Niedziela 13 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Czy uczniowie z klas 1-3 wrócą do szkoły? Oświata po feriach

Data publikacji: 2020-12-21 14:47
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-23 13:51
Czy uczniowie z klas 1-3 wrócą do szkoły? Oświata po feriach
Na zdjęciu (od lewej): zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, wiceminister edukacji Maciej Kopeć, zachodniopomorski wicekurator oświaty Jerzy Sołtysiak. Fot. Ryszard PAKIESER  

Po feriach zimowych możliwy jest powrót uczniów klas 1-3 do szkół, ale pod warunkiem, że nauczyciele zostaną poddani masowym badaniom przesiewowym. - To pozwoli, aby sprawnie powrócić do zajęć - podkreślał w poniedziałek na konferencji prasowej w Szczecinie wiceminister edukacji Maciej Kopeć.

Maciej Kopeć wspólnie z zachodniopomorską kurator oświaty Magdaleną Zarębską-Kuleszą oraz zachodniopomorskim wicekuratorem oświaty Jerzym Sołtysiakiem przeprowadzili konsultacje z dyrektorami szkół w regionie. Głównym tematem poniedziałkowych rozmów był powrót uczniów klas 1-3 do tradycyjnej formy zajęć.

Czy wrócić do tradycyjnego nauczania? 

W całej Polsce kuratorzy oświaty przeprowadzili szczegółową analizę na poziomie powiatów dla nauczycieli zatrudnionych w klasach 1-3. W ten sposób Ministerstwo Edukacji Narodowej dowiedziało się, ilu z nich zdecydowanych jest, aby przystąpić do badań. W Zachodniopomorskiem najwięcej z nich pracuje w powiecie kamieńskim. Badania miałyby zostać przeprowadzone na kilka dni przed rozpoczęciem zajęć.

- To pozwoli, aby sprawnie powrócić do zajęć w klasach 1-3. Bardzo byśmy chcieli, aby uczniowie mogli wrócić do szkół. Zależy nam na tych badaniach przesiewowych, ponieważ następnym działaniem będą szczepienia. W kraju jest ponad 160 tysięcy nauczycieli, którzy prowadzą minimum jedną godzinę zajęć w klasach 1-3 - dodał Maciej Kopeć.

Jaka nauka w starszych klasach?

Co w takim razie z uczniami starszych klas i ich powrotem do szkół? - Jest kilka wariantów, które są przygotowywane. Mogą się one opierać o podział na strefy, elementy nauczania hybrydowego czy tworzenia tak zwanych baniek w poszczególnych szkołach. Chodzi o skupienie uczniów, którzy mają kontakt tylko ze sobą i określonymi nauczycielami. Rozważane są także różne warianty pracy oraz konsultacji dla uczniów przystępujących do egzaminów. To wszystko będzie warunkowane skalą rozprzestrzeniania się epidemii - podkreślił Maciej Kopeć.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i w eKurierze z 22 grudnia 2020 r.

Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Abc
2020-12-23 22:45:56
Co dadzą badania przesiewowe tylko nauczycieli, a co z uczniami? Przecież dochodziło do sytuacji, że rodzice dziecka byli na kwarantannie, a posyłali je do szkoły.
Jarun
2020-12-23 13:12:08
XIII czeka na ciebie łachudro! 🤔🧐😠
Ironia losu
2020-12-22 12:51:58
Pamiętam jak ojciec pana wiceministra Józef Kopeć był prześladowany jako dziekan wydziału matematycznego ówczesnej Wyższej Szkoły Nauczycielskiej w Szczecinie. Za niewłaściwe poglądy przeciwko ówczesnej władzy. A dziś minister oświaty, którego zastępcą jest syn Józefa prześladuje nauczycieli za ich poglądy. Nie wstyd panu Panie wiceministrze? Nie o taką Polskę Pana ojciec walczył!
Ja
2020-12-21 21:55:35
Kto zaszczepić gorszy sort personelu pomocniczy, który od maja stoi na pierwszej linii frontu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ