w Brukseli. Raport z Facebooka
 

W związku z zamachami w Brukseli serwis Facebook uruchomił we wtorek funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” (ang. Safety Check) umożliwiającą poinformowanie znajomych o swym bezpieczeństwie lub sprawdzenie ich sytuacji w obliczu kryzysowych wydarzeń.

- To łatwe w użyciu narzędzie, umożliwiające poinformowanie znajomych o tym, że jesteśmy bezpieczni, a także sprawdzenie ich sytuacji w trakcie katastrofy naturalnej lub innego kryzysu. W 2015 roku ponad 950 milionów ludzi otrzymało powiadomienie, że ich znajomi i bliscy byli bezpieczni w sytuacji kryzysowej - poinformowano PAP Technologie w przesłanym komunikacie.

W dokumencie podkreślono, że w kilku ostatnich miesiącach Facebook aktywował funkcję „Raportów o bezpieczeństwie” kilkukrotnie np. podczas trzęsień ziemi w Indiach i na Tajwanie, a także po zamachach terrorystycznych w Paryżu czy w Ankarze.

Tego samego dnia premier Belgii Charles Michel potwierdził wcześniejsze doniesienia medialne, że w Brukseli doszło do dwóch zamachów: na lotnisku oraz na stacji metra Maelbeek. "To czarny dzień dla naszego kraju" - powiedział na konferencji prasowej.

- Obawialiśmy się, że to się wydarzy - przyznał Michel. Dodał, że na razie jest za wcześnie, by podać liczbę ofiar zamachów.

W związku z zamachami w stolicy Belgii władze wielu europejskich krajów zaostrzyły środki bezpieczeństwa na lotniskach, a niektóre na granicach i w środkach transportu publicznego. (PAP)

Fot. EPA/OLIVIER HOSLET

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

PO-mnozyc jeszcze wiecej ilosc..." Multi-Kulti"
2016-03-23 02:36:15
PO raz kolejny zgineli NIEWINNI LUDZIE ! I Kto... rowniez z Parlamentarzystow jak i z Rzadzacych w Brukseli... za ta kolejna tragedie teraz OD-PO-WIE ???
mirek
2016-03-22 14:53:31
Trzeba wziąc przykład z Izraela najbezpieczniejszego panstwa na swiecie. T AM NIE WEJDZIEMY NA ,DWORCE,LOTNISKA,CENTRA HANDLOWE BEZ KONTROLI BRAMKOWEJ ,A NIE TYLKO GADAC.
Flaga
2016-03-22 14:14:08
A czy Facebook już uruchomił narzędzie do kolorowania zdjęć profilowych w barwy flagi Belgii, bo to bardzo ważne narzędzie do walki z terroryzmem?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ