poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Można wesprzeć Aleksandra Dobę

Można wesprzeć Aleksandra Dobę

Można wesprzeć Aleksandra Dobę
Data publikacji: 2016-03-17 21:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 2231 123808

Aleksander Doba chce wypłynąć 14 maja 2016 roku z Nowego Jorku, by po czterech miesiącach dotrzeć do stolicy Portugalii - Lizbony. Wyprawa ma być samodzielna, samotna, bez pomocy z zewnątrz, kajakiem między kontynentami, używając wyłącznie siły własnych mięśni. Taka ekspedycja to kosztowne przedsięwzięcie.

Ten sam kajak, ten sam ocean, ten sam uparty i nienasycony szalony podwójny pogromca Atlantyku Olek Doba, Światowy Podróżnik Roku 2014! Jest jedynym człowiekiem na świecie, który po raz pierwszy przewiosłował Atlantyk kajakiem bez żagla, z Afryki do Ameryki Południowej, a potem po raz drugi – z Lizbony na Florydę. To jeszcze dla 70-letniego rekordzisty za mało – zapowiadał kiedyś próbę pokonania tym samym kajakiem Pacyfiku, z czego się wycofał, ale z kolei potwierdził już oficjalnie – m.in. w wywiadzie dla Polskiego Radia Szczecin – że w maju tego roku podejmie trzecią próbę kolejnego przewiosłowania Atlantyku, tym razem najtrudniejszą północną trasą, z Nowego Jorku do Lizbony. Liczy się z tym, że na pokonanie tych ponad trzech tysiące mil morskich Atlantyku potrzebował będzie nawet cztery miesiące samotnego wiosłowania…

Olek musi zakupić m.in.: specjalistyczny sprzęt, ubezpieczenie, zapewnić odpowiednią logistykę. Największym kosztem jest kolejna modernizacja i doposażenie kajaka. Dokładnie na dwa miesiące przed podróżą - 14 marca - ruszył projekt społecznego finansowania jego wyprawy na www.polakpotrafi.pl/olekdoba. Po dwóch dniach na koncie zebranych zostało już 15 000 zł. To bardzo dobry wynik! Jednak potrzeby są większe. Wyprawę Olka można wesprzeć do 14 kwietnia.

Tekst i fot. Wiesław Seidler

Komentarze

pic
wspierał Komorowskiego, niech idzie do niego po pieniadze
2016-03-20 10:11:27
Kolo ratunkowe...
Czyzby Facetowi bylo zycie nie mile i nie mogl sobie znalezc innego zajecia ...??
2016-03-19 00:18:40
Nie szarżuje przypadkiem ??
.
2016-03-18 03:03:28

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie