poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Błaszczak znowu nieobecny

Błaszczak znowu nieobecny

Błaszczak znowu nieobecny
Data publikacji: 2015-12-08 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 502 46992

Prawa ręka szefa PiS i aktualny minister spraw wewnętrznych i administracji znowu nie stawi się w szczecińskim Sądzie Okręgowym. Na przeszkodzie stanęły obowiązki służbowe. Polityk ma zeznawać jako świadek w procesie byłego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz dyrektora szczecińskiego oddziału tej firmy oskarżonych m.in. o łapówkarstwo.

Minister Błaszczak w sądzie się nie pojawi się po raz trzeci. Znowu przysłał usprawiedliwienie.
- Na przeszkodzie stanęły obowiązki służbowe. Sąd wezwie go do stawiennictwa na kolejny termin - stwierdził sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy szczecińskiego Sąd Okręgowego.

Błaszczak ma być przesłuchiwany w sprawie jednego z wątków afery ZUS. Chodzi o podejrzenia wymuszenie przez dyrektora szczecińskiego oddziału zakładu, na jednej z zachodniopomorskich firm, rezygnacji z należności za prace melioracyjne na działce w Legionowie należącej do posła. W "imię dobrej współpracy z ZUS-em". Firma miała wycenić swoje należności na 30 tys. zł. Błaszczak twierdzi, że zapłacił za wykonanie melioracji na swojej działce w Legionowie kwotę 9.696,18 zł brutto. Bo na tyle zostały wycenione. Za prace zapłacił, dysponuje fakturą i potwierdzeniem zapłaty pieniędzy.

Szczecińscy prawnicy uczestniczący w procesie coraz bardziej wątpią czy Błaszczak kiedykolwiek pojawi się na sądowej sali. Przewidują, że raczej poseł zostanie przesłuchany przed sądem w Warszawie.

Przypomnijmy - przed szczecińskimi sądami trwają procesy w dwóch sprawach dotyczących afery ZUS. W obu głównym oskarżonymi jest były prezes zakładu - Sylwester R., któremu prokuratura zarzuca przyjmowanie od podwładnych i kontrahentów korzyści majątkowych. Na ławie oskarżonych zasiada także były dyrektor oddziałów ZUS w Szczecinie - Tadeusz D.. Zarzucono mu m.in. wręczanie łapówek Sylwestrowi R.

(dar)

Fot.: Robert STACHNIK

Komentarze

MarysiaX
Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w necie dobry sposob na chudniecie, wpiszcie sobie w google - xxally radzi jak szybko schudnac
2015-12-09 10:36:52
Tu Man
Czy Pan Błaszczak jest oskarżonym? Co ten mój imiennik pisze. Do Legionowa i do domu w jeden dzień i będzie wiadomo ile wykopano rowu i za ile. Jak nie wiesz jakie koszty zapytaj naszych meliorantów. Czy wam całkowicie odebrało i została łąka zielona? Przepytać pana B mogą w W chyba że pan T chce sprawdzić wzrost. Pozdrawiam Pajo
2015-12-08 17:51:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie