Wtorek, 28 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia

Data publikacji: 20 czerwca 2019 r. 22:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:43
Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia
Fot. UM  

Prace remontowe budynku dawnego zajazdu nad Jeziorem Szmaragdowym są już mocno zaawansowane. Już niedługo działać tam będzie Centrum Edukacji Ekologicznej - Szkolne Schronisko Młodzieżowe Szmaragd - Zdroje.

W całorocznym schronisku dostępnych będzie dla gości ok. 40 miejsc noclegowych w pokojach dwu-, cztero- i sześcioosobowych z łazienkami. Powstanie tam także samoobsługowa kuchnia i jadalnia. Na parterze budynku planowane jest również otwarcie małej gastronomii oraz sal ekspozycyjnych. Przy starym obiekcie wybudowano budynek zielonej szkoły i tarasu letniego oraz postawiono pergole, ogrodzenie terenu i murki klinkierowe. Powstaną tam pomieszczenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych, przede wszystkim z ekologii. Swoją bazę będzie tu miała również Służba Leśna. Zakończenie prac w obiekcie planowane jest na jesień. 

Osoby spacerujące w pobliżu jez. Szmaragdowego mogą już zobaczyć nowy dach, okna z efektownymi okiennicami, większą część elewacji, a także budynek zielonej szkoły i pergole. Zaawansowane prace trwają również wewnątrz budynku przyszłego centrum i schroniska.
 
Wykonawca robót prowadzi obecnie prace instalacyjne i wykończeniowe w budynku głównym i garażu. Trwa montaż instalacji wodnych, kanalizacyjnych, elektrycznych i teletechnicznych oraz centralnego ogrzewania. Równolegle prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku. W toaletach na piętrze położono już płytki, a pokoje hotelowe wymalowano. W najbliższych miesiącach odbywać się będzie montaż armatury łazienkowej, oświetlenia oraz układanie wykładziny podłogowej. Zagospodarowany zostanie także teren wokół centrum. Obecnie prowadzone jest układanie nawierzchni placu w rejonie zielonej szkoły i ustawianie pergoli.©℗

(el)

Fot. UM


 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bieta
2019-06-21 13:17:55
Chwalebne Mam nadzieje ze ‚służby lesne’ nie beda przeszkadzały gdy będziemy chcieli tam wypić kawe czy zjeść lody

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA