sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Dla braci mniejszych

Dla braci mniejszych

Dla braci mniejszych
Data publikacji: 2017-09-12 20:38
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:27
Wywietleń: 1171 291884

Dwa protesty w dwa dni organizuje BASTA! Inicjatywa na Rzecz Zwierząt w Szczecinie. Pierwszy - już w środę (13 września) przeciwko długodystansowym, pełnym cierpienia, transportom zwierząt. Drugi - w czwartek - będzie poświęcony wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Osoby nieobojętne na los braci mniejszych mają w tym tygodniu również wziąć udział w ogólnopolskiej paradzie na rzecz praw i wyzwolenia zwierząt - tyle że w Poznaniu.

Po raz drugi na świecie - w tym także w Szczecinie - będzie obchodzony Dzień Stop Live Transport.

- Każdego roku miliony zwierząt na całym świecie doświadczają potwornego cierpienia na skutek długodystansowego transportu, którego finałem jest okrutna śmierć. Tysiące kilometrów, często w przepełnionych pojazdach, bez wystarczającej ilości żywności, wody i odpoczynku. To musi się skończyć - przekonuje Łukasz Musiał, jeden z liderów BASTA! - Dołącz do nas na pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie i zabierz głos, którego nie mają miliony zwierząt.

Manifestacja tego dnia rozpocznie się - jak w wielu dużych ośrodkach w naszym kraju - dokładnie o godz. 16.30. Natomiast w czwartek (14 września) obrońcy praw zwierząt spotkają się o godz. 16 przy ul. 1 Maja (obok sklepu „Stokrotka"), gdzie niemiecki Cyrk Berolina wykorzystuje m.in. słonie, wielbłądy, konie i kuce.

- Szczecińska Rada Miasta przegłosowała stanowisko za cyrkiem bez zwierząt - radni jednogłośnie, przy jednym wstrzymującym się, podjęli decyzję o nie wynajmowaniu terenów miasta cyrkom ze zwierzętami. Pomimo to cyrki, które wykorzystują zwierzęta, przyjeżdżają i rozstawiają się na terenach prywatnych. Musimy pokazywać swój sprzeciw, dopóki w Polsce nie będzie prawnego zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Dlatego zapraszamy na kolejny protest przed cyrkiem - zachęca Łukasz Musiał. - Wspólnie pokażmy, że arena to nie miejsce dla zwierząt!

Na tym nie koniec manifestacji prozwierzęcych w tym tygodniu. Jednak ostatnia - sobotnia (16 września) - odbędzie się w Poznaniu. Zapowiadana jako Animal Love Parade - ogólnopolska parada na rzecz praw i wyzwolenia zwierząt. Udział w niej już zapowiedziała część środowiska związana z BASTA!

(an)

Fot. BASTA!

Dla braci mniejszych Dla braci mniejszych

Komentarze

Jarun
Ty tchórzliwy padalcu poprzednie moje wpisy usuwałeś bracie - braci mniejszych czyli sukinsynie. Nie wiesz zasrańcu jak nazywa się samica psa ? Suka debilu ! Jesteś bratem psa -to mieliście wspólną matkę.
2017-09-13 16:36:04
Jarun
A są więksi bracia?
2017-09-13 16:07:42
;-)
Kuce od Korwina tez beda? fajnie heh
2017-09-13 08:43:59
............
Mieszkancy okolicy tez nie chca tego czegos ,pelno nielegalnie zaparkowanych aut,halas i trzoda a ciemny lud lazi i wydaje tam kase ,kto wydal pozwolenie na to ?moze sie rozstawia w okolicach domu radnych np na gumiencach lub warszewie wtedy to juz bylby problem pewnie i to wielki
2017-09-13 08:42:39
Cyrk
Łeee, to podjęto uchwałę, wiedząc, że cyrki mogą rozstawiać się na prywatnym terenie. Toż to istny...cyrk. Poza tym racja, zwierzęta są transportowane na długich dystansach, ale jak to bez odpoczynku, skoro na autostradach są przecież Miejsca Obsługi Podróżnych, gdzie można odsapnąć na chwilę.
2017-09-13 06:47:05
Pytanko
Sierpniowe nawałnice zniszczyły ok. 40 tys hektarów lasów. Czy plan odbudowy tych terenów będą opracowywać i wdrażać fachofcy z Basty, czy leśnicy, których profesjonalizm fachofcy z Basty niedawno na demonstracyjce podważali? Dziękuję za odpowiedź fachofcom z Basty i pani redaktor.
2017-09-12 23:59:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy