Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-6 szczecin
REKLAMA

Nadodrzańskie krokusy

Data publikacji: 12 listopada 2015 r. 17:36
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:33
Nadodrzańskie krokusy
 

Jeden z najbardziej reprezentacyjnych rejonów Szczecina. Największe firmy, dla których jest on adresem. I młodzież z renomowanych szkół. To na nadodrzańskie bulwary dotarła „krokusowa rewolucja": 8 tysiącami kwiatów, które wiosną dodadzą koloru i pozytywnej energii nowoczesnej przestrzeni tego plenerowego salonu Szczecina.

Tym razem na Bulwar Piastowski obrała kurs jedna z największych społecznych akcji dla zielonego Szczecina. Wzięli w niej udział ci, którzy chcą zmieniać nasze miasto na lepsze. Wśród nich sporo młodzieży: z Gimnazjum nr 34 (ul. Wojciechowskiego) oraz Centrum Mistrzostwa Sportowego (ul. Mazurska).

- Pierwsza klasa Liceum Ogólnokształcącego, a w niej najbardziej obiecujące piłkarskie talenty w kraju: nie tylko z naszego miasta, ale także z Poznania i Rzeszowa. Dla nich sadzenie krokusów to świetna okazja na integrację. Na grę zespołową w zupełnie innej dyscyplinie niż ta, w jakiej się specjalizują. Ale również, jak widać, podchodzą do niej z zapałem. W mistrzowskim stylu! - chwalił swych podopiecznych Grzegorz Pyrgiel z CMS.

Wśród tych talentów piłkarze Pogoni i Arkonii, piłkarki Olimpii. W tym reprezentanci Polski: Błażej Starzycki z kadry narodowej do lat 16. oraz Damian Pawłowski - z kadry do lat. 17.

- Nasze miasto zielenią słynie, więc fajnie jest własną „cegiełkę" do tej renomy dołożyć. Choćby krokusami. Sadzimy je, bo dla piękniejszego Szczecina to ma sens. A dla nas będzie satysfakcja, gdy za naszą sprawą bulwary rozkwitną tysiącami kwiatów - mówił Damian Pawłowski.

Młodzież sadziła krokusy, których sponsorami były renomowane firmy, które w rejonie nadodrzańskich bulwarów mają swe siedziby: SEC, SGI (po 3 tysiące sztuk) oraz CSL Internatinale Spedition (2 tys.).

- Szczecińskie bulwary, szczecińskie krokusy i nasza Szczecińska Energetyka Cieplna - komentowały Danuta Misztal i Marzena Milewska z SEC. - Nasz związek z miastem chętnie podkreślamy, wspierając wiele lokalnych podmiotów i wydarzeń: od hospicjum i filharmonii, przez Teatr Polski, turniej tenisowy i kluby sportowe, po choćby aktualny Westival Architektury. Od trzech lat bierzemy też aktywny udział w „krokusowej rewolucji", więc nie mogło nas zabraknąć i tym razem. Sadziliśmy kwiatowe cebule dla Szczecina na rondzie Gierosa, Bulwarze Gdańskim, teraz na Piastowskim. Czego wiosenny efekt cieszy szczecinian i turystów, a też rozsławia nasze miasto w kraju.

„Krokusowa rewolucja" z bulwarów przenosi się w kolejne rejony miasta. W piątek na zieleńce przy ul. Wojciechowskiego, a w sobotę na pl. Tobrucki. Zapraszamy! ©℗

Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA