Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Szef policji odwołany

Data publikacji: 10 grudnia 2015 r. 18:34
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2015 r. 13:12
Szef policji odwołany
 

Komendant główny policji gen. insp. Krzysztof Gajewski został w czwartek odwołany; jego obowiązki przejął pierwszy zastępca KGP nadinsp. Mirosław Schossler - poinformował PAP wydział prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ani resort, ani KGP nie podały przyczyn odwołania Gajewskiego, który szefem policji był od lutego 2015 roku, kiedy został powołany na wniosek ówczesnej szefowej MSW Teresy Piotrowskiej.

Wcześniej - jako wiceszef KGP - Gajewski odpowiadał za pion prewencji i ruch drogowy. Nadzorował m.in. zabezpieczenie Euro 2012 i wielu innych dużych imprez, które odbywały się Polsce – w tym uroczystości związane z 25. rocznicą wyborów z 4 czerwca 1989 r. czy mistrzostwa świata w piłce siatkowej w 2014 r.

Nadinsp. Schossler był dotychczas pierwszym zastępcą komendanta głównego policji, odpowiadał za sprawy kryminalne.

O tym, że komendant główny policji zostanie zmieniony, mówił na początku grudnia PAP wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński. Zastrzegł jednak, że nie będzie czystek, a decyzje kadrowe nastąpią po głębszej analizie. Wiceminister zapowiedział również, że na wysokie funkcje kierownicze nie będą awansowani funkcjonariusze, którzy rozpoczynali służbę w PRL.

Wśród ewentualnych kandydatów na nowego komendanta głównego wymienianych jest kilka osób, m.in. wielkopolski szef policji insp. Rafał Batkowski i małopolski komendant wojewódzki nadinsp. Mariusz Dąbek. Według nieoficjalnych informacji rozpatrywany jest też Grzegorz Postek - b. dyrektor zarządu operacyjno-śledczego CBA w czasach, gdy szefem Biura był obecny minister, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. (pap)

Na zdjęciu: Krzysztof Gajewski został odwołany ze stanowiska szefa Policji.

Fot. PAP/Rafał Guz

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@polityka
2015-12-12 12:05:43
A ciebie nie dziwi, że w "wolnej" Polsce policją rządził facet, który zaczynał w MO w 1983 roku? Popytaj starszych, kto w tamtym czasie wstępował do MO. Jaką trzeba było być ku...wą! Jak już się dowiesz, to podziękuj PiS-owi, że robi od dawna potrzebne porządki.
polityka
2015-12-11 21:25:21
PiS robi co chce czemu się dziwicie ?
Foto,
2015-12-11 11:24:07
A patrzac na zdjecie...to Facet mimo wszystko wyglada na zadowolonego ! Tak ze, nie ma takiego zlego co by i tak w koncu... na dobre wyszlo ! !
Ze starego PO-suniecia...,
2015-12-11 00:42:25
A po przejsciu na "wczesniejsza emeryture"... zalatwi sobie Gosciu jeszcze jakies tam "dodatkowe fuchy"... i wcale tak zle na tym wszystkim nie wyjdzie ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA