Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Chciał zabić trzy szczeniaki

Data publikacji: 30 maja 2016 r. 12:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Chciał zabić trzy szczeniaki
 

Policjanci z Kalisza Pomorskiego zatrzymali 49-latka, który usiłował zabić trzy szczeniaczki. Maluchy całe i zdrowe wróciły do swojej matki.

W sobotę spacerująca obrzeżami Kalisza Pomorskiego para zwróciła uwagę na leżący w zaroślach worek foliowy. Jak się okazało nie był to typowy worek pełen śmieci. Szczelnie zawiązany mieścił w sobie trzy czterodniowe szczeniaki.

Policjanci ustalili personalia mężczyzny, który w taki sposób potraktował bezbronne zwierzaki. - Mający ponad 2 promile alkoholu w organizmie 49-latek najpierw zaprzeczał aby miał cokolwiek wspólnego z próbą zabicia piesków. Ostatecznie przyznał się, został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabicia szczeniaków. Ustawa o ochronie zwierząt za ten czyn przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 - informuje st. asp. Agnieszka Waszczyk.

Szczeniaki obejrzał również weterynarz, który ocenił, że pomoc przyszła na czas i psiakom nie zagraża niebezpieczeństwo. Podkreślał on, że policjanci w porę oddali szczeniaczki pod opiekę ich matki. W przeciwnym razie tak małe zwierzęta nie miałyby szans na przeżycie. (k)

Fot. arch. Policji

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Na własnej skórze
2016-05-30 13:07:33
Czy na miejscu nie było stosownego rozmiarami worka, aby ten zwyrodnialec choć na chwilę poczuł to, co te małe psiaki?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA