Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Kupcom się spodoba?

Data publikacji: 16 maja 2019 r. 20:58
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:13
Kupcom się spodoba?
 

Czasy, kiedy sprzedawcy i kupujący mokli na deszczu i brodzili w błocie, odchodzą w niepamięć. Praktycznie dobiegła końca budowa nowego targowiska w Choszcznie. Obecne w niczym nie przypomina dawnego.

O tym, że targowisko, na którym kupcy sprzedają m.in. warzywa, owoce czy odzież, powinno zmienić wygląd, mówiono w mieście od kilku lat. Ale na tym się kończyło. A sprzedawcy i kupujący przy brzydkiej pogodzie musieli brodzić w błocie, stać na deszczu, trudzić się, żeby dojechać do targowiska. W końcu władze gminy podjęły decyzję o budowie nowego.

– Dyskusja, czy budować, czy nie nowe targowisko, trwała od kilku lat – informuje burmistrz Choszczna Robert Adamczyk. W początkowej fazie nie można było wyłonić wykonawcy. Po jego wyłonieniu okazało się, że konieczna jest zmiana technologii wykonania prac. Prace miały zakończyć się w roku ubiegłym, ale różne czynniki sprawiły, że zakończono je w kwietniu br. i obecnie trwa ich odbiór.

Jak dodaje włodarz gminy, poprzednie miejsce handlu trudno było nazwać targowiskiem. Był to raczej plac, na którym były poustawiane stoiska handlowe.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 63% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 16-05-2019

 

Autor: J. Słomka
Fot. Archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA