wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > W imię zasad

W imię zasad

W imię zasad
Data publikacji: 2017-07-26 15:20
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:21
Wywietleń: 849 278727

Protestują, aby zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt. Stają w obronie dobrostanu również tych idących na rzeź. Apelują o bojkotowanie produktów pochodzenia zwierzęcego. Tym razem postanowili zwrócić uwagę opinii publicznej na brak reakcji inspektorów weterynarii na bicie i znęcanie się nad zwierzętami w „Rzeźni Szczecin".

Kopanie, bicie poganiaczami, ciągnięcie za nogi skrępowane łańcuchem - to tylko niektóre z drastycznych obrazów znęcania się nad zwierzętami, zarejestrowanych na nagraniach wideoraportu pt. „Rzeźnia w Szczecinie", jaki przygotowali aktywiści Inicjatywy na Rzecz Zwierząt BASTA! oraz Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva! Dokument obrazujący dramat zwierząt rozgrywający się przy ul. Pomorskiej, w rzeźni Agryf należącej do firmy Animex, znalazł swój finał w prokuraturze.

Jednak obrońcy praw zwierząt nie odpuszczają. Znów protestują. Tym razem, aby zwrócić uwagę na…

- Brak reakcji inspektorów weterynarii na bicie i znęcanie się nad zwierzętami w rzeźni Agryfu oraz na bagatelizowanie tego faktu przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczecinie, który oglądając materiały ze śledztwa w rzeźni, komentował na telewizyjnej antenie: „To jest rzeźnia. To jest masowy przywóz. Takie incydenty zdarzają się i zdarzać się będą. Tam jest codziennie nadzór, stali lekarze”. Protest jest również naszą reakcją sprzeciwu wobec pracy inspektorów weterynarii, którzy pozwalają na przemoc! - komentował Łukasz Musiał, jeden z liderów BASTA!

Dlatego obrońcy praw zwierząt tym razem na miejsce manifestacji wybrali zbieg al. Wojska Polskiego oraz ul. Ostrawickiej, w którego sąsiedztwie (ul. Orląt Lwowskich) znajduje się siedziba Inspekcji Weterynaryjnej - Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Szczecinie. Protest odbył się w środę (26 bm.), mimo deszczu, zyskując jednak - jak widać - dość awangardowe poparcie społeczne. Do protestujących nie wyszedł żaden z pracowników IW.

(an)

Fot. Dariusz Gorajski

Według obrońców praw zwierząt, trzoda trafiająca do szczecińskiej rzeźni Agryfu była traktowana koszmarnie. W wideoraporcie - 13 sesjach dokumentacyjnych z ubiegłego i bieżącego roku - zarejestrowali m.in. ciągnięcie osłabionych świń za nogi za pomocą łańcucha, bicie zwierząt poganiaczami (niektóre uszkodzone, co mogło dodatkowo ranić), kopanie ich, uderzanie i dźganie przez kraty w ciężarówce, używanie wózka służącego do przewożenia martwych zwierząt do transportu świń niezdolnych do chodzenia o własnych siłach. Każdego dnia na miejscu byli pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej, którzy nie reagowali na brutalne traktowanie zwierząt.

W imię zasad W imię zasad

Komentarze

@STOP RZEŹNIĄ
Wyjaśniam: Są kraje, w których jada się i pieski. Nam jednak bardziej smakują świnki dlatego je jemy. Na co dzień! Wiadomość od profesora Miodka: Słownik ortograficzny języka polskiego dziś wysyłamy do internauty "STOP RZEŹNIĄ" na adres Inicjatywy Basta.
2017-07-28 00:16:32
STOP RZEŹNIĄ
STOP Z OKRUCIEŃSTWEM ! STOP Z RZEŹNIAMI ! Nie umiecie przeżyć skur***** bez kawałka mięsa ? Jesteście tak tępi i jecie to mięso i jecie a potem kur** macie nadwagę potem same grubasy uganiają się po ulicach. CZYM SIĘ RÓŻNI ŚWINIA OD PSA CO ? Też ma uczucia,też czuję a mądrzejsza jest od nie jednego z Was ! Wykażcie chociaż trochę rozumu i skączcie z tym ! Dla Was to nic takiego a dla nich to walka o życie,które wiodą w jakiś chlewach,a następnie je kończą w rzeźni ! Słońce mają okazje zobaczyć tylko w drodze po śmierć ! To co opowiadacie swoim dziecią o szczęśliwych świnkach,kurach,krówkach to BUJDY pokażcie im prawdziwe sceny z ich życia ! Czemu tego nie robicie ? Bo chcecie przed tym uciec,chcecie żeby to co dzieje się za ścianami rzeźni nigdy nie wyszło na jaw ! Błagam Was żyjemy w XXI w. skończmy z tym okrucieństwem !
2017-07-27 08:58:24
Krzysio
Ta z pierwszego planu wygląda jak zmokła kura... ale ja nie o tym, gdzie ta ładna blondyna? Zabierajcie ją następnym razem, przynajmniej jest na co popatrzeć :P
2017-07-27 08:29:54
VIVA BASTA !
PRZYPOMINAJ TAKŻE, ŻE DOKUMENTUJĄ PRZESTĘPSTWA POPEŁNIANE NA ZWIERZĘTACH NP W WITKOWIE! PROTESTUJĄ OD LAT I TO W RÓŻNYCH SPRAWACH DOTYCZĄCYCH ZWIERZĄT I LUDZI. DZIĘKI TEMU DO WIELU COŚ DOCIERA, I TO JEST KONKRET PROSZĘ PAŃSTWA. WNIOSEK: BEZDUSZNE SĄ TAKIE KOMENTARZE JAK WYŻEJ. WSTYDŹ SIĘ!
2017-07-26 20:31:41
grimes
Gromadzenie materiału przez dłuższy czas miało na celu wyłączyć podejrzenie o incydentalność tego typu praktyk katowania zwierząt. Okazuje się, że tego typu traktowanie czujących istot jest na porządku dziennym. Zapewne filmowanie i obserwowanie takiej bezduszności jest trudne ale wymagała tego sprawa ponieważ ulubionym argumentem producentów i organów nadzorujących jest właśnie mówienie o incydentach, tu ten argument został wytrącony. Rzucanie kamieniami w rzeźnie niczego nie da, dokumentowanie i pokazywanie ludziom bestialstwa względem zwierząt może wpłynąć na ich decyzję o wspieraniu istnienia tego typu miejsc (spożywanie mięsa to tworzenie zapotrzebowania na takie miejsca jak ubojnie). Tu nie ma bicia piany, jest ukazywanie prawdy. Ale żeby to zrozumieć trzeba ruszyć głową, a ta, jak widać, służy niektórym jedynie do wprowadzania weń jedzenia. A, wszyscy protestujący to osoby pracujące zawodowo bądź uczące się. Nie szukaj nikomu zajęcia, tym bardziej, że wylewanie żółci w komentarzach to zajęcie dość haniebne.
2017-07-26 20:18:31
Mani
To jest jedna wielka porażka. Proponuję zacząć pomagać zwierzętom w schroniskach, bezdomnym a nie lans.
2017-07-26 19:38:33
Uważam, że równie duży rozgłos powinno się nadawać ODKOMARZANIU.
To zbrodnia na przyrodzie. Czy są naiwni, którzy wierzą, że zabija się tylko komary? ZABIJA SIĘ WSZYSTKIE OWADY.Owady wymordowane w 80% ze stanu sprzed 50 lat. Róbcie coś, nie pozwalajmy.
2017-07-26 18:10:18
Dobry Duch Jan Jerzy
Pelne poparcie z sercem i rozumumem :) okrutna pogoda na akcje ale cel wazny ! Uczcie sie byc ludzmi wrazliwymi, pan z wami ;)
2017-07-26 16:41:21
OK.2010
BEZROBOTNI stoją znużeni jak mopsy.
2017-07-26 16:29:20
,.
W imię zasad.....sk*******.
2017-07-26 16:09:50
Przypominam!
To ci, którzy przez wiele miesięcy bezdusznie zbierali dokumentacje nie reagując na cierpienie zwierząt po to, by po kilku miesiącach przystąpić do bicia piany. Wniosek: Liczy się dokumentacja do bicia piany, a nie cierpienie zwierząt.
2017-07-26 16:04:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy