wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z Gryfina w świat

Z Gryfina w świat

Z Gryfina w świat
Data publikacji: 2016-04-12 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1996 127839

Gryfinianin Maciej Niełacny krótko po maturze wybrał się w swoją pierwszą dłuższą podróż. Od tamtego czasu tak rozsmakował się w przemierzaniu świata, że jak wraca z jednej wyprawy, to już myśli o następnej.

Bączek i uśmiech na drogę


Za pierwszym razem wyruszył na Krym. Przemierzył go z zachodu na wschód. Później pojechał do Francji i Portugalii. Chciał zobaczyć ocean i popływać na desce surfingowej. Niestety, złamał nogę. Musiał przerwać zaplanowaną eskapadę, ale żyłka wędrowca nie pozwalała mu na leniwe odmierzanie czasu do pełnego wyzdrowienia. O kulach stanął przy drodze. Autostopem w trzy dni dojechał z Portugalii do Polski.

Kiedy jednak jesienią pogoda nie sprzyjała wędrowaniu po rodzimych ścieżkach, pojechał szukać słońca. Przy okazji chciał się przekonać, jak daleko można zawędrować w ciągu miesiąca bez pieniędzy, telefonu komórkowego, kuchenki gazowej. Po dwóch tygodniach przemierzał już Saharę Zachodnią.

W tym podróżowaniu nieodzownym okazał się uśmiech i... bąk. Dziecięca zabawka, która towarzyszy Maćkowi w podróżach. Kolorowy bączek stał się maskotką-amuletem. Wirująca zabawka niezmiennie wywoływała uśmiech na twarzach ludzi spotykanych w różnych krajach. Zdarzyło się też, że bączek wybawił gryfinianina z trudnej sytuacji.

Maciej Niełacny zdążył się już przekonać, że – bez względu na długość i szerokość geograficzną – uśmiech, życzliwość, pogoda ducha, radość, zjednują sympatię innych ludzi. ©℗

Tekst i fot. Maria Piznal

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 12 kwietnia 2016 roku

Komentarze

roger
jak nie dredowwiec od włóczykija i Ińska to nastepny hipiss
2016-04-12 20:06:35
Podróże
Nieźle, zamiast po maturze iść na studia, jak pan Bóg przykazał, to zachciało się łazikowania. Poza tym, brak pieniędzy i telefonu komórkowego to skrajna nieodpowiedzialność, bo później czyta się w prasie apele o pomoc.
2016-04-12 12:22:58

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie