Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Siwa rządzi!

Data publikacji: 26 maja 2016 r. 09:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Siwa rządzi!
 

Nietypowy gość trafił ostatnio pod opiekę szczecińskiej Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja". To młoda czapla siwa, która nie mogła fruwać po źle zagojonym urazie: złamaniu skrzydła.

- Na szczęście, stary uraz jest w takim miejscu, że po ponownym złożeniu kości ptak będzie miał szansę wrócić do natury. Mieliśmy już podobne przypadki i zawsze kończyły się sukcesem - stwierdza Marzena Białowolska, prezes „Dzikiej Ostoi". - Jednak teraz pozostanie pod naszą opieką na dłużej. Czapla jest bardzo dzielna i cierpliwie znosi wszelkie zabiegi, przeprowadzane przez Michała Podziemskiego (na zdjęciu z czaplą) z Przychodni Weterynaryjnej Małych Zwierząt dr. Leonarda Gugały. Za których pomoc i nieustające wsparcie jesteśmy bardzo wdzięczni.

Czapla siwa z dnia na dzień odzyskuje siły. Je już samodzielnie. I choć jest najmniejsza na wybiegu, to rządzi: bociany przegania, a wszystkie ryby są jej. Widać, że z całych sił walczy o powrót do zdrowia. Tym ostatecznie podbiła serca swych opiekunów. ©℗

(an)

Fot. Fundacja „Dzika Ostoja"

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

"Kurier" - czy pan Podziemski wypił cudowny napój, czy aŁtor ??
2016-05-26 15:37:34
Znam go (p. Podziemskiego) od paru lat. Jest k. 50-tki. Jest raczej krępy, ma b. obfity zarost twarzy- brodacz, głowę ma idealnie łysą. Widziałem go tydz temu, był taki jak opisuję.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA