niedziela, 21 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > Takiego Szczecina chce Sochański

Takiego Szczecina chce Sochański

Takiego Szczecina chce Sochański
Data publikacji: 2018-08-21 14:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Wywietleń: 4204 346819

Szczecin pod moimi rządami będzie miastem bardziej sprawiedliwym i bardziej dostępnym dla mieszkańców - zadeklarował mecenas Bartłomiej Sochański, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta. O swoim pomyśle na prezydenturę opowiadał podczas konferencji na Jasnych Błoniach. 

- Moja wizja na Szczecin nosi tytuł "Dostępny i sprawiedliwy" - mówił Sochański. - Według naszej diagnozy Szczecin zagrożony jest w dwojaki sposób. Po pierwsze - grozi nam poważny spadek liczby ludności w wieku twórczym. Niedługo pewnie nie będzie komu pracować na podatki dla Szczecina. Drugim zagrożeniem jest pogłębiająca się niesprawiedliwość w zarządzaniu miastem. Ta niesprawiedliwość przejawia się w trzech rzeczach: w niedotrzymywaniu składanych publicznie obietnic lub wycofywaniu się z nich, w faworyzowaniu pewnych grup społecznych kosztem innych grup społecznych, w selektywnej transparentności wydatków publicznych. Władza musi być dostępna dla obywateli, czyli musi rzetelnie się z nimi komunikować, rzetelnie publikować swoje rachunki i wydatki.

Kandydat PiS-u dodawał, że potrzebne są nam dwie obwodnice: zachodnie obejście z przeprawą północną oraz trasa średnicowa, czyli wewnętrzna obwodnica z przeprawą na południe od miasta. A także kolej metropolitalna i bardziej dogodne połączenia kolejowe, lotnicze, wodne.

- Jeżeli chodzi o sprawiedliwość władzy, to nie można składać obietnic bez pokrycia, bo to wprowadza poczucie dezintegracji - dodawał adwokat. - Sukces cywilizacyjny wymaga, aby obywatele mieli zaufanie do władzy. Nie można obiecywać aquaparku i stadionu i przez dwanaście lat nie realizować tej obietnicy. Nie można obiecywać Tamy Pomorzańskiej, programu dla seniorów, programów dla młodych ludzi, nie można obiecywać usunięcia toalet spoza budynków centrum miasta - jeżeli się w tej sprawie nic nie robi. Są ulice w Szczecinie, na których nic nie zostało zrobione przez ostatnie 40 lat! Ulica Libelta na Pogodnie, Liściasta na Żelechowie, Axentowicza na Żelechowie... W tym samym czasie robione są inne ulice, tylko i wyłącznie dla partykularnych interesów wybranych ludzi posiadających lepszy lobbing albo lepsze znajomości. Niedopuszczalne jest, aby miasto nie mówiło o swoich wydatkach na zlecenia.

Sochański zadeklarował, że wszystkie te niesprawiedliwości i niedociągnięcia jest w stanie naprawić. Stwierdził, że on jest człowiekiem, który dotrzymuje słowa - podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która dotrzymuje słowa.

- W oparciu o program rządowy, strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju pana premiera Morawskiego, w oparciu o powtarzany często cytat świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego, że silny Szczecin i silne Pomorze Zachodnie jest polską racją stanu, pozwalam sobie na optymizm - kontynuował kandydat.

Więcej o jego pomysłach możemy przeczytać na stronie www.sochanski.pl.

©℗

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

konfiV
???????? nie widzę żadnego z nich jako burmistrza ! Efekciarze i afekciarze ,bez P0mysłów. Nic o rynku pracy , a P0datki lokalne z czego maja zasilać budżet miasta ? Czy tylko dotacje? Trzeba pracowac i wytwarzać , a same start upy to za mało!Strasznie cienka ekipa ukierunkowana na samą krytykę tego co jest bez merytorycznej wizji programowej dla 400 tysiecznego miasta
2018-10-17 20:33:30
do @ Uhu
Na razie Polska to się zwija tagrana różnymi aferami na lewo i prawo, czego najlepszym przykładem jest Wojsko Polskie znajdujące się w kompletnej rozsypce.
2018-08-23 07:17:57
@ Uhu
Bo jeszcze będzie się rozwijał tak dobrze jak Polska :)))))
2018-08-22 21:45:27
Uhu
Od Schonskiego szczecin od pisu zachowaj panie
2018-08-22 18:37:04
Romek
Srali muchi będzie wiosna.
2018-08-22 12:50:12
tgrtg
wg strony tego kandydata numer telefoniczny kontaktowy to 48 123 456 789, wlasnie zaraz zadzwonic chce aby porozmawiac o nowym poteznym szczecinie
2018-08-22 11:27:33
Jedyna
@Bartłomiejka: dałaś się kupić za osiem stów? Kolejna Tania
2018-08-22 10:31:32
calkowita prawda
Czytelnik - powiedziales cala prawde. I znow bedzie Krzystek kalesoniarz ktory wypelzl byl z jakiejs zawszonej dziury.
2018-08-22 07:36:15
Ale Szczecin nie chce Sochańskiego
niech spada zdrajca na drzewo
2018-08-22 07:16:28
.
"Ja w ogóle nie piję alkoholu" - stwierdził dobitnie kandydat na prezydenta podczas konferencji prasowej inaugurującej kampanię wyborczą (pełna relacja dostępna w internecie). Kilkanaście dni wcześniej kandydat odpowiedział na apel Episkopatu Polski i zadeklarował powstrzymanie się przez sto dni od picia alkoholu (akcja, słuszna zresztą, nawiązująca do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości). Od czego zatem powstrzymuje się kandydat, skoro powstrzymywać się nie musi?
2018-08-22 06:50:10
AK
Sochański Jako specjalista od budowania fontann sprawi zapewne, że w tej konkurencji Szczecin będzie liderem w Polsce. Szczecińskie PIS-fontanny będą najsławniejsze.
2018-08-22 00:19:59
Im wiecej Ludzi ze Wschodu... w Szczecinie i okolicy
Tym mniej jest - tak w Miescie jak i w Wojewodsztwie... Logiki i Madrosci !! I wystarczy tylko przeczytac chocby te PO-nizsze... Lewackie komentarze ??
2018-08-21 23:04:39
Bartłomiejka
PiS jako jedyna partia pomaga Polakom (500+,300 na dobry start). Oni dotrzymują słowa. Pamiętajcie o tym. B. Sochański to najlepszy wybór dla Szczecina.
2018-08-21 22:41:22
Czytelnik
Niestety w tym roku nie ma dobrego kandydata i niestety wygra chyba ponownie Krzystek. Ja nie zagłosuję na żadnego z niżej wymienionych kandydatów, bo po prostu źle mi się kojarzą. Tak ich widzę: 1) Sochański. Był już Prezydentem. Jakie miał zasługi dla tego miasta - żadne. Słynie z wybudowania fontanny za Urzędem Miejskim. I to jest jego główne osiągnięcie. Figurant wystawiony przez PIS, żeby nie zagrozić kandydaturze Krzystka, o którym piszę poniżej. 2) Krzystek - temu Panu już dziękuję, żadnej wizji, żadnego pomysłu na to miasto. PIS-owi obojętne, który z tej dwójki wygra, w końcu brat - księciunio (ksiądz) - to w przypadku tego kandydata zobowiązuje; nowy kościół na Warszewie już się buduje. Ponadto koalicja Bezpartyjnych Krzystka z PIS'em w Szczecinie mówi wszystko. Dzisiaj jego "podwładny" radny Wilkocki ogłosił prowadzenie czystej kampanii wyborczej, ale zapomniał "wół jak cielęciem był" i jak podczas ostatniej Krzystek obchodził zakazy - np. jako jedynemu kandydatowi udało się postawić bilbordy na głównych rondach w mieście. Przypadek - nie sądzę, chyba jednak żart. Jego głównymi zasługami są: sparaliżowanie ruchu drogowego realizacją kretyńskiego pomysłu budowy pasów dla samobójców (przepraszam - rowerzystów) na głównych ulicach miasta; likwidacją wielu miejsc parkingowych; realizacją idiotycznych rozwiązań drogowych jak jednokierunkowa ul Jagielońska; zbudowaniem bezsensownie położonego parkingu na ul. Hangarowej (mój numer 1); wywaleniem milionów złotych na przebudowanie ruin stadionu Pogoni (a można było to wybudować w innym miejscu taniej od podstaw) itp. itd. Specjalista od propagowania jazdy rowerem i jednocześnie wożenia swoich czterech liter służbową Skodą Superb. Po wyborach zafunduje mieszkańcom most na Łasztownię za ponad 300mln zł (można było zbudować go 50% taniej). Obłudnik!. 3) Wieczorek. Kolejny "orzeł" i "Wybitny specjalista" od wszystkiego. Zna się zarówno na wodociągach, jak i energetyce. Jego żona może śmiało powiedzieć" "Mój mąż z zawodu jest dyrektorem". Był już Vice-prezydentem i nie wykazał się niczym szczególnym (przynajmniej ja nic takiego nie pamiętam). Po katastrofie budowlanej Carrefour'a na Turzynie bredził w TVP3, że wszystko na tej budowie było ok. Czyli na budownictwie też się zna ;). 4) Nitras. Zachowuje się jak "gówniarz w krótkich spodenkach". Nie dorósł do roli jaką chce pełnić. Specjalista od jeżdżenia na wstecznym biegu po autostradach niemieckich i zamiatarką po ulicach Szczecina. Wystawiony przez PO chyba na pożarcie przez władze tej partii. 5) Jacyna-Witt. Startuje, nie startuje? Jeżeli startuje, to jest wielką zagadką. O co chodzi tej Pani, kto za nią stoi? Dużo pieniactwa i bicia piany. Mam wrażenie, że ta Pani pomyliła Radę Miasta z bazarem, na którym handluje się jajami. A może się mylę?
2018-08-21 22:33:44
dawny sąsiad
Sochanski, wyjątkowy ignorant jak jego dawny towarzysz partyjny Rostowski vincent, co to obiecał, że zamieszka w Bydgoszczu - Socha mieszkał na Żelechowej, a nie zna nazwy tej dzielnicy.
2018-08-21 22:28:21
Bardzo dobry program
Przekonał mnie.
2018-08-21 21:43:23
wróg reżimu
Ja myślę,że czasy starszych panów z całym szacunkiem dla pana wieku,którzy w latach słusznie minionych pchali się do władzy mamy już za sobą.Nie wpraszajcie się na siłę tam gdzie was nikt nie chce i nie oczekuje.Współczesny czas to już nie siermiężne lata 80,90.To czas młodych,rozumiejących potrzeby ludzi młodego pokolenia,to czas ludzi przedsiębiorczych,perspektywicznych,z wizją rozwoju na miarę XXII w.Wasz czas definitywnie minął,musicie znaleźć się na marginesie polityki.Mieliście swoje przysłowiowe"5" minut i młode pokolenie doskonale to pamięta patrząc na wasze "osiągnięcia" Stawiajmy na młodych a nie odgrzewajmy starych kotletów i nie dajmy sobie wmówić,że zapach naftaliny to zapach fiołków lub frezji.
2018-08-21 20:54:35
Majk
3x NIE NIE NIE NIE
2018-08-21 20:48:25
Krzychu
a ciemny lud kupuje bajki starszego pana. Jedyne co pan Sochański zrobi to podniesie podatki.
2018-08-21 19:48:06
A mi sie pan Sochański kojarzy z pozwami przeciw Szczecinowi
i reprezentowaniem przeciw miastu Lesa Gondora i Sabriego Bekdasa... poza tym jeszcze z Kongresem Liberalno Demokratycznym i Unia Wolności...
2018-08-21 19:44:52
w obronie Konstytucji
Jest Pan kojarzony z partią PiS i z tej listy pan się ubiega o poparcie.Tylko że ta partia mi osobiście kojarzy się z bolszewizmem,arogancją,bezprawiem i łamaniem podstawowych praw człowieka o jakich mowa w Konstytucji.Nie chcę by ktoś taki jak Pan był prezydentem mojego miasta.Ma pan pecha bo PiS w Szczecinie kojarzy się nie z prawem i sprawiedliwością a z bezprawiem i łamaniem Konstytucji.
2018-08-21 18:11:47
:))
koncz wasc wstydu oszczedz
2018-08-21 17:56:33
:)
Widac pochlebni opłacani z kasy podatnikow komentatorzy juz działaja, jak tam abstynencja akhololowa ktory to juz tydzien -drugi? ciekawi sa wnioskodawcy tego apelu ktorzy co niedziele w wiadomym miejscu spozywaja alkohol i to w towarzystwie dzieci ,od siebie by zaczeli buhahha
2018-08-21 17:54:15
Piotr
Brawo Sochański !
2018-08-21 17:28:20
Pytanie
Czy wytrwa 100 dni w trzeźwości?
2018-08-21 17:07:15
Krótko
Co to za prezydent który nie zna nazw dzielnic? Nie na Żelechowie tylko Żelechowej.
2018-08-21 16:01:06
OBATEL
Według naszej diagnozy Szczecin zagrożony jest w dwojaki sposób -GŁÓWNIE PRZEZ RZĄDY PIS. Ma rację przynajmniej w tym mecenas.
2018-08-21 15:49:21
paweł
zagłosuje z całą rodziną :) to bardzo dobry kandydat
2018-08-21 15:48:29
mieszkaniec
PiS won od naszego miasta!!!!
2018-08-21 15:47:01
sulos
To wszystko jest "ściemą" dla "ciemnego ludu" bo tak naprawdę gra idzie o to aby odebrać głosy kontrkandydatom obecnego "włodarza(?)" a w ew. drugiej turze przekierować wyborców na tego co administruje(!) Szczecinem od 12 lat.
2018-08-21 15:29:58
kola
Zuch!!
2018-08-21 15:16:18
SromotnikBezwstydny
"W oparciu o program rządowy..." Niech Sochański nie sciemnia, o jakim programie waść mówisz? O chaotycznych, nocnych decyzjach chorego trolla? No to "ładna" przyszłośc czeka Szczecin i mieszkańców. Jednego dnia kupujemy w Australii fregaty a następnego dnia prezydent budzi się z głową w klopie....Jedną ręką rozrzuca rząd po "pincetplus" a następnego kartofle skaczą z 0.30PLN na 2zł/kg... "Dobry program, dobra zmiana"... Wolę Krzystka lub jakiegoś lewicowca.
2018-08-21 15:09:54
mario
Sochański idzie po władze, by Duklanowscy i Nuburscy mieli fuchy za setki tysięcy rocznie z naszych podatków.
2018-08-21 15:08:24
Ala
Libelta na Pogodnie jeszcze jakoś wygląda tym bardziej, że jest ona zwykłą lokalna dojazdówka do domków, ale znam w Szczecinie zaniedbaną ulicę, która była ulicą reprezentacyjna za tzw. Niemców. To ulica Kolumba - zapomniana ulica przez każdą władzę Szczecina a kiedyś dawno temu ulica z kafejkami na której życie tętniło itp. Zobaczcie sobie stare widokówki. Pan Sochański myślicie, że cos zmieni. Ulica Libelta i tak ponoć jest już w planach wiec tu nic nowego pan Sochański nie powiedział. Nie znam polityka, który by coś co obiecał podczas kampanii wyborczej zrealizował i dotrzymał słowa. To tylko reklama i kampania wyborcza, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Krzystkowi tez nie ufam a o Nitrasie to wolę się nie wypowiadać, żeby za dużo i zbyt negatywnie nie napisać... Generalnie Szczecin ma wielkiego pecha jeżeli chodzi o włodarzy tego pięknego i z potencjałem miasta. Jeszcze żaden z jego prezydentów nie miał wizji tego miasta tylko liczy się kasa ale żeby się zgadzała we własnej kieszeni a miasto i jego mieszkańcy to tylko skutek uboczny, taki zbędny i do tego problemowy, zakłócający spokój władzy dodatek
2018-08-21 15:07:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie