Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Czarna seria eksprezesa

Data publikacji: 09 grudnia 2015 r. 19:01
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Czarna seria eksprezesa
 

Beniamin Chochulski - były prezes szczecińskiego ZWiK straci kolejne stanowisko. Za tydzień zostanie odwołany z członka zarządu Spółki Wodnej Międzyodrze.

Firma powstała w czerwcu 1992 roku. Według statutu ma się zajmować m.in. wybudowaniem oczyszczalni ścieków wraz z niezbędną infrastrukturą dla ścieków lądowych i ścieków pochodzących ze statków, prowadzenie eksploatacji wybudowanych oczyszczalni i instalacji oraz przynależnych do nich układów przesyłowych, odbiorem ze statków wód zaolejonych, zanieczyszczeń ropopochodnych, popłuczyn z mycia ładowni oraz ich oczyszczanie, odbiorem i utylizacją odpadów ze statków w porcie szczecińskim.

W skład zarządu Międzyodrza wchodzi Beniamin Chochulski, który do września tego roku był prezesem szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Ale został zwolniony dyscyplinarnie m.in. za samowolną zmianę swojego statusu w firmie - z funkcji prezesa na stanowisko dyrektora ds. finansowych połączone z nową umową (na czas nieokreślony, z możliwością wypowiedzenia jej na własnych warunkach, także finansowych - ewentualne odprawy wyniosłyby łącznie ok. 300 tys. zł), za samowolne podpisanie porozumienie ze wszystkim organizacjami związkowymi działającymi w ZWiK (gwarantowało ono m.in. załodze spółki wzrost płac co miesiąc oraz brak zwolnień przez trzy lata) oraz podpisanie w 2012 roku tajnej uchwały dotyczącej przyznania dodatkowych przywilejów kilku osobom zajmującym kierownicze stanowiska w spółce. ©℗

Cały artykuł w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim"

(dar)

Na zdjęciu: oczyszczalnia ścieków zarządzana przez Spółkę Wodną Międzyodrze.

Źródło fot.: www.miedzyodrze.pl/

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@
2015-12-10 09:08:50
I sądzicie że coś komuś się stanie ? Nic bardziej błędnego . Jak widać Piotruś POustawiał Jednego kolesia na wielu stanowiskach. Krzywdy nie da zrobić. Zostanie jeszcze kilka z których da się wyżyć i to sPOkojnie, nawet jeśli dwa się z pod siedzenia usuną. A już na pewno nie zarejestruje się jako bezrobotny.
Adam
2015-12-10 07:54:35
Myślę, że Benek już tak sobie nagrabił, że nigdy i nigdzie - nawet z poręczenia Piotrusia paniczyka, żadnym prezesem nie będzie. Sprawa pachnie prokuratorem i oby tak się stało!
"Zmiany, zmiany, zmiany"
2015-12-10 07:34:29
W takim razie, Zarząd tej spółki straci niedługo chyba już dwóch dotychczasowych członków :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA