czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ostrożnie w majowy weekend

Ostrożnie w majowy weekend

Ostrożnie w majowy weekend
Data publikacji: 2016-05-28 11:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 1354 135620

Trwa majowy długi weekend. Wielu z nas podróżuje, by spędzić ten wolny czas z dala od miasta. Zachodniopomorscy policjanci prowadzą działania zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa na drodze.

– Od czwartku (26 maja) na drogach naszego województwa doszło do 11 wypadków drogowych, w których 12 osób zostało rannych. W tym okresie zachodniopomorscy policjanci zatrzymali 24 nietrzeźwych kierowców – informuje asp. szt. Anna Gembala.

Do kolejnych wypadków podczas tego weekendu doszło w Szczecinku, gdzie 27-latek kierujący audi A4, na łuku drogi wpadł w poślizg, zjechał na pobocze, uderzył w drzewo i dachował. Mężczyzna w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Kolejne trzy wypadki – to poszkodowani piesi i rowerzysta. W Darłowie 62-latek kierujący samochodem marki Renault prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i potrącił 72-letniego rowerzystę, który próbował przejechać jezdnię w niedozwolonym miejscu. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala. Natomiast w Wałczu i w Świdwinie kierujący samochodami osobowymi potrącili pieszych. Poszkodowani są w szpitalu. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

W piątek (27 maja) wieczorem na A 3 w okolicach Klinisk Wielkich 36-letni motocyklista jadący wraz z pasażerką, podczas wykonywania manewru wyprzedzania, prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i wpadł w poślizg, a następnie uderzył w barierki. Motocyklista w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. 31-letnia pasażerka ma ogólne potłuczenia.

Przed nami jeszcze dwa dni wolne od pracy. Policja apeluje po raz kolejny, aby wybierając się w podróż pamiętać o rozsądku i rozwadze podczas jazdy. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze, przestrzegajmy przepisów, by bezpiecznie dotrzeć do celu. (p)

 

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie