piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Referendum w Policach

Referendum w Policach

Referendum w Policach
Data publikacji: 2015-11-21 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 3000 40190

Grupa mieszkańców Polic organizuje referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej. Aby do niego doszło, potrzebują poparcia 3209 wyborców. Zbieranie podpisów właśnie się zaczęło.

- To efekt rozmów z ludźmi i własnych obserwacji - mówi Krystian Stugiewicz, organizator akcji. - Wydawanie publicznych pieniędzy na służbę, która w niemal  każdej sprawie zamiast interweniować, tłumaczy, że ma związane ręce, to marnotrawstwo. Mieszkańcy się skarżą, że straż miejska w Policach istnieje, ale nie działa. Za pieniądze, które co roku są wydawane na jej utrzymywanie, można by było rozwiązać wiele problemów.

Na zebranie podpisów organizatorzy referendum mają czas do 8 stycznia. Zainteresowani akcją mogą się z nimi kontaktować za pośrednictwem Facebooka (wydarzenie „Jestem za likwidacją straży miejskiej w Policach”).©℗

(jps)

Graf.: czy Police dołącza do grona gmin, które likwidują straż miejską?

 

Komentarze

kokos
dajmy władze wieksza pisowi i wybudujmy 100 kosciołow w policach
2015-11-23 06:59:09
referendumlokalne.pl
Referenda lokalne są zgodnie z przepisami prawa jednym z instrumentów sprawowania władzy przez społeczność lokalną. Z uwagi, że władza przez mieszkańców sprawowana jest również pośrednio za pomocą wybieranych organów dochodzi do naturalnego konfliktu. Konflikt ten następuje na linii organy pośrednie (np. rada miasta, wójt czy burmistrz) a instytucja referendum lokalnego. Organy wybierane w wyborach dążą do monopolu władzy... referendum ten monopol ogranicza. Więcej informacji na temat referendów lokalnych można uzyskać na stronie www.referendalokalne.pl
2015-11-22 23:43:31
987564ZX
I żeby nie było niczego ! Może policję przy okazji też? I radary !
2015-11-22 19:28:49
kibic
trzymam za Was mocno kciuki.jak by osoby deczyzyjne,ktore organizowaly zbiorke podpisow w sprawie budowy,a nie modernizacji stadionu w Szcecinie dopisaly likwidacje Strazy Miejskiej,a nie budowe pomnika L.Kaczynskiego to by bylo 50 tzs.podpisow i pewne referendum,ale jest,a raczej byl maly problem,zeby na to wpasc .... trzeba bylo byc tzw.kumatym.
2015-11-21 21:54:51
Jan
Proste rozwiązanie, likwidować. Czy darmozjadów? Nie byłbym tego pewien. Wiem, sam doświadczylem ich obecnosci i pomocy. Byłbym wiec ostrożny w ferowaniu wyroków i decyzji. Referendum? Za czyje pieniądze? Kto za to zapłaci? Mozna to było zorganizować przy wyborach samorządowych. Teraz? Nic z tego nie będzie.
2015-11-21 21:18:47
Gargamel
Brawo Police! Powodzenia w likwidacji tych darmozjadów! Czekam kiedy w Szczecinie ktoś w końcu zorganizuje takie referendum i jako pierwszy podpiszę się rękami i nogami. Banda darmozjadów na którą wydawane są miliony, a jak przychodzi co do czego to "oni nie mają uprawnień". paranoją jest utrzymywanie tego tworu.
2015-11-21 17:46:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie