sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Co z tą zielenią?

Co z tą zielenią?

Co z tą zielenią?
Data publikacji: 2015-10-07 16:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1517 26707

Czy za szczecińską zieleń nadal powinien odpowiadać Zakład Usług Komunalnych? Czy może opiekę nad nią powinna przejąć nowa miejska jednostka? Jan Stopyra - były prezydent Szczecina, a obecny radny - podpowiada reaktywację niegdysiejszego Zarządu Zieleni Miejskiej.

- Zieleń to wielki atut i walor naszego miasta. Powinniśmy być z niej dumni, ale miejscami... mógłbym zrobić serię zdjęć, obrazujących 1,5-metrowe chaszcze rosnące nawet w Śródmieściu - mówił radny Robert Stankiewicz (PiS).

- Po uruchomieniu sytemu Alert otrzymujemy dziennie po kilkadziesiąt zdjęć miejsc, z których nie możemy być dumni - przyznawał Paweł Adamczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. - Proszę jednak pamiętać, że działamy na zasadzie krótkiej kołdry, czyli na tyle, na ile pozwalają nam finanse.

Może jednak nie chodzi tylko o pieniądze, ale o racjonalność, efektywność i skuteczność ich wydawania oraz o jakość działania służb odpowiedzialnych za stan miejskiej zieleni? ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO
Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: Zieleń to atut, na którym Szczecin buduje swą markę: miasta pływającego ogrodu. Najwyższy czas o nią właściwie zadbać. ZUK właśnie przygotowuje nowy przetarg na utrzymanie zieleni na lata 2016-17. To wystarczy?

Komentarze

witek
kolega jasnie panujacego rzadzil--forda rozwalil
2015-10-08 07:18:33
@ fotograf
Zgadzam się. Ale za to fajne. Poza tym w tej redakcji profesjonalnych fotografików brak.
2015-10-08 06:43:18
Belial
" Może jednak nie chodzi tylko o pieniądze, ale o racjonalność, efektywność i skuteczność ich wydawania" niestety chodzi o pieniądze,stawki za pielęgnację zieleni są żenująco niskie. Przy tych stawkach nie można zlecić pielęgnacji (szczególnie drzew) ludziom którzy się na ty faktycznie znają a w dodatku firma wygrywająca przetarg na pielęgnację zieleni musi odkupić od miasta drewno z wyciętych drzew, żenada.
2015-10-07 17:44:32
fotograf
Amatorsie zdjęcie :)
2015-10-07 17:36:56
renoikubicafan
Może ZUK powinien wziąć się do roboty. Kolejna spółka z ciepłymi posadkami dla przegranych polityków nie jest bardziej racjonalna a kołdra z pewnością będzie jeszcze krótsza.
2015-10-07 16:51:12
ja
ZUK nie radzi sobie z zielenią. Na al. JPII na wysokości komendy policji jest przejście dla pieszych zasłonięte wysokimi krzaczorami. Jest to m.in. droga dzieci do szkoły. Zza krzaków nie widać pieszego. Czekamy na nieszczęście? Skoro wg Kodeksu Drogowego nie wolno zatrzymywać się 10m przed przejściem dla pieszych, to zieleń (krzaki, drzewa) nie powinna przekraczać 50cm. Są takie. Zaręczam.
2015-10-07 14:40:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie