sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dodatkowe 12 milionów złotych dla szpitali w województwie

Dodatkowe 12 milionów złotych dla szpitali w województwie

Dodatkowe 12 milionów złotych dla szpitali w województwie
Data publikacji: 2019-09-10 20:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-11 09:37
Wywietleń: 972 414209

Będzie dodatkowa pula pieniędzy na funkcjonowanie szpitali w naszym województwie. To 12 milionów złotych.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał do akceptacji ministra zdrowia i ministra finansów projekt zmiany w planie finansowym dotyczący podziału środków z dotacji przekazanej w 2018 r. z budżetu państwa. Najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu przekaże zadłużonym szpitalom powiatowym dotację w wysokości 12 mln zł – szpitale otrzymają pieniądze z wyrównaniem od stycznia. Dodatkowe fundusze będą przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych.

Informację na temat wzrostu środków przekazał podczas spotkania z dyrektorami szpitali wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

To bardzo dobre wiadomości dotyczące służby zdrowia i wsparcia dla szpitali samorządowych. Dyrektorzy szpitali będą mieli w dyspozycji więcej środków finansowych – podkreślił. 

To już trzecia w tym roku transza pieniędzy przeznaczona na wzrost wyceny świadczeń – łączny wzrost ryczałtu dla podmiotów I i II stopnia zabezpieczenia w ramach sieci szpitali wyniesie 802 mln zł, tj. 9 procent w skali roku – wyliczał dyrektor zachodniopomorskiego oddziału NFZ Dariusz Ruczyński.

Projektowane zmiany będą miały pozytywny wpływ na szpitale w województwie zachodniopomorskim. Obecnie w ramach sieci szpitali funkcjonuje tu 15 szpitali I poziomu zabezpieczenia oraz 2 szpitale II poziomu zabezpieczenia. Łączna kwota ryczałtu na rok 2019 wzrośnie dodatkowo o 12 mln zł.

Oprócz szpitali o znaczeniu regionalnym, dodatkowe środki przeznaczone zostaną także na wzrost wyceny 34 świadczeń wysokospecjalistycznych, które realizowane są przede wszystkim w ośrodkach referencyjnych szpitalach klinicznych i instytutach badawczych. 

O sposobie podziału dodatkowych środków decyduje każdorazowo dyrektor szpitala. Przekazane w ciągu roku kwoty mogą być przeznaczone m.in. na pokrycie kosztów podwyżek dla wszystkich grup zawodowych, z którymi zawarte zostały porozumienia płacowe, a także na wzrost kosztów wynikający ze zmiany ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne.

(lw, p)

Na zdjęciu: Dyrektor NFZ Dariusz Ruczyński

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

do @ "kiedysia"
- faktycznie samorządom brakuje "kasy", ale samorządy budują także najdroższe oczyszczalnie i tzw. "kolektory". Już "pisory" sprawdzą jak to z gównianym kolektorem w Wa-wie było. Tam leży "kasa" w inwstycjach tzw. nietrafionych. PO_dać przykłady?
2019-09-11 09:17:04
NFZ przekaże
Po co ta kampania?
2019-09-10 21:53:41
kiedyś działacz PIS
Ci ze złożonymi łapkami obiecają wszystko i wszystkim , problem w tym ,że samorządy muszą znaleźć kasę na swój wkład własny , ale o tym cichutko... Tak , jak z brakującymi 11 mln. zł. dla nauczycieli , nabrzeżem w Świnoujściu itd. ciemny lud to kupi :))
2019-09-10 21:02:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie