wtorek, 22 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czarna seria eksprezesa

Czarna seria eksprezesa

Czarna seria eksprezesa
Data publikacji: 2015-12-09 19:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 740 47339

Beniamin Chochulski - były prezes szczecińskiego ZWiK straci kolejne stanowisko. Za tydzień zostanie odwołany z członka zarządu Spółki Wodnej Międzyodrze.

Firma powstała w czerwcu 1992 roku. Według statutu ma się zajmować m.in. wybudowaniem oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą dla ścieków lądowych i ścieków pochodzących ze statków, prowadzenie eksploatacji wybudowanych oczyszczalni i instalacji oraz przynależnych do nich układów przesyłowych, odbiorem ze statków wód zaolejonych, zanieczyszczeń ropopochodnych, popłuczyn z mycia ładowni oraz ich oczyszczanie, odbiorem i utylizacją odpadów ze statków w porcie szczecińskim.

W skład zarządu Międzyodrza wchodzi Beniamin Chochulski, który do września tego roku był prezesem szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ale został zwolniony dyscyplinarnie m.in. za samowolną zmianę swojego statusu w firmie - z funkcji prezesa na stanowisko dyrektora ds. finansowych połączone z nową umową (na czas nieokreślony, z możliwością wypowiedzenia jej na własnych warunkach, także finansowych - ewentualne odprawy wyniosłyby łącznie ok. 300 tys. zł), za samowolne podpisanie porozumienie ze wszystkim organizacjami związkowymi działającymi w ZWiK (gwarantowało ono m.in. załodze spółki wzrost płac co miesiąc oraz brak zwolnień przez trzy lata) oraz podpisanie w 2012 roku tajnej uchwały dotyczącej przyznania dodatkowych przywilejów kilku osobom zajmującym kierownicze stanowiska w spółce. ©℗

Cały artykuł w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim"

(dar)

Na zdjęciu: oczyszczalnia ścieków zarządzana przez Spółkę Wodną Międzyodrze.

Źródło fot.: www.miedzyodrze.pl/

Komentarze

@
I sądzicie że coś komuś się stanie ? Nic bardziej błędnego . Jak widać Piotruś POustawiał Jednego kolesia na wielu stanowiskach. Krzywdy nie da zrobić. Zostanie jeszcze kilka z których da się wyżyć i to sPOkojnie, nawet jeśli dwa się z pod siedzenia usuną. A już na pewno nie zarejestruje się jako bezrobotny.
2015-12-10 09:08:50
Adam
Myślę, że Benek już tak sobie nagrabił, że nigdy i nigdzie - nawet z poręczenia Piotrusia paniczyka, żadnym prezesem nie będzie. Sprawa pachnie prokuratorem i oby tak się stało!
2015-12-10 07:54:35
"Zmiany, zmiany, zmiany"
W takim razie, Zarząd tej spółki straci niedługo chyba już dwóch dotychczasowych członków :)
2015-12-10 07:34:29

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie