sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Referendum w Policach

Referendum w Policach

Referendum w Policach
Data publikacji: 2015-11-21 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 3178 40190

Grupa mieszkańców Polic organizuje referendum w sprawie likwidacji straży miejskiej. Aby do niego doszło, potrzebują poparcia 3209 wyborców. Zbieranie podpisów właśnie się zaczęło.

- To efekt rozmów z ludźmi i własnych obserwacji - mówi Krystian Stugiewicz, organizator akcji. - Wydawanie publicznych pieniędzy na służbę, która w niemal  każdej sprawie zamiast interweniować, tłumaczy, że ma związane ręce, to marnotrawstwo. Mieszkańcy się skarżą, że straż miejska w Policach istnieje, ale nie działa. Za pieniądze, które co roku są wydawane na jej utrzymywanie, można by było rozwiązać wiele problemów.

Na zebranie podpisów organizatorzy referendum mają czas do 8 stycznia. Zainteresowani akcją mogą się z nimi kontaktować za pośrednictwem Facebooka (wydarzenie „Jestem za likwidacją straży miejskiej w Policach”).©℗

(jps)

Graf.: czy Police dołącza do grona gmin, które likwidują straż miejską?

 

Komentarze

kokos
dajmy władze wieksza pisowi i wybudujmy 100 kosciołow w policach
2015-11-23 06:59:09
referendumlokalne.pl
Referenda lokalne są zgodnie z przepisami prawa jednym z instrumentów sprawowania władzy przez społeczność lokalną. Z uwagi, że władza przez mieszkańców sprawowana jest również pośrednio za pomocą wybieranych organów dochodzi do naturalnego konfliktu. Konflikt ten następuje na linii organy pośrednie (np. rada miasta, wójt czy burmistrz) a instytucja referendum lokalnego. Organy wybierane w wyborach dążą do monopolu władzy... referendum ten monopol ogranicza. Więcej informacji na temat referendów lokalnych można uzyskać na stronie www.referendalokalne.pl
2015-11-22 23:43:31
987564ZX
I żeby nie było niczego ! Może policję przy okazji też? I radary !
2015-11-22 19:28:49
kibic
trzymam za Was mocno kciuki.jak by osoby deczyzyjne,ktore organizowaly zbiorke podpisow w sprawie budowy,a nie modernizacji stadionu w Szcecinie dopisaly likwidacje Strazy Miejskiej,a nie budowe pomnika L.Kaczynskiego to by bylo 50 tzs.podpisow i pewne referendum,ale jest,a raczej byl maly problem,zeby na to wpasc .... trzeba bylo byc tzw.kumatym.
2015-11-21 21:54:51
Jan
Proste rozwiązanie, likwidować. Czy darmozjadów? Nie byłbym tego pewien. Wiem, sam doświadczylem ich obecnosci i pomocy. Byłbym wiec ostrożny w ferowaniu wyroków i decyzji. Referendum? Za czyje pieniądze? Kto za to zapłaci? Mozna to było zorganizować przy wyborach samorządowych. Teraz? Nic z tego nie będzie.
2015-11-21 21:18:47
Gargamel
Brawo Police! Powodzenia w likwidacji tych darmozjadów! Czekam kiedy w Szczecinie ktoś w końcu zorganizuje takie referendum i jako pierwszy podpiszę się rękami i nogami. Banda darmozjadów na którą wydawane są miliony, a jak przychodzi co do czego to "oni nie mają uprawnień". paranoją jest utrzymywanie tego tworu.
2015-11-21 17:46:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie