czwartek, 06 sierpnia 2020.
Strona główna > Kraj > Włamywacze nie pogardzą nawet pościelą

Włamywacze nie pogardzą nawet pościelą [FILM]

Włamywacze nie pogardzą nawet pościelą
Data publikacji: 2016-05-26 11:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-26 12:56
Wywietleń: 1057 135401

Pieniądze, zegarki, komputery, sprzęty AGD, wyposażenie wnętrz - to tylko niektóre z najpopularniejszych przedmiotów, które stały się łupami polskich włamywaczy. Wśród rzeczy, które giną trafiają się także nietypowe obiekty jak np. odzież, bielizna, pościel,  a nawet artykuły chemiczne i toaletowe. 

- W zeszłym roku odnotowano ok. 100 tysięcy kradzieży z włamaniem - mówi newsrm.tv Radek Pallach, założyciel  firmy Elephant Smart Security. - Wyobraźmy sobie, że włamanie trwa ok. 2 minut. Złodzieje doskonale radzą sobie z naszymi drzwiami, zamkami. Mają też wiedzę gdzie przetrzymujemy cenne przedmioty jak pieniądze, zegarki, biżuterię. Są to najczęściej szuflady, miejsce z pościelą, za zegarem czy obrazem. W Polsce mamy ok. 90 proc. niezabezpieczonych mieszkań. Musimy się sami chronić i przygotowywać niestandardowe rozwiązania.

Najczęściej do kradzieży z włamaniem do mieszkań dochodzi w województwie dolnośląskim. Zaraz za nim na niechlubnym podium znalazło się mazowieckie i śląskie. Łącznie odsetek kradzieży z włamaniem we wspominanych regionach Polski wynosi ponad 41,6 proc. Natomiast do trójki najbezpieczniejszych województw należy świętokrzyskie, podlaskie i podkarpackie. Najmniej przestępstw będących kradzieżą z włamaniem (tylko 1,8 proc. ogółu) odnotowano w województwie świętokrzyskim.

Największym powodzeniem wśród złodziei w 2015 roku cieszyły się pieniądze. To właśnie gotówka była celem numer jeden dla włamywaczy w przypadku kradzieży z włamaniem do mieszkania. Zrabowane pieniądze stanowiły 26,3 proc. wszystkich łupów. Niemal tak samo często w rękach włamywaczy lądowała biżuteria i inne wyroby jubilerskie (25,3 proc.).

Wśród TOP 10 łupów polskich włamywaczy znalazły się również: zegarki, zegary stojące i wiszące, radio, telewizor, wzmacniacz, wieża, konsole do gier, AGD, wyposażenie wnętrz, magnetowid, odtwarzacz, kamera video, radioodtwarzacz, telefony komórkowe oraz obca waluta.

Choć dla niektórych może to być zaskoczeniem, łupem polskich włamywaczy pada również odzież, bielizna, pościel. Przedmioty te stanowią 1,6 proc. ogółu wszystkich rzeczy skradzionych z mieszkań w 2015 r. i znalazły się na końcu listy zainteresowań złodziei. Poza nimi klasyfikację zamykają takie rzeczy jak: alkohol oraz artykuły chemiczne, drogeryjne i toaletowe, kosmetyki, perfumy.

 

Wypowiedź: Radek Pallach, założyciel  firmy Elephant Smart Security.

 

Źródło: newsrm.tv

Komentarze

Winni... tak sprzedajacy jak i kupujacy,
Pytanie nr 2-a brzmi... a Kto te rzeczy kupuje i przechowuje...??
2016-05-26 12:46:49
PO-wodow kilka...
Dlatego drogocenne rzeczy powinno sie przechowywyac w Bankowych Sejfach, jak i miec rzeczy te po-fotografowane swoimi np. IPHON-ami... z ich numerami wlacznie ! Gdzie o odpowiednich drzwiach, oknach i ich zamkach - juz nie wspomne ! No i nie opowiadac czy chwalic sie za wiele... tak Sasiadom jak i znajomym ! Mowiac krotko: wskazana dyskrecja !!
2016-05-26 12:43:33

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy bedziesz kupować pieczywo z chlebomatu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie