sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Parking zamiast skweru

Parking zamiast skweru

Parking zamiast skweru
Data publikacji: 2015-11-07 17:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 2044 36133

Czytelniczka ze Świnoujścia skarży się, że zlikwidowano skwer z zielenią oraz ławeczkami przy budynku, w którym mieści się m.in. przychodnia i zamiast tego stworzono tam parking. W magistracie odpowiadają, że to nie był skwer przeznaczony do rekreacji, a parking zbudowano, bo na tyłach obiektu samochody się już nie mieściły.

Inwestycja jest już na ukończeniu i powoli wyłania się jej ostateczny obraz. Czytelniczka jest oburzona, że w miejscu zieleni pojawił się betonowy plac i twierdzi, że jest to bardzo zły pomysł.

- Cały ten teren wokół przychodni zamurowano. To jest skandal! Kiedyś można było posiedzieć na ławeczce przy przychodni, a teraz chorzy muszą się przeciskać w smrodzie, wśród samochodów - skarży się „Kurierowi”

W urzędzie miasta odpowiadają, że „przed budynkiem przychodni nigdy nie było skweru, jako miejsca do wypoczynku czy rekreacji. Była natomiast skarpa porośnięta trawą i niewielki trawnik.”

- Skarpa została zniwelowana. Pas zieleni przy budynku pozostał. Podobnie, jak drzewa i trawa, które oddzielają teren przychodni od chodnika i samej ulicy Dąbrowskiego. Dodatkowo nasadzono nową zieleń. Póki co, sadzonki są jeszcze młode i stąd też może mało widoczne. Dodatkowo na wiosnę zaplanowano kolejne nasadzenia. Nie zlikwidowano również żadnej z istniejących tam wcześniej ławek - podaje Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych w Urzędzie Miasta Świnoujście.

Przypomina także, że wiele osób narzekało, że istniejący na tyłach przychodni parking jest niewystarczający i potrzebne są dodatkowe miejsca. W odpowiedzi na to miasto zdecydowało o budowie nowych miejsc przed przychodnią.

- Dzięki temu chorzy mający problem z poruszaniem się, mogą skrócić drogę do przychodni do minimum. Jednym z wykonanych elementów inwestycji jest chodnik prowadzący do wejścia do przychodni. Zrobiono go właśnie po to, aby osoby udające się do przychodni miały do niej bezpieczne dojście - tłumaczy H. Lachowska. - Inwestycja nie została jeszcze oddana do użytkowania. ©℗

Tekst i fot. BaT

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie