niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Kraj > Ziobro wróci do afer sprzed lat

Ziobro wróci do afer sprzed lat

Ziobro wróci do afer sprzed lat
Data publikacji: 2015-12-06 21:16
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-08 17:22
Wywietleń: 2201 45694

Zbadanie takich spraw, jak afera hazardowa, afera Amber Gold, czy afera SKOK-u Wołomin - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia - dodał.

Ziobro, który był w sobotę gościem RMF FM, był pytany, czy będzie chciał "jako minister i prokurator generalny wrócić do niektórych afer sprzed lat"?

- Tego wymaga państwo prawa. Jeżeli były takie afery, jak afera hazardowa, które nie zostały wyjaśnione, czy właśnie afera Amber Gold, afera SKOK-u Wołomin. My musimy te wszystkie sprawy zbadać, dlaczego np. prokuratura, organa ścigania, mimo że wiedziały o tych przestępstwach, pozwalały przestępcom przez kilka lat bezkarnie działać, wyprowadzać setki milionów złotych na szkodę Polaków. Tak, wrócimy wszędzie tam, gdzie to będzie jeszcze możliwe, gdzie nie doszło do przedawnienia, bo przypomnę, że PO sprytnie z PSL-em pod koniec swojego urzędowania uchwaliły Kodeks karny, który bardzo skrócił okresy przedawnień. To była amnestia dla wielu ludzi, którzy dopuszczali się afer w okresie ich rządów - odpowiedział minister. (pap)

Fot. Dariusz Gorajski

Więcej w poniedziałkowym „Kurierze Szczecińskim".

 

 

 

 

 

Komentarze

Zenon z Pilchowa
To będą procesy pokazowe. Pan Piotrowicz z PiS-u będzie je prowadził. Już za komuny opozycję skazywał, więc ma wprawę.
2015-12-08 15:40:07
Pralka Frania,
A czy czasami ten mlody chlopak ze zdjecia, to nie jeden z czlonkow ktorejs z Rodzin PO...ktorego wyslano az z plecakiem, PO odbior "swiezo wypranych i swiezo wyprasowanych" pieniedzy...??
2015-12-07 23:30:00
jk
tylko swiniobicie cos da trzeba wytrzebic zlodziejstwo brawo panie Ziobro do roboty popieramy
2015-12-07 15:12:56
Czubek Polskiej " gory lodowej "..,
PO-dobno jest juz wstepna lista, na okolo 200 takich Aferrr... ! A za jakis czas wyjdzie PO-woli na jaw, skad mamy juz az tylu "Polskich Oligarkow" tylko PO 26 latach od 1989 roku liczac ! A co z tymi "Oligarkami" z lat 1945-1989... to na razie "nie wspomne" ! !
2015-12-07 11:02:32
Popieram działania PiS
I bardzo dobrze. Trzeba będzie tylko uszy zatykać, bo wycie świń będzie ogłuszające. Poza tym trzeba by się przyjrzeć temu przedawnieniu. Zwykłemu obywatelowi, to się nawet mandat za przejście na czerwonym nie przedawni, a tamtym całe afery się upiekły. Coś z tym trzeba zrobić.
2015-12-07 09:03:13
I teraz wiecie czemu tak wyją !?
.
2015-12-07 05:54:29
obserwator
afery zacząć wyjaśniać od siebie
2015-12-06 22:17:21
Szczecin
Karać i tropić bezwzględnie tą platfusią zarazę!Popieram.
2015-12-06 20:21:12