sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W KURIERZE. Dzieci (nie) śmieci - zwierzęta (nie) rzeczy

W KURIERZE. Dzieci (nie) śmieci - zwierzęta (nie) rzeczy

W KURIERZE. Dzieci (nie) śmieci - zwierzęta (nie) rzeczy
Data publikacji: 2015-12-02 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1433 44566

Pani Kaśka z Gumieniec miała piątkę dzieci. Czwórkę jej odebrano. W opiece nad piątym stwierdzono nieprawidłowości, więc i jego sprawa teraz w sądzie. Pani Kaśka miała także dziewięć psów. Osiem jej odebrano. Ostatniego jej konkubent przywiązał do drzewa. Starego psa przejęło schronisko, by pani Kaśce znów wydać szczeniaczka... w opiekę.

Z domu przy ul. Krętej tynk odpada płatami. Co u innych ogrodem, tu składowiskiem „skarbów" porównywalnym z wysypiskiem. O ścianę budynku oparte stare parkany. Pani Kaśka mówi, że to opał na zimę. Że starczy.

- Pomoc społeczna namieszała. Że prądu nie ma. Że warunków dla dzieci. A nieprawda. Prąd jest. Tylko gdzie ja bym sobie z czwórką dzieci poradziła?! Nie ma siły! Ale wszystko poza tym jest - mówi pani Kaśka, stojąc przy ogrodzeniu chałupy. - Pojechałam do schroniska, bo za szczeniaka obiecali 150 złotych. A dali tylko 100. No to się należy reszta. Nie dali. A pani na kaszkę dla Krzysia mi da?

* * *

Pani Kaśka ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności: na stałe, od 2001 r. Od tej pory tylko ten fakt w jej życiu się nie zmienił. Bo poza tym - niemal wszystko. Zamieszkała w Szczecinie. W konkubenta (78 l.) domu. Urodziła pięcioro dzieci.

Nie była i nie jest wzorem matki. Postanowieniami Sądu została więc pozbawiona władzy rodzicielskiej wobec czwórki dzieci, które obecnie są wychowywane w rodzinach adopcyjnych. Tylko piąte - niespełna 2-letni syn - pozostaje pod jej opieką. Pomimo że pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, już w kwietniu 2014 r., do wystąpili z wnioskiem o „wgląd sytuację rodziny i o rozważenie nadzoru kuratorskiego". Nadto w październiku - także ub. roku - zgłosili „nieprawidłowości w funkcjonowaniu rodziny i opiece nad małoletnim" Krzysiem.

Ale widać sąd ma takich spraw bez liku. Bo odraczał tę - pani Kaśki i jej syna - w sumie o 14 miesięcy (!). Rozpatrzy więc dopiero w grudniu. ©℗

Więcej czytaj w środowym magazynku „Kuriera Szczecińskiego" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Komentarze

Ręce opadają
Pani "Kaśka" ma: -orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności, -5 (!) dzieci, -9 (!) psów, - 78-letniego konkubenta (!), - wysypisko śmieci w ogrodzie. Czy to jest normalne?
2015-12-02 08:29:48

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie