piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Czapla znów bez absolutorium

Czapla znów bez absolutorium

Czapla znów bez absolutorium
Data publikacji: 2016-05-26 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1690 135403

Drugi raz z rzędu burmistrz Nowogardu nie otrzymał od radnych absolutorium, czyli nie podjęli oni uchwały potwierdzającej prawidłowe realizowanie budżetu gminy. W środę tylko 6 radnych było za udzieleniem absolutorium, 12 było przeciwnych.

Projekt uchwały o udzieleniu absolutorium wcześniej pozytywnie zaopiniowały komisja rewizyjna Rady Miejskiej oraz Regionalna Izba Obrachunkowa.

Nieudzielanie absolutorium nie powoduje żadnych bezpośrednich skutków, jest jednak kolejnym dowodem na niegasnący konflikt między burmistrzem a zdecydowaną większością radnych. Już rok temu radni odmówili udzielenia absolutorium, a kilka miesięcy temu obniżyli wynagrodzenie burmistrza o połowę, czyli do minimum dopuszczalnego przepisami.

Robert Czapla, kandydat SLD, wygrał wybory burmistrza w 2014 roku w pierwszej turze, bez problemu pokonując konkurentów. Dużo gorzej poszło kandydatom na radnych z tego komitetu, tylko czterech z nich otrzymało mandaty. Większość miejsc w radzie przypadła kandydatom innych komitetów, przeważnie nieprzychylnym Czapli. Konflikt między radnymi i burmistrzem trwa od samego początku tej kadencji i dotyczy prawie wszystkiego: zarządzania budżetem, kadrami, polityką informacyjną.

cm

Komentarze

Matematyk,
Czyli ze audytowo-Sejmowe 340 miliardow, dalej sie PO-wieksza...
2016-05-27 01:14:53
Odesłać go do "Dzikiej Ostoi" p. Michała Podziemskiego.
.
2016-05-26 15:14:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie