wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Kraj > Szef policji odwołany

Szef policji odwołany

Szef policji odwołany
Data publikacji: 2015-12-10 18:34
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 13:12
Wywietleń: 2750 48624

Komendant główny policji gen. insp. Krzysztof Gajewski został w czwartek odwołany; jego obowiązki przejął pierwszy zastępca KGP nadinsp. Mirosław Schossler - poinformował PAP wydział prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ani resort, ani KGP nie podały przyczyn odwołania Gajewskiego, który szefem policji był od lutego 2015 roku, kiedy został powołany na wniosek ówczesnej szefowej MSW Teresy Piotrowskiej.

Wcześniej - jako wiceszef KGP - Gajewski odpowiadał za pion prewencji i ruch drogowy. Nadzorował m.in. zabezpieczenie Euro 2012 i wielu innych dużych imprez, które odbywały się Polsce – w tym uroczystości związane z 25. rocznicą wyborów z 4 czerwca 1989 r. czy mistrzostwa świata w piłce siatkowej w 2014 r.

Nadinsp. Schossler był dotychczas pierwszym zastępcą komendanta głównego policji, odpowiadał za sprawy kryminalne.

O tym, że komendant główny policji zostanie zmieniony, mówił na początku grudnia PAP wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Zastrzegł jednak, że nie będzie czystek, a decyzje kadrowe nastąpią po głębszej analizie. Wiceminister zapowiedział również, że na wysokie funkcje kierownicze nie będą awansowani funkcjonariusze, którzy rozpoczynali służbę w PRL.

Wśród ewentualnych kandydatów na nowego komendanta głównego wymienianych jest kilka osób, m.in. wielkopolski szef policji insp. Rafał Batkowski i małopolski komendant wojewódzki nadinsp. Mariusz Dąbek. Według nieoficjalnych informacji rozpatrywany jest też Grzegorz Postek - b. dyrektor zarządu operacyjno-śledczego CBA w czasach, gdy szefem Biura był obecny minister, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. (pap)

Na zdjęciu: Krzysztof Gajewski został odwołany ze stanowiska szefa Policji.

Fot. PAP/Rafał Guz

 

 

Komentarze

@polityka
A ciebie nie dziwi, że w "wolnej" Polsce policją rządził facet, który zaczynał w MO w 1983 roku? Popytaj starszych, kto w tamtym czasie wstępował do MO. Jaką trzeba było być ku...wą! Jak już się dowiesz, to podziękuj PiS-owi, że robi od dawna potrzebne porządki.
2015-12-12 12:05:43
polityka
PiS robi co chce czemu się dziwicie ?
2015-12-11 21:25:21
Foto,
A patrzac na zdjecie...to Facet mimo wszystko wyglada na zadowolonego ! Tak ze, nie ma takiego zlego co by i tak w koncu... na dobre wyszlo ! !
2015-12-11 11:24:07
Ze starego PO-suniecia...,
A po przejsciu na "wczesniejsza emeryture"... zalatwi sobie Gosciu jeszcze jakies tam "dodatkowe fuchy"... i wcale tak zle na tym wszystkim nie wyjdzie ??
2015-12-11 00:42:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie