środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Doba znów wypływa

Doba znów wypływa

Doba znów wypływa
Data publikacji: 2016-04-20 15:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 768 129051

Najsławniejszy polski kajakarz Aleksander Doba trzeci raz wypływa na Atlantyk. Wyprawa oficjalnie zaczęła się 20 kwietnia. Na razie jednak Police nie pożegnały jeszcze podróżnika, a tylko jego kajak, który wyruszył w podróż za ocean. Tym razem Aleksander Doba zamierza bowiem przepłynąć z Ameryki Północnej do Europy.

Przed Miejskim Ośrodkiem Kultury w Policach zebrało się liczne grono wielbicieli sympatycznego podróżnika. Nie zabrakło też przedstawiciele władz i mediów.

- Jestem trochę niewyspany, bo miałem dobę zamiast trzech na zapakowanie zapasów i sprzętu do kajaka - tłumaczył Aleksander Doba.

Ale na pytania odpowiadał chętnie, demonstrował też właściwości odnowionej łodzi. Kajak wciąż nazywa się „Olo” - jednak został gruntownie przebudowany. Znów ma pałąk stabilizujący (który podczas poprzedniej wyprawy został odłamany), w oczy rzucają się też dwie duże dodatkowe anteny.

Kajak po spotkaniu został zapakowany do kontenera i wyruszył w podróż za ocean. Aleksander Doba dołączy do niego później. Wypłynie na nim z USA, aby po kilku miesiącach dotrzeć do Portugalii. Początek rejsu jest zaplanowany na 29 maja. ©℗

Tekst i fot. (jps)

Na zdjęciu: Aleksander Doba podczas demonstracji kajaka, którym chce przepłynąć Atlantyk po raz trzeci.

Doba znów wypływa Doba znów wypływa Doba znów wypływa Doba znów wypływa

Komentarze

Dziwny Entuzjasta,
POWODZENIA i stopy wody pod kilem... ale zarazem wystawia Facet wlasne zycie na Oceanicznej Loteri i sam pcha sie na ochotnika... tak Rekinom jak i Wielorybom w ich Wielka "Paszcze"...??
2016-04-21 00:42:37
obserwator
testament niech w domu zostawi
2016-04-20 17:06:03

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie