Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Ostrożnie w majowy weekend

Data publikacji: 28 maja 2016 r. 11:47
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Ostrożnie w majowy weekend
 

Trwa majowy długi weekend. Wielu z nas podróżuje, by spędzić ten wolny czas z dala od miasta. Zachodniopomorscy policjanci prowadzą działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

– Od czwartku (26 maja) na drogach naszego województwa doszło do 11 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych. W tym okresie zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców – informuje asp. szt. Anna Gembala.

Do kolejnych wypadków podczas tego weekendu doszło w Szczecinku, gdzie 27-latek kierujący audi A4, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Kolejne trzy wypadki – to poszkodowani piesi i rowerzysta. W Darłowie 62-latek kierujący samochodem marki Renault prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i potrącił 72-letniego rowerzystę, który próbował przejechać jezdnię w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala. Natomiast w Wałczu i w Świdwinie kierujący samochodami osobowymi potrącili pieszych. Poszkodowani są w szpitalu. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W piątek (27 maja) wieczorem na A 3 w okolicach Klinisk Wielkich 36-letni motocyklista jadący wraz z pasażerką, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i wpadł w poślizg, a następnie uderzył w barierki. Motocyklista w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. 31-letnia pasażerka ma ogólne potłuczenia.

Przed nami jeszcze dwa dni wolne od pracy. Policja apeluje po raz kolejny, aby wybierając się w podróż pamiętać o rozsądku i rozwadze podczas jazdy. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, przestrzegajmy przepisów, by bezpiecznie dotrzeć do celu. (p)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA