Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Ile chce eksprezes?

Data publikacji: 05 grudnia 2015 r. 21:27
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Ile chce eksprezes?
 

Już wiadomo, jakiego odszkodowania żąda zwolniony dyscyplinarnie z pracy prezes szczecińskiego ZWiK. A jego była "prawa ręka", również z dyscyplinarką, chce zostać dyrektorem jednej z instytucji wymiaru sprawiedliwości.

Przypomnijmy - we wrześniu „Kurier" ujawnił kulisy głośnej rezygnacji ze stanowiska Beniamina Chochulskiego, prezesa szczecińskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji. Zanim jednak podjął taką decyzję, zamienił funkcję prezesa na stanowisko dyrektora ds. finansowych. Umowę podpisał na czas nieokreślony, z możliwością wypowiedzenia jej na własnych warunkach. Również finansowych - ewentualne odprawy wyniosłyby łącznie ok. 300 tys. zł. Jako dyrektor ds. finansowych miał zarabiać ponad 10 tys. zł.

Po zawarciu nowej umowy Chochulski podpisał porozumienie ze wszystkim organizacjami związkowymi działającymi w ZWiK. Na jego mocy zagwarantowano m.in. załodze spółki wzrost płac co miesiąc oraz brak zwolnień przez trzy lata. Po podpisaniu tego dokumentu Chochulski zapisał się do jednego ze związków zawodowych. Dzięki temu, będąc już dyrektorem a nie prezesem, mógł uniknąć zwolnienia z pracy. Okazało się także, że jeszcze wcześniej, bo w 2012 roku on i dwaj inni członkowie zarządu ZWiK podpisali tajną uchwalę. Dotyczyła on przyznania dodatkowych przywilejów kilku osobom zajmującym kierownicze stanowiska w spółce.

Chochulski otrzymał dyscyplinarne wypowiedzenie z pracy we wrześniu tego roku. Nie dostanie żadnych odpraw, ani innych apanaży. Okazuje się jednak, że były prezes postanowił walczyć. I złożył do sądu pozew.

- Chce przywrócenia do pracy. Pozew trafił do Sądu Rejonowego Szczecin Centrum. Były prezes żąda w nim także odszkodowania za, jego zdaniem, niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę. Chodzi o kwotę 46,5 tys. złotych - stwierdził jeden ze szczecińskich prawników.

W listopadzie wypowiedzenie umowy o pracę według artykuły 52, czyli tzw. dyscyplinarkę, otrzymała także nieformalna "prawa ręka" Chochulskiego, kierownik ds. administracyjnych. Według uzasadnienia ciężko naruszyła obowiązki pracownicze (żaden z pięciu związków zawodowych działających w firmie nie chciał stanąć w jej obronie). Okazuje się, że była kierownik bierze teraz udział w konkursie na stanowisko dyrektora Sądu Apelacyjnego w Szczecinie (poprzedni ustąpił po ujawnieniu jego udziału w aferze korupcyjnej w sądzie w październiku tego roku). Jest jednym z ośmiu kandydatów. Czy obejmie to stanowisko okaże się w połowie grudnia.©℗

(dar)

Fot. R.STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Benek
2015-12-06 12:06:15
W Szczecinie rządzi PiS, więc się nie czepiajcie, OK!?
Adam
2015-12-06 11:05:07
Ze stanowiskiem powinien tez pożegnać się Piotruś paniczyk! To jego protegowany i "prwa ręka"... Żenujące.
Krzysztof
2015-12-06 10:04:04
Panie "Jurek", odnosząc się do Pana wypowiedzi cyt. "I tak właśnie działa POst komuna." chciałbym zauważyć, że w Szczecinie od kilku lat działa koalicja PIS-Krzystek, więc zwalanie wszystkiego na "Wina Tuska" nie przejdzie.
zodiak
2015-12-06 09:39:51
Kitt O co ci chodzi?
Margaret T. i jej łowa
2015-12-06 08:55:36
" Problem z socjalizmem polega na tym, że ostatecznie kończą ci się cudze pieniądze. " I drugi cytat "Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś "da", to znaczy, że zabierze Tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy."
klient
2015-12-06 07:06:57
A wszyscy się dziwią że. woda w naszym mieście jest jedną z najdroższych w kraju..Trzeba dać sobie i kolesiom.Mieszkańcy mają płacić i nie pytać.Sąd faktycznie powinien być ale karny dla b.prezesa i wyrok bez zawiasów.
Jurek
2015-12-06 00:12:03
I tak właśnie działa POst komuna. Podobnie były skarbnik PO o którym było głośno kilka lat temu a który przy udziale "sejmiku" ( wiemy o kogo chodzi) przejoł nowo zakupiony sprzęt z WOMP za psie pieniądze a następnie przychodnie portową. Sprawie za czasów PO , łeb ukręcono i zamieciono temat POd dywan. Skarbnik ma się dobrze bo kto ruszy kolesia. Kolesie , kolesie i jeszcze raz kolesie i do tetgo kolesie wspierany układem prawniczo........... Zgniły do szpiku kości system WS wspierający układ PO i nie do oderwania od publicznego koryta finansowego. Wszeka próba odcięcia tej pempowiny i rozliczenia tego bagna, to zamach na konstytucję. I w taki właśnie sposób bagno POgania kolejne bagno zwalając winę na tych którzy to bagno zamierzają osuszyć
kitt
2015-12-05 20:47:51
i Jacynę i jej znajoków.
kiki
2015-12-05 20:16:25
ODWOŁAĆ KRZYSTKA I TYCH POWINOWATYCH RADNYCH wstyd i hańba

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA