niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > W obronie Puszczy

W obronie Puszczy

W obronie Puszczy
Data publikacji: 2017-07-19 10:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:25
Wywietleń: 745 276631

„Pomimo decyzji UNESCO oraz apelu wielu naukowców Lasy Państwowe i Ministerstwo Środowiska wciąż wycinają Puszczę Białowieską. Jest niszczony nasz skarb narodowy: to tak, jakby burzyć Wawel. Nie zgadzamy się na to!" - mówią przedstawiciele BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt oraz Klubu Kniejołaza. I organizują w Szczecinie manifestację w obronie Puszczy, także tej Bukowej.

To nie pierwszy protest przeciwko działaniom resortu ministra Szyszko, odpowiedzialnemu zarówno za fatalną w skutkach ustawę, w następstwie której ruszyła przez Polskę tzw. narodowa wycinka drzew, ale również za pobłażliwość wobec myśliwskiego lobby, plany odstrzału dzików, bobrów oraz łosi, projekt powołania sklepów z dziczyzną przez dyrektora Lasów Państwowych. Jednak tym razem nie chodzi wyłącznie o potępione przez Europę niszczenie Puszczy Białowieskiej, ale również o inne enklawy leśne, wyróżniające się wyjątkowymi walorami przyrodniczymi, a jakie są dotknięte gospodarką leśną o charakterze przemysłowym, za jakie odpowiada ekipa ministra Szyszko.

- Domagamy się natychmiastowego zaprzestania wzmożonej wycinki Puszczy Białowieskiej i rozszerzenia parku narodowego na cały jej obszar. Także wyłączenia z gospodarki leśnej Puszczy Bukowej i Lasów Trójmiejskich, a na ich obszarach utworzenie użytków ekologicznych lub objąć ochroną nowej formy prawnej, nazwanej lasem rekreacyjnym, w którym naczelną będzie ochrona przyrody i naturalnego krajobrazu, rekreacja i edukacja społeczeństwa oraz cele naukowe. I jeszcze: utworzenia wreszcie Turnickiego Parku Narodowego - informują organizatorzy manifestacji.

Protest zaplanowano na środę (19 lipca). Odbędzie się przed siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie (ul. Słowackiego 2). Początek - godz. 12.

(an)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

W obronie Puszczy W obronie Puszczy

Komentarze

a....
a czy ci protestujący brali udział np. w sadzeniu drzew,sprzątaniu lasów,czyszczeniu cieków wodnych,wywożenia śmieci i gruzu z lasów ??? czy tylko stoją i machają ??????????????
2017-07-19 18:15:06
zielone oszołomstwo w akcji
Ufam leśnikom, którzy ratują puszczę, a nie durniom, którzy ratują paśnik dla kornika. Ufam leśnikom, których codziennej pracy zawdzięczamy dzisiejszy stan lasów, a nie durniom, którzy w życiu nie posadzili i nie pielęgnowali żadnego lasu.
2017-07-19 17:00:43
człowiek
Mnóstwo papieru zmarnowali na tym proteście. Pewnie z plastiku ten papier albo z kosmosu. Meble też mają pewnie w domu ekologiczne, czyli plastikowe. Drewno to jeden z najbardziej ekologicznych materiałów.
2017-07-19 13:10:15
zniesmaczony
Rozumiem, że protest dotyczy utrzymania tego stanu który zastany jest obecnie. A obecnie jest taki bo Leśnicy go stworzyli swymi działaniami przez ostatnie 70 lat? To znaczy robili dobrze, bo mamy to co bronicie, czy robili źle to, przeciw czemu protestujecie? Rozumiem też, że macie jakąś wiedzę na ten temat i bierzecie odpowiedzialność za to co chcecie osiągnąć, czy tylko "pięknie protestujecie" by protestować?
2017-07-19 11:42:48
las
Niech się przywiążą do drzew, tak jak ci z Rospudy.
2017-07-19 10:59:59

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy