sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia

Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia

Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia
Data publikacji: 2019-06-20 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 1691 398270

Prace remontowe budynku dawnego zajazdu nad Jeziorem Szmaragdowym są już mocno zaawansowane. Już niedługo działać tam będzie Centrum Edukacji Ekologicznej - Szkolne Schronisko Młodzieżowe Szmaragd - Zdroje.

W całorocznym schronisku dostępnych będzie dla gości ok. 40 miejsc noclegowych w pokojach dwu-, cztero- i sześcioosobowych z łazienkami. Powstanie tam także samoobsługowa kuchnia i jadalnia. Na parterze budynku planowane jest również otwarcie małej gastronomii oraz sal ekspozycyjnych. Przy starym obiekcie wybudowano budynek zielonej szkoły i tarasu letniego oraz postawiono pergole, ogrodzenie terenu i murki klinkierowe. Powstaną tam pomieszczenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych, przede wszystkim z ekologii. Swoją bazę będzie tu miała również Służba Leśna. Zakończenie prac w obiekcie planowane jest na jesień. 

Osoby spacerujące w pobliżu jez. Szmaragdowego mogą już zobaczyć nowy dach, okna z efektownymi okiennicami, większą część elewacji, a także budynek zielonej szkoły i pergole. Zaawansowane prace trwają również wewnątrz budynku przyszłego centrum i schroniska.
 
Wykonawca robót prowadzi obecnie prace instalacyjne i wykończeniowe w budynku głównym i garażu. Trwa montaż instalacji wodnych, kanalizacyjnych, elektrycznych i teletechnicznych oraz centralnego ogrzewania. Równolegle prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz budynku. W toaletach na piętrze położono już płytki, a pokoje hotelowe wymalowano. W najbliższych miesiącach odbywać się będzie montaż armatury łazienkowej, oświetlenia oraz układanie wykładziny podłogowej. Zagospodarowany zostanie także teren wokół centrum. Obecnie prowadzone jest układanie nawierzchni placu w rejonie zielonej szkoły i ustawianie pergoli.©℗

(el)

Fot. UM


 

Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia Dawny zajazd Szmaragd pięknieje i się zmienia

Komentarze

Bieta
Chwalebne Mam nadzieje ze ‚służby lesne’ nie beda przeszkadzały gdy będziemy chcieli tam wypić kawe czy zjeść lody
2019-06-21 13:17:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie