Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Doba znów wypływa

Data publikacji: 20 kwietnia 2016 r. 15:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:51
Doba znów wypływa
 

Najsławniejszy polski kajakarz Aleksander Doba trzeci raz wypływa na Atlantyk. Wyprawa oficjalnie zaczęła się 20 kwietnia. Na razie jednak Police nie pożegnały jeszcze podróżnika, a tylko jego kajak, który wyruszył w podróż za ocean. Tym razem Aleksander Doba zamierza bowiem przepłynąć z Ameryki Północnej do Europy.

Przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach zebrało się liczne grono wielbicieli sympatycznego podróżnika. Nie zabrakło też przedstawiciele władz i mediów.

- Jestem trochę niewyspany, bo miałem dobę zamiast trzech na zapakowanie zapasów i sprzętu do kajaka - tłumaczył Aleksander Doba.

Ale na pytania odpowiadał chętnie, demonstrował też właściwości odnowionej łodzi. Kajak wciąż nazywa się „Olo” - jednak został gruntownie przebudowany. Znów ma pałąk stabilizujący (który podczas poprzedniej wyprawy został odłamany), w oczy rzucają się też dwie duże dodatkowe anteny.

Kajak po spotkaniu został zapakowany do kontenera i wyruszył w podróż za ocean. Aleksander Doba dołączy do niego później. Wypłynie na nim z USA, aby po kilku miesiącach dotrzeć do Portugalii. Początek rejsu jest zaplanowany na 29 maja. ©℗

Tekst i fot. (jps)

Na zdjęciu: Aleksander Doba podczas demonstracji kajaka, którym chce przepłynąć Atlantyk po raz trzeci.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dziwny Entuzjasta,
2016-04-21 00:42:37
POWODZENIA i stopy wody pod kilem... ale zarazem wystawia Facet wlasne zycie na Oceanicznej Loteri i sam pcha sie na ochotnika... tak Rekinom jak i Wielorybom w ich Wielka "Paszcze"...??
obserwator
2016-04-20 17:06:03
testament niech w domu zostawi

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA