sobota, 22 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czas na dworzec w Choszcznie

Czas na dworzec w Choszcznie

Czas na dworzec w Choszcznie
Data publikacji: 2019-05-26 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 4365 392411

Rusza remont budynku dworca kolejowego w Choszcznie. Burmistrz Robert Adamczyk i wykonawca prac Andrzej Polak z Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowego „Lidex” podpisali umowę na modernizację obiektu.

Całość prac ma kosztować ponad 6,4 mln złotych. Gmina dostała na ten cel dotację w kwocie ponad 4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Zakończenie inwestycji przewidziano na czerwiec przyszłego roku. Infrastruktura dworca kolejowego, po zakończeniu prac, ma służyć nie tylko podróżnym, ale także ma się tu mieścić Centrum Obsługi Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym. Znajdzie się tu również miejsce na biura Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Biura Obsługi Szkół Samorządowych i Choszczeńskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. W pierwszym etapie prac wykonana zostanie poczekalnia z toaletami, bufetem i kotłownią. W dalszej kolejności zaadaptowane zostaną pomieszczenia, które będą bezpośrednio służyć mieszkańcom gminy.

Remont zniszczonego dworca to kolejna duża inwestycja w Choszcznie. Po remoncie ulic: Drawieńskiej, Grunwaldzkiej, Władysława Jagiełły, stacji uzdatniania wody czy targowiska miejskiego przyszedł czas na remont miejsca, które było do tej pory niezbyt dobrze oceniane przez podróżnych i mieszkańców. Z dworca korzystają zarówno mieszkańcy gminy Choszczno, jak i m.in. Barlinka, Myśliborza czy Gorzowa Wlkp. Warto zadbać o to, by stał się on wizytówką miasta. ©℗

Tekst i fot. J. SŁOMKA

Komentarze

Titi
Klika rządzi i robi lody na Boku
2019-05-27 10:07:20
Dworzec należy do kogo.........?
Art kto zniszczył dworzec...........spółka zwana pkp SA.to ono przejeła go od dawnego przedsiębiorstwa PKP.Od Socjalrealizmu nikt o to nie dbał.......burmistrz wziął plecak to musi go nieść,dobre i tyle .Nie ma miejsc pracy, nie ma strefy ekonomicznej ,nie ma oferty dla młodych,bedzie tylko dworzec,urząd i markety,miasto bez perspektyw.WYkluczenie społeczne bedzie miało siedzibę, no tylko czy całe miasto tam znajdzie pomoc.
2019-05-26 22:35:26
Art
A kto zniszczył dworzec i niech sobie tak nie przepisują sukcesu żeby nie modernizacja linii kolejowej Poznań- Szczecin to prawdopodobnie remontu dworca by nie było a gdzie był pan Adamczyk jak przez parę lat nie było gdzie się schować przed śniegiem i deszczem nie wspomnę o ogrzewaniu
2019-05-26 20:01:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
7
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie