Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Maciej Kopeć nowym wiceprzewodniczącym sejmiku

Data publikacji: 2019-11-28 15:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:47
Maciej Kopeć nowym wiceprzewodniczącym sejmiku
 

Radny Maciej Kopeć (podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej) został wiceprzewodniczącym Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Został wybrany przez radnych bez głosów sprzeciwu - przy zaledwie dwóch głosach wstrzymujących się.

Sesja sejmiku województwa przebiegała w dość nietypowy sposób. Zanim bowiem przystąpiono do głosowania przebiegu obrad zaprzysiężono nowego radnego Rafała Rosińskiego, który zastąpił zmarłą niedawno Elżbietę Karlińską - związaną od lat z samorządem w Darłowie. Nowy radny będzie członkiem dwóch komisji: Budżetu i Rozwoju.

Po złożeniu przez Rafała Rosińskiego ślubowania, radni uroczyście pożegnali swoich kolegów z sejmiku, którzy po okresie działalności jako samorządowcy, reprezentować będą województwo zachodniopomorskie jako posłowie na Sejm. Kwiaty i upominki otrzymał Artur Łącki, Dariusz Wieczorek i Jarosław Rzepa.

Radni pogratulowali również autorom projektu „Dobre wsparcie – system lokalnych usług społecznych" zrealizowanego przy udziale samorządu województwa zachodniopomorskiego. Przypomnijmy (pisaliśmy o tym w „Kurierze Szczecińskim"), projekt ten zwyciężył w konkursie Komisji Europejskiej „Regio Stars".

Dopiero po wystąpieniach parlamentarzystów i wyświetleniu krótkiego filmu reklamowego dotyczącego nagrodzonego projektu, przystąpiono do wyboru wiceprzewodniczącego Sejmiku i głosowania dalszych uchwał.

(wl)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ