poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czarna seria eksprezesa

Czarna seria eksprezesa

Czarna seria eksprezesa
Data publikacji: 2015-12-09 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 616 47339

Beniamin Chochulski - były prezes szczecińskiego ZWiK straci kolejne stanowisko. Za tydzień zostanie odwołany z członka zarządu Spółki Wodnej Międzyodrze.

Firma powstała w czerwcu 1992 roku. Według statutu ma się zajmować m.in. wybudowaniem oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą dla ścieków lądowych i ścieków pochodzących ze statków, prowadzenie eksploatacji wybudowanych oczyszczalni i instalacji oraz przynależnych do nich układów przesyłowych, odbiorem ze statków wód zaolejonych, zanieczyszczeń ropopochodnych, popłuczyn z mycia ładowni oraz ich oczyszczanie, odbiorem i utylizacją odpadów ze statków w porcie szczecińskim.

W skład zarządu Międzyodrza wchodzi Beniamin Chochulski, który do września tego roku był prezesem szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ale został zwolniony dyscyplinarnie m.in. za samowolną zmianę swojego statusu w firmie - z funkcji prezesa na stanowisko dyrektora ds. finansowych połączone z nową umową (na czas nieokreślony, z możliwością wypowiedzenia jej na własnych warunkach, także finansowych - ewentualne odprawy wyniosłyby łącznie ok. 300 tys. zł), za samowolne podpisanie porozumienie ze wszystkim organizacjami związkowymi działającymi w ZWiK (gwarantowało ono m.in. załodze spółki wzrost płac co miesiąc oraz brak zwolnień przez trzy lata) oraz podpisanie w 2012 roku tajnej uchwały dotyczącej przyznania dodatkowych przywilejów kilku osobom zajmującym kierownicze stanowiska w spółce. ©℗

Cały artykuł w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim"

(dar)

Na zdjęciu: oczyszczalnia ścieków zarządzana przez Spółkę Wodną Międzyodrze.

Źródło fot.: www.miedzyodrze.pl/

Komentarze

@
I sądzicie że coś komuś się stanie ? Nic bardziej błędnego . Jak widać Piotruś POustawiał Jednego kolesia na wielu stanowiskach. Krzywdy nie da zrobić. Zostanie jeszcze kilka z których da się wyżyć i to sPOkojnie, nawet jeśli dwa się z pod siedzenia usuną. A już na pewno nie zarejestruje się jako bezrobotny.
2015-12-10 09:08:50
Adam
Myślę, że Benek już tak sobie nagrabił, że nigdy i nigdzie - nawet z poręczenia Piotrusia paniczyka, żadnym prezesem nie będzie. Sprawa pachnie prokuratorem i oby tak się stało!
2015-12-10 07:54:35
"Zmiany, zmiany, zmiany"
W takim razie, Zarząd tej spółki straci niedługo chyba już dwóch dotychczasowych członków :)
2015-12-10 07:34:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie