Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Czas na dworzec w Choszcznie

Data publikacji: 26 maja 2019 r. 09:09
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Czas na dworzec w Choszcznie
 

Rusza remont budynku dworca kolejowego w Choszcznie. Burmistrz Robert Adamczyk i wykonawca prac Andrzej Polak z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Lidex” podpisali umowę na modernizację obiektu.

Całość prac ma kosztować ponad 6,4 mln złotych. Gmina dostała na ten cel dotację w kwocie ponad 4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zakończenie inwestycji przewidziano na czerwiec przyszłego roku. Infrastruktura dworca kolejowego, po zakończeniu prac, ma służyć nie tylko podróżnym, ale także ma się tu mieścić Centrum Obsługi Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym. Znajdzie się tu również miejsce na biura Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Biura Obsługi Szkół Samorządowych i Choszczeńskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. W pierwszym etapie prac wykonana zostanie poczekalnia z toaletami, bufetem i kotłownią. W dalszej kolejności zaadaptowane zostaną pomieszczenia, które będą bezpośrednio służyć mieszkańcom gminy.

Remont zniszczonego dworca to kolejna duża inwestycja w Choszcznie. Po remoncie ulic: Drawieńskiej, Grunwaldzkiej, Władysława Jagiełły, stacji uzdatniania wody czy targowiska miejskiego przyszedł czas na remont miejsca, które było do tej pory niezbyt dobrze oceniane przez podróżnych i mieszkańców. Z dworca korzystają zarówno mieszkańcy gminy Choszczno, jak i m.in. Barlinka, Myśliborza czy Gorzowa Wlkp. Warto zadbać o to, by stał się on wizytówką miasta. ©℗

Tekst i fot. J. SŁOMKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Titi
2019-05-27 10:07:20
Klika rządzi i robi lody na Boku
Dworzec należy do kogo.........?
2019-05-26 22:35:26
Art kto zniszczył dworzec...........spółka zwana pkp SA.to ono przejeła go od dawnego przedsiębiorstwa PKP.Od Socjalrealizmu nikt o to nie dbał.......burmistrz wziął plecak to musi go nieść,dobre i tyle .Nie ma miejsc pracy, nie ma strefy ekonomicznej ,nie ma oferty dla młodych,bedzie tylko dworzec,urząd i markety,miasto bez perspektyw.WYkluczenie społeczne bedzie miało siedzibę, no tylko czy całe miasto tam znajdzie pomoc.
Art
2019-05-26 20:01:45
A kto zniszczył dworzec i niech sobie tak nie przepisują sukcesu żeby nie modernizacja linii kolejowej Poznań- Szczecin to prawdopodobnie remontu dworca by nie było a gdzie był pan Adamczyk jak przez parę lat nie było gdzie się schować przed śniegiem i deszczem nie wspomnę o ogrzewaniu

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA