piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Siwa rządzi!

Siwa rządzi!

Siwa rządzi!
Data publikacji: 2016-05-26 09:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1955 135216

Nietypowy gość trafił ostatnio pod opiekę szczecińskiej Fundacji na Rzecz Zwierząt „Dzika Ostoja". To młoda czapla siwa, która nie mogła fruwać po źle zagojonym urazie: złamaniu skrzydła.

- Na szczęście, stary uraz jest w takim miejscu, że po ponownym złożeniu kości ptak będzie miał szansę wrócić do natury. Mieliśmy już podobne przypadki i zawsze kończyły się sukcesem - stwierdza Marzena Białowolska, prezes „Dzikiej Ostoi". - Jednak teraz pozostanie pod naszą opieką na dłużej. Czapla jest bardzo dzielna i cierpliwie znosi wszelkie zabiegi, przeprowadzane przez Michała Podziemskiego (na zdjęciu z czaplą) z Przychodni Weterynaryjnej Małych Zwierząt dr. Leonarda Gugały. Za których pomoc i nieustające wsparcie jesteśmy bardzo wdzięczni.

Czapla siwa z dnia na dzień odzyskuje siły. Je już samodzielnie. I choć jest najmniejsza na wybiegu, to rządzi: bociany przegania, a wszystkie ryby są jej. Widać, że z całych sił walczy o powrót do zdrowia. Tym ostatecznie podbiła serca swych opiekunów. ©℗

(an)

Fot. Fundacja „Dzika Ostoja"

Komentarze

"Kurier" - czy pan Podziemski wypił cudowny napój, czy aŁtor ??
Znam go (p. Podziemskiego) od paru lat. Jest k. 50-tki. Jest raczej krępy, ma b. obfity zarost twarzy- brodacz, głowę ma idealnie łysą. Widziałem go tydz temu, był taki jak opisuję.
2016-05-26 15:37:34

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie