Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Błaszczak znowu nieobecny

Data publikacji: 08 grudnia 2015 r. 16:13
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Błaszczak znowu nieobecny
 

Prawa ręka szefa PiS i aktualny minister spraw wewnętrznych i administracji znowu nie stawi się w szczecińskim Sądzie Okręgowym. Na przeszkodzie stanęły obowiązki służbowe. Polityk ma zeznawać jako świadek w procesie byłego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz dyrektora szczecińskiego oddziału tej firmy oskarżonych m.in. o łapówkarstwo.

Minister Błaszczak w sądzie się nie pojawi się po raz trzeci. Znowu przysłał usprawiedliwienie.
- Na przeszkodzie stanęły obowiązki służbowe. Sąd wezwie go do stawiennictwa na kolejny termin - stwierdził sędzia Michał Tomala, rzecznik prasowy szczecińskiego Sąd Okręgowego.

Błaszczak ma być przesłuchiwany w sprawie jednego z wątków afery ZUS. Chodzi o podejrzenia wymuszenie przez dyrektora szczecińskiego oddziału zakładu, na jednej z zachodniopomorskich firm, rezygnacji z należności za prace melioracyjne na działce w Legionowie należącej do posła. W "imię dobrej współpracy z ZUS-em". Firma miała wycenić swoje należności na 30 tys. zł. Błaszczak twierdzi, że zapłacił za wykonanie melioracji na swojej działce w Legionowie kwotę 9.696,18 zł brutto. Bo na tyle zostały wycenione. Za prace zapłacił, dysponuje fakturą i potwierdzeniem zapłaty pieniędzy.

Szczecińscy prawnicy uczestniczący w procesie coraz bardziej wątpią czy Błaszczak kiedykolwiek pojawi się na sądowej sali. Przewidują, że raczej poseł zostanie przesłuchany przed sądem w Warszawie.

Przypomnijmy - przed szczecińskimi sądami trwają procesy w dwóch sprawach dotyczących afery ZUS. W obu głównym oskarżonymi jest były prezes zakładu - Sylwester R., któremu prokuratura zarzuca przyjmowanie od podwładnych i kontrahentów korzyści majątkowych. Na ławie oskarżonych zasiada także były dyrektor oddziałów ZUS w Szczecinie - Tadeusz D.. Zarzucono mu m.in. wręczanie łapówek Sylwestrowi R.

(dar)

Fot.: Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

MarysiaX
2015-12-09 10:36:52
Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Znalazlam w necie dobry sposob na chudniecie, wpiszcie sobie w google - xxally radzi jak szybko schudnac
Tu Man
2015-12-08 17:51:37
Czy Pan Błaszczak jest oskarżonym? Co ten mój imiennik pisze. Do Legionowa i do domu w jeden dzień i będzie wiadomo ile wykopano rowu i za ile. Jak nie wiesz jakie koszty zapytaj naszych meliorantów. Czy wam całkowicie odebrało i została łąka zielona? Przepytać pana B mogą w W chyba że pan T chce sprawdzić wzrost. Pozdrawiam Pajo

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA