poniedziałek, 06 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Wybory w Trzebiatowie. Doszło do nieprawidłowości?

Wybory w Trzebiatowie. Doszło do nieprawidłowości?

Wybory w Trzebiatowie. Doszło do nieprawidłowości?
Data publikacji: 2016-05-22 17:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:03
Wywietleń: 1939 134915

W gminie Trzebiatów od rana trwają wybory nowego burmistrza. Czytelnicy „Kuriera”poinformowali nas, że jeden z lokali wyborczych został otwarty za późno. Na dowód przedstawiają nagranie.

Do nieprawidłowości miało dojść w komisji wyborczej w Domu Pomocy Społecznej w Jarominie. To jeden z 11 lokali wyborczych na terenie gminy, w których dziś (22 maja) mieszkańcy wybierają burmistrza Trzebiatowa. Zgodnie z przepisami komisje wyborcze powinny pracować od godz. 7 do 21. Nasi Czytelnicy twierdzą, że lokal wyborczy w DPS w Jarominie został otwarty dopiero minutę po godz. 8. Na dowód przedstawiają filmik, który można obejrzeć także na YouTube. Na nagraniu widać oczekujących przed wejściem do lokalu wyborczego. Choć na zegarze jest 8, drzwi są zamknięte. Dopiero chwilę potem jedna z pań otwiera je od wewnątrz i mogą zagłosować.

Informacje, jakoby w zamkniętym obwodzie głosowania w Jarominie doszło do nieprawidłowości dementuje przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej Leszek Chodorowski. - Wszystkie lokale wyborcze w gminie, w tym także lokal w Jarominie zostały otwarte zgodnie z procedurą. Nie odebraliśmy żadnych sygnałów o nieprawidłowościach. Również na policję nie dotarły informacje, że coś się dzieje nie tak, jak powinno – podkreśla Leszek Chodorowski.

Szef Gminnej Komisji Wyborczej dodał, że nie ma podstaw do przedłużania głosowania. W przedterminowych wyborach startuje czterech kandydatów: Bogusław Barański (bezpartyjny), Józef Domański (PO), Stefan Warcholak (PSL) i Małgorzata Wysoczańska (PiS).

(żan)

Fot. arch.

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie