Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Wybory w Trzebiatowie. Doszło do nieprawidłowości?

Data publikacji: 22 maja 2016 r. 17:08
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:55
Wybory w Trzebiatowie. Doszło do nieprawidłowości?
 

W gminie Trzebiatów od rana trwają wybory nowego burmistrza. Czytelnicy „Kuriera”poinformowali nas, że jeden z lokali wyborczych został otwarty za późno. Na dowód przedstawiają nagranie.

Do nieprawidłowości miało dojść w komisji wyborczej w Domu Pomocy Społecznej w Jarominie. To jeden z 11 lokali wyborczych na terenie gminy, w których dziś (22 maja) mieszkańcy wybierają burmistrza Trzebiatowa. Zgodnie z przepisami komisje wyborcze powinny pracować od godz. 7 do 21. Nasi Czytelnicy twierdzą, że lokal wyborczy w DPS w Jarominie został otwarty dopiero minutę po godz. 8. Na dowód przedstawiają filmik, który można obejrzeć także na YouTube. Na nagraniu widać oczekujących przed wejściem do lokalu wyborczego. Choć na zegarze jest 8, drzwi są zamknięte. Dopiero chwilę potem jedna z pań otwiera je od wewnątrz i mogą zagłosować.

Informacje, jakoby w zamkniętym obwodzie głosowania w Jarominie doszło do nieprawidłowości dementuje przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Leszek Chodorowski. - Wszystkie lokale wyborcze w gminie, w tym także lokal w Jarominie zostały otwarte zgodnie z procedurą. Nie odebraliśmy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach. Również na policję nie dotarły informacje, że coś się dzieje nie tak, jak powinno – podkreśla Leszek Chodorowski.

Szef Gminnej Komisji Wyborczej dodał, że nie ma podstaw do przedłużania głosowania. W przedterminowych wyborach startuje czterech kandydatów: Bogusław Barański (bezpartyjny), Józef Domański (PO), Stefan Warcholak (PSL) i Małgorzata Wysoczańska (PiS).

(żan)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA