sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nadodrzańskie krokusy

Nadodrzańskie krokusy

Nadodrzańskie krokusy
Data publikacji: 2015-11-12 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 3882 37083

Jeden z najbardziej reprezentacyjnych rejonów Szczecina. Największe firmy, dla których jest on adresem. I młodzież z renomowanych szkół. To na nadodrzańskie bulwary dotarła „krokusowa rewolucja": 8 tysiącami kwiatów, które wiosną dodadzą koloru i pozytywnej energii nowoczesnej przestrzeni tego plenerowego salonu Szczecina.

Tym razem na Bulwar Piastowski obrała kurs jedna z największych społecznych akcji dla zielonego Szczecina. Wzięli w niej udział ci, którzy chcą zmieniać nasze miasto na lepsze. Wśród nich sporo młodzieży: z Gimnazjum nr 34 (ul. Wojciechowskiego) oraz Centrum Mistrzostwa Sportowego (ul. Mazurska).

- Pierwsza klasa Liceum Ogólnokształcącego, a w niej najbardziej obiecujące piłkarskie talenty w kraju: nie tylko z naszego miasta, ale także z Poznania i Rzeszowa. Dla nich sadzenie krokusów to świetna okazja na integrację. Na grę zespołową w zupełnie innej dyscyplinie niż ta, w jakiej się specjalizują. Ale również, jak widać, podchodzą do niej z zapałem. W mistrzowskim stylu! - chwalił swych podopiecznych Grzegorz Pyrgiel z CMS.

Wśród tych talentów piłkarze Pogoni i Arkonii, piłkarki Olimpii. W tym reprezentanci Polski: Błażej Starzycki z kadry narodowej do lat 16. oraz Damian Pawłowski - z kadry do lat. 17.

- Nasze miasto zielenią słynie, więc fajnie jest własną „cegiełkę" do tej renomy dołożyć. Choćby krokusami. Sadzimy je, bo dla piękniejszego Szczecina to ma sens. A dla nas będzie satysfakcja, gdy za naszą sprawą bulwary rozkwitną tysiącami kwiatów - mówił Damian Pawłowski.

Młodzież sadziła krokusy, których sponsorami były renomowane firmy, które w rejonie nadodrzańskich bulwarów mają swe siedziby: SEC, SGI (po 3 tysiące sztuk) oraz CSL Internatinale Spedition (2 tys.).

- Szczecińskie bulwary, szczecińskie krokusy i nasza Szczecińska Energetyka Cieplna - komentowały Danuta Misztal i Marzena Milewska z SEC. - Nasz związek z miastem chętnie podkreślamy, wspierając wiele lokalnych podmiotów i wydarzeń: od hospicjum i filharmonii, przez Teatr Polski, turniej tenisowy i kluby sportowe, po choćby aktualny Westival Architektury. Od trzech lat bierzemy też aktywny udział w „krokusowej rewolucji", więc nie mogło nas zabraknąć i tym razem. Sadziliśmy kwiatowe cebule dla Szczecina na rondzie Gierosa, Bulwarze Gdańskim, teraz na Piastowskim. Czego wiosenny efekt cieszy szczecinian i turystów, a też rozsławia nasze miasto w kraju.

„Krokusowa rewolucja" z bulwarów przenosi się w kolejne rejony miasta. W piątek na zieleńce przy ul. Wojciechowskiego, a w sobotę na pl. Tobrucki. Zapraszamy! ©℗

Tekst i fot. Arleta NALEWAJKO

Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy Nadodrzańskie krokusy

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie