Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Z Gryfina w świat

Data publikacji: 12 kwietnia 2016 r. 11:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Z Gryfina w świat
Maciej Niełacny smakuje życie, podróżując.  

Gryfinianin Maciej Niełacny krótko po maturze wybrał się w swoją pierwszą dłuższą podróż. Od tamtego czasu tak rozsmakował się w przemierzaniu świata, że jak wraca z jednej wyprawy, to już myśli o następnej.

Bączek i uśmiech na drogę


Za pierwszym razem wyruszył na Krym. Przemierzył go z zachodu na wschód. Później pojechał do Francji i Portugalii. Chciał zobaczyć ocean i popływać na desce surfingowej. Niestety, złamał nogę. Musiał przerwać zaplanowaną eskapadę, ale żyłka wędrowca nie pozwalała mu na leniwe odmierzanie czasu do pełnego wyzdrowienia. O kulach stanął przy drodze. Autostopem w trzy dni dojechał z Portugalii do Polski.

Kiedy jednak jesienią pogoda nie sprzyjała wędrowaniu po rodzimych ścieżkach, pojechał szukać słońca. Przy okazji chciał się przekonać, jak daleko można zawędrować w ciągu miesiąca bez pieniędzy, telefonu komórkowego, kuchenki gazowej. Po dwóch tygodniach przemierzał już Saharę Zachodnią.

W tym podróżowaniu nieodzownym okazał się uśmiech i... bąk. Dziecięca zabawka, która towarzyszy Maćkowi w podróżach. Kolorowy bączek stał się maskotką-amuletem. Wirująca zabawka niezmiennie wywoływała uśmiech na twarzach ludzi spotykanych w różnych krajach. Zdarzyło się też, że bączek wybawił gryfinianina z trudnej sytuacji.

Maciej Niełacny zdążył się już przekonać, że – bez względu na długość i szerokość geograficzną – uśmiech, życzliwość, pogoda ducha, radość, zjednują sympatię innych ludzi. ©℗

Tekst i fot. Maria Piznal

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 12 kwietnia 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

roger
2016-04-12 20:06:35
jak nie dredowwiec od włóczykija i Ińska to nastepny hipiss
Podróże
2016-04-12 12:22:58
Nieźle, zamiast po maturze iść na studia, jak pan Bóg przykazał, to zachciało się łazikowania. Poza tym, brak pieniędzy i telefonu komórkowego to skrajna nieodpowiedzialność, bo później czyta się w prasie apele o pomoc.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA