Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Piętnaście wypadków, kontrole na drogach

Data publikacji: 29 maja 2016 r. 13:17
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:04
Piętnaście wypadków, kontrole na drogach
 

Niedziela to ostatni dzień długiego majowego długiego weekendu. Dla wielu osób to czas powrotów do domów. Dlatego też w godzinach popołudniowych na drogach będzie zwiększona ilość policjantów, którzy będą dbali o bezpieczeństwo na drodze.

Od początku długiego majowego weekendu tj. od czwartku 26 maja do niedzieli 29 maja na drogach naszego województwa doszło do 15 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych. Przez ostatnie 4 dni zachodniopomorscy policjanci zatrzymali prawie 30 nietrzeźwych kierujących.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę kilkanaście minut po północy. 32-letni mieszkaniec Choszczna kierujący volkswagenem jadąc ulicą Niepodległości w Krzęcinie w stronę Choszczna potrącił znajdującego się na jezdni pieszego, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Potrącony przez samochód mężczyzna zginął na miejscu.

Choszczeńscy policjanci zatrzymali wczoraj kierowcę volkswagena. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe wypadki do których doszło wczoraj miały miejsce min. w Stargardzie, powiecie kołobrzeskim oraz goleniowskim.

- Przed nami ostatni dzień majowego długiego weekendu i tzw. powroty.  Dlatego też apelujemy do kierujących o zachowanie rozsądku na drodze. Każdy przejaw brawury na ulicach będzie zgodnie z taryfikatorem studzony przez policjantów. Nie będzie taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie będą stosowali się do przepisów ruchu drogowego - mówi asp. szt. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. 

Policjanci w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych będą patrolowali główne ciągi komunikacyjne, prowadzić pomiary prędkości i trzeźwości kierujących. (p)

fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

%
2016-05-30 09:12:37
To oczywiste, że wyłącznie kara bezwzględnego więzienia i konfiskata pojazdu da coś do myślenia alkoholikom, bo inaczej nadal będą jeździć. Picie alkoholu jest wyłącznie domeną prostych ludzi, a ci nie mają żadnych zahamowań.
SromotnikBezwstydny
2016-05-29 20:09:55
Coś mało... "..policjanci zatrzymali prawie 30 nietrzeźwych kierujących..." Od swiętego czwartku Bożocielnego do świętej niedzieli tylko 30...nawalonych ??? To wypada po 7 i 1/4 łba na dzień na całe województwo!Ktoś tu kłamie? Toć to śmiech na sali w arcykatolickim kraju! Niech rządowe media pogonią tego Błaszczaka i jego mundurowe służby!Do roboty nieroby!
Warszawiak
2016-05-29 17:07:14
Ciągle zwiększone kontrole, a pijanych kierowców ciągle dużo.Widać z tego, że kary stosowane wobec nich nie odnoszą skutku. Dlaczego? Bo takie mamy prawo. Niby jest, a go nie ma.Proponuję, aby nietrzeźwemu kierowcy zabierać nie tylko prawo jazdy, bo i bez niego będą jeździć dalej, ale konfiskować obowiązkowo samochód,którym porusza się po pijaku. Poza tym w ub. roku funkcjonariusze policji pouczali kierowców i pieszych o bezwzględnym pierwszeństwu pieszych na przejściach przez jezdnię, chociaż nie uchwalono jeszcze w tej sprawie odpowiednich przepisów prawnych. Ile było w tej sprawie oficjalnych wypowiedzi policjantów, którzy nie mając podstaw prawnych,pouczali nas, że pieszy nie tylko na jezdni jest panem, ale również przed zbliżeniem się do przejścia. Kierowca powinien przewidzieć, czy dany delikwent w ogóle zamierza wtargnąć na jezdnię. W końcu roku Sejm postanowił, że przepisy takie są do bani i ustawy nie uchwalił. Oficjalnie nie słyszałem odwołania przez policję tych pouczeń. Rozumiem, Wstyd im.Ale to trzeba załatwić do końca,bo kierowcy o tym wiedzą, natomiast piesi nie. Oni dalej uważają, że zawsze przy przekraczaniu jezdni mają pierszeństwo. Obserwuję,że jedni kierowcy zatrzymują się przed przejściem dla pieszych, przez co piesi utwierdzają się, że mają pierwszszenstwo, ale inni kierowcy nie. Do czego to może doprowadzić? Takie i inne sytuacje wynikają po prostu z byle jakiego prawa, a jeżeli ono zostanie stworzone, to najczęściej nie jest egzekwowane.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA