Wtorek 18 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Chcą iść do wyborów razem z Krzystkiem

Data publikacji: 2018-08-22 18:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Chcą iść do wyborów razem z Krzystkiem
 

Działające w Szczecinie Polskie Forum Samorządowe (PFS) postanowiło nawiązać współpracę z ugrupowaniem prezydenta miasta Piotra Krzystka – Bezpartyjnymi. Liczy na udział swoich ludzi na listach wyborczych do samorządu miasta. Prezydent zapewnia, że jest otwarty na różne lokalne środowiska, chcące pracować dla Szczecina, i że nie interesują go barwy polityczne ich członków.

PFS zawiązało się w marcu 2015 roku. Dotychczas jego inicjatyw nie były zbyt szeroko znane w Szczecinie.
– Forum to stowarzyszenie, które chce działać z wszystkimi podmiotami, organizacjami i partiami funkcjonującymi w Szczecinie na rzecz miasta i lokalnej społeczności, podejmującymi lokalne inicjatywy. Chcemy skupiać ludzi, którzy mają dobre pomysły, ale niekoniecznie chcą przy ich realizacji współpracować z partiami politycznymi – mówił przed laty Piotr Kęsik, przewodniczący forum, były miejski radny SLD kilku kadencji.

Kilka tygodni temu forum zaproponowało przedwyborczą debatę na temat Szczecina.
– Nie ma lepszego czasu na rzetelną debatę o istocie samorządu i przyszłości miasta jak moment poprzedzający kampanię wyborczą. Chcemy więc rozmawiać – mówił Kęsik w lipcu tego roku.

Forum swoje zaproszenie do debaty wysłało do trzech ugrupowań: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej i Bezpartyjnych prezydenta Szczecina Piotra Krzystka.

– Skierowaliśmy je do najważniejszych ugrupowań w mieście. Tych, które mogą mieć realny wpływ po wyborach, które nadają ton lokalnej polityce. Odpowiedzieli tylko Bezpartyjni. Dlatego postanowiliśmy z nimi nawiązać współpracę. Chcielibyśmy wejść w skład list wyborczych – stwierdził Kęsik w środę, informując o porozumieniu z ugrupowaniem prezydenta miasta..

– Jesteśmy otwarci na rożne środowiska w Szczecinie, w odróżnieniu od partii politycznych, które skupiają się tylko na walce między sobą. Nam zależy na samorządzie, na udziale mieszkańców w rozwoju Szczecina. Chcemy skupiać ludzi aktywnych, którzy chcą odpowiadać za Szczecin. Zostawiamy ideologię na boku, nie interesują nas barwy polityczne. Zależy nam na ludziach, którzy chcą działać dla miasta – zapewnia Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Bezpartyjni w ciągu najbliższych dwóch tygodni mają zamiar zakończyć prace nad kształtem list wyborczych do Rady Miasta i sejmiku województwa.

– Miałem już wcześniej propozycje kandydowania do sejmiku i parlamentu. Zawsze odmawiałem. Samorząd jest moim życiem, czyli Rada Miasta. Mam serdecznie dosyć, przynajmniej na razie, bycia w jakiejś partii. Jestem samorządowcem – dodał Kęsik.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

z sali sesyjnej
2018-08-26 17:10:48
Co Piotrusiu, w SLD już nic nie wyrwiesz więc nagle starzy koledzy niepotrzebni i uwidocznił się nagły uraz do partii w życiu publicznym? Cztery lata bez diety (i możliwości radnego) zabolało...
fer
2018-08-24 16:05:29
Pan Kęsik sam sobie dziękuje w postach które sam napisał hahahaha. A co do Hutnika to nie wiadomo było czy w ogóle wystartuje w tym sezonie. Na meczach prawie w ogóle nie bywał wiec prosze nie pisać głupot. A najciekawsza postacią był sciągniety przez niego do klubu "wiceprezes". Ciekawscy mogą sobie poszukać będzie ciekawa lektura.
DYREKTOR OKS HUTNIK
2018-08-24 14:50:13
Proszę nie pisać nieprawdy o tym że Pan Piotr Kęsik nie bywał na meczach Hutnika, na meczach był często choć nie na wszystkich (który Prezes na tym poziomie jest na każdym meczu, odpowiem żaden). Za czasów rządów Prezesa Kęsika Hutnik odnosił najlepsze wyniki w ostatnich latach, proszę sobie sprawdzić 3 poprzednie sezony ukończone dwa lata pod rząd na 4 miejscu w tabeli IV ligi i ostatni mniej udany sezon gdzie Hutnik po pierwszej rundzie był na również 4 miejscu a skończył go na 13 miejscu. W jednym sezonie nawet była szansa na awans do trzeciej ligi, jednakże sytuacja finansowa nie pozwoliła skutecznie włączyć się do walki o awans. Klub pod rządami Prezesa Kęsika miał się bardzo dobrze, pisanie że obecny Zarząd Klubu zastał w Klub w złej sytuacji jest NIEPRAWDĄ.
Piotr Kesik
2018-08-24 14:14:55
Generalnie dzieki za wszystkie komentarze. Jestem zdziwiony, ze jest ich tak duzo, to znaczy ze o mnie pamietacie :) co do naszego stowarzyszenia PFS zrealizowalismy m.in. kampanie edukacyjna dot swiadomosci obywatelskiej dla mlodziezy z wojewodztwa polaczona z warsztatami, liczne debaty itd. Przede wszystkim dzialamy na rzecz odpartyjnienia samorzadu. Mozecie mi wierzyc, ze wiem co mowie
nie dla kesika
2018-08-23 21:35:23
Niech Krzystek prześwietli dokładnie osoby typu p.Kęsik jezeli nie chce stracic poparcia, po co mu taka osoba, która zasługi dla miasta ma marne.... Ostatnią zasługą było brak pojęcia o prowadzeniu klubu piłkarskiego Hutnik Szczecin i stoczenie go niemal na samo dno. Będąc prezesem klubu pilkarskiego nie był w stanie obejrzeć ani jednego meczu, to ma być człowiek godny zaufania ??? Dno
Piotr
2018-08-23 21:20:59
Tylko Sochański!
kto kogo ?
2018-08-23 16:54:56
Lewak Kęsik i jego " młodzież " dobrze to skalkulowali. Czy Krzystek da się nabrać ? To też wielki mag.
benek
2018-08-23 15:51:49
Tak, teraz przed wyborami to każdy chce debatować żeby sie przypomnieć. Co te stowarzyszenie Kęsika zrobiło pożytecznego dla miasta od 2015 roku po za tym że w ogóle się zarejestrowało? Pewno nic. Widać niektórzy jak nie mogą drzwiami to próbują oknem. Oj Panie Krzystek straciłeś Pan mój głos!
Młoda komuna
2018-08-23 15:33:03
To stary numer lewaków. Dostać się do koryta pod innym szyldem . Najciekawsze to czyje to dzieci. Jest tam tak czerwono i komunistycznie , że aż strach.
Baca
2018-08-23 12:20:24
Dla mnie Pan Piotr jest wspaniałym człowiekiem oby jak najwiecej takich ludzi życzliwych , z takiego człowieka powinni brać przykład ci wszyscy co w niego nie wierzą wiec zastanówcie się ci którzy go krytykują dla mnie wzór do naśladowania .
t3g4tg
2018-08-23 11:39:12
krzystek wygra z kazdym kontrkandydatem, jako powiazany przez brata z kosciolem, nie potrzebuje balastu sld za duzo osob w budzetowce jest pod prezydentem, nie zalezy kilkinastu tysiacom ludzi na zmianie prezydenta
bez nerwów
2018-08-23 10:35:51
wszystko juz ustawione każdy dostanie coś dla siebie i potrzmaja stołki kolejne 4 lata - oto Szczecin właśnie - a moze wreszcie coś sie zmieni i ludzie rozgonią ta sitwę - tylko nikogo nowego normalnego takie to miasto właśnie ,,Zmiennicy" nowy serial można nakręcić
obserwator
2018-08-23 09:57:00
Jestem zdziwiony krytyką skierowaną na pana Piotra Kęsika przez chyba życiowych nieudaczników i wiecznych krytykantów ( niech sami się ujawnią i opiszą swoje zasługi dla naszego miasta zamiast krytykować ) . Pan Piotr Kęsik został pozytywnie zweryfikowany wielokrotnie podczas wyborów a będąc oddanym radnym naszego miasta dał się poznać z bardzo dobrej strony i jego kandydatura do rady naszego miasta jest naturalną konsekwencją jego działalności ! Panie Piotrze tak jak zawsze Pan to czyni proszę się dalej wsłuchiwać głos szarego obywatela naszego miasta i czerpać energię i siłę do dalszego działania dla naszego miasta Szczecina !Życzę powodzenia ! A życiowym nieudacznikom więcej wiary w ludzi a może muszą pilnie skorzystać z usług lekarza:) , może jakieś tabletki pomogą ?
Rysiek
2018-08-23 09:55:45
Prezydent mógł się otoczyć mądrymi ludźmi, wybrał odpady partyjne, mój głos stracił
Koza
2018-08-23 07:09:59
Z takim komuchem to Krzystek bez szans.
Hehe
2018-08-23 00:14:52
Pan Kęsik pokazał się ostatnio jako wspaniały organizator. Był prezesem klubu piłkarskiego Hutnik Szczecin. Klub mało co nie spadł z ligi, a obecny zarząd stara się jakoś pozbierać i poskładać tą rozpierduchę jaką zastali.
Badzmy powazni
2018-08-23 00:10:56
Bez żartów. Betonowy były polityk Kęsik dołącza do Krzystka. Jakie to inicjatywy podejmowała organizacja Kęsika? Proszę o wymienienie chociaż jednej.
gg
2018-08-22 22:00:19
@xxx, masz rację - koszmar- a zarazem nie masz racji, to coś bardzo realnego, szczecińska realpolitik...
Kok
2018-08-22 21:19:47
Pewnie, lepiej weźmy ziomka bez programu, albo Tego co nagle wszystko zrobi sam a poza krzykiem nie zrobił dotąd niczego. Ludzie sie nie zmieniają prawda? Raz cos pomyślałeś nie wolno zmienic poglądów czy opcji. Ehh, szkoda gadac.
Kesik
2018-08-22 20:52:51
Po pietwsze Piotr Kesik zasiada w radzie nadzorczej uzdrowiska od Geblewicza. Tak tego zlego platfusa.
obserwator
2018-08-22 20:49:43
kto go zna to wie że to komuch z krwi i kości nienawidzący kosciół. nie dajcie sie nabrać. to fałsz
xxx
2018-08-22 20:30:49
To jakiś koszmar
Halina
2018-08-22 20:30:33
Bardzo dobry ruch, trzeba platfusów i pisiorów wywalić z tego miasta. Mam dosyć wojny PO-PiS, a tu będzie tak; gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta;))))
Karolina
2018-08-22 20:15:08
W platformie obywatelskiej pelno spadochroniarzy z SLD i PSL
Roman
2018-08-22 20:10:34
Większość samorządowców w Polsce jest bezpartyjna. Większość ludzi w tym kraju jest bezpartyjna. Nawet doświadczeni działacze partyjni wyleczyli się z partii. Trzeba uchronić samorządy przed upartyjnieniem ich celów i zadań. Trzeba powstrzymać partyjne waśnie, a pracować dla mieszkańców.
kamila
2018-08-22 20:10:30
Dorosła i odważna decyzja. Brawo :)
heniek
2018-08-22 19:29:27
dobry cwaniak pana Krystka jak wybory to buduje stadion jak wybiorą tego będzie cisza .
Togi
2018-08-22 19:14:38
Słuszna decyzja . Taki człowiek jak Kensik jest potrzebny miastu . Kompetentny dobry organizator i społecznik i to bez cukrowania . Będziemy na Ciebie głosowali
miki
2018-08-22 18:40:55
Czerwony Kęsik z SLD teraz chce udawać bezpartyjnego. Byle do koryta!!!
hehe
2018-08-22 18:37:22
Wszystkie prosiaczki do korytka, czas karmienia.
,
2018-08-22 18:35:41
To ten od rowerów?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA