Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Atlantyk znowu wzywa!

Data publikacji: 2016-03-12 22:43
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-14 19:55
Atlantyk znowu wzywa!
Aleksander Doba w swoim kajaku Fot. Wiesław Seidler  

Tym razem z Nowego Jorku do Lizbony! Ten sam kajak, ten sam ocean, ten sam uparty i nienasycony szalony podwójny pogromca Atlantyku Olek Doba, Światowy Podróżnik Roku 2014! Jest jedynym człowiekiem na świecie, który po raz pierwszy przewiosłował Atlantyk kajakiem bez żagla, z Afryki do Ameryki Południowej, a potem po raz drugi – z Lizbony na Florydę.

To jeszcze dla 70-letniego rekordzisty za mało – zapowiadał kiedyś próbę pokonania tym samym kajakiem Pacyfiku, z czego się wycofał, ale z kolei potwierdził już oficjalnie – m.in. w wywiadzie dla Polskiego Radia Szczecin – że w maju tego roku podejmie trzecią próbę kolejnego przewiosłowania Atlantyku, tym razem najtrudniejszą północną trasą, z Nowego Jorku do Lizbony! Liczy się z tym, że na pokonanie tych ponad trzech tysięcy mil morskich będzie potrzebował nawet cztery miesiące samotnego wiosłowania…

– Jako kapitan i zarazem załoga muszę myśleć o wszystkim, bo nikt mi nie zwróci uwagi, bym np. coś poprawił. To pewne obciążenie psychiczne, ale mam już w tym wprawę. Jestem optymistą. Nikomu taka wyprawa się nie udała, ale... Polak potrafi – powiedział Olek w radiowej rozmowie.

Przypomnę jeszcze, że sponsorem i taktykiem transatlantyckich wyczynów Olka jest kapitan Andrzej Armiński, konstruktor i producent jachtów, który też zaprojektował i zbudował dla Olka specjalny kajak „Olo”, już dwukrotnie sprawdzony na Atlantyku.

Tekst i fot. Wiesław Seidler

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

henryka szczecin
2016-03-14 19:29:38
Miałam przyjemność poznać osobiście SZALONEGO PANA DOBĘ, było to spotkanie na uniwersytecie III wieku.Cóż za szalony człowiek, pełen energii ,witalności a jak opowiadał o swoich przygodach.Można by było słuchać jego opowieści bez końca. Jego żona to ma z nim życie,ona musi mieć niespotykaną cierpliwość. Podziwiam Tę Panią.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA