Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Krzystek: „Bilans chyba bardziej in plus”

Data publikacji: 2018-08-17 10:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:18
Krzystek: „Bilans chyba bardziej in plus”
Piotr Krzystek – prezydent Szczecina Fot. Robert Stachnik  

Rozmowa z Piotrem Krzystkiem, prezydentem Szczecina

– Jak pan ocenia swoją kadencję? Te ostatnie cztery lata?

– Myślę, że ta kadencja była kontynuacją wielu ważnych, dużych inwestycyjnych tematów. Mamy za sobą etap rewolucji infrastrukturalnej. Oczywiście, ona dalej będzie trwała, bo wiele inwestycji przed nami. Mam jednak przekonanie, że to jest moment, kiedy przechodzimy z myślenia o infrastrukturze i inwestycjach na czas, w którym coraz więcej energii poświęcamy codziennym problemom mieszkańców.

– Ale w tej kadencji było więcej plusów czy minusów?

– Zawsze to jest jakiś bilans. Są minusy, oczywiście, szczególnie gdy stoi się w korkach albo czeka na inwestycje, które są opóźnione. Sam tego doświadczam jako prezydent, ale i mieszkaniec. Wie pan, ile razy jadę rano w niedzielę po mamę, robię taką rundkę po mieście i obdzwaniam dyrektorów odpowiedzialnych za czystość… Denerwują mnie krzywo położone chodniki, niedorobione ulice, ale kiedy robię bilans, to, co razem zrobiliśmy, jest chyba bardziej in plus. Generalnie ważne jest to, że my, szczecinianie, poczuliśmy się w mieście dobrze. To widać w relacjach, w dyskusjach szczecinian. Sporo czasu spędzam w różnych miejscach, ostatnio choćby na nadodrzańskich bulwarach. Widzę ten klimat, który tam jest. Mimo wielu obaw, że nic się nie będzie działo, gdy przejdziemy na drugą stronę rzeki. A to jest doskonałe miejsce, które chętnie odwiedzają i młodzi, i starsi właściwie o każdej porze. Widać, że szczecinianie coraz bardziej identyfikują się z tym miejscem i naszym miastem. Dużo pozytywów widzę wśród przedsiębiorców, którzy się rozwijają i tworzą nowe miejsca pracy. To jest charakterystyczne, że w tej chwili poziom zatrudnienia w Szczecinie jest procentowo najwyższy w historii. To pokazuje, że na wielu płaszczyznach Szczecin się otworzył. To wszystko daje poczucie po prostu frajdy.

– Wspomniał pan, że Szczecin się otworzył. A czy pan się otworzył na mieszkańców? Takie zarzuty padają ze strony pańskiej konkurencji, że ogląda pan miasto zza szyb służbowego samochodu, że nie słucha pan głosów mieszkańców, że unika spotkań z nimi, że niektóre wpisy na pańskim profilu na Facebooku pisane są przez pańskiego rzecznika prasowego.

– Politycy, którzy aspirują do różnego rodzaju funkcji, czy to radnych, czy posłów albo stają się kandydatami na prezydenta, mogą próbować budować obraz taki, jaki im odpowiada. To jednak nie oznacza, że jest on prawdziwy. Szczecinianie najlepiej oceniają to sami. Spotykam się z mieszkańcami w wielu miejscach i sytuacjach. Sporo spaceruję po mieście. Każdy, kto chce, może podejść i porozmawiać. Oczywiście miłe są te rozmowy, w których mieszkańcy chwalą za zmiany, robią sobie zdjęcie z prezydentem, ale nie boję się też spotkań takich jak na ul. Kwiatowej, Wojska Polskiego czy Jagiellońskiej, gdzie rozmawiamy o trudnych rzeczach. A to, że politycy próbują budować inny obraz, to ich sprawa. Po co mam dyskutować z czymś, co nie ma nic wspólnego z prawdą. ©℗

Cały rozmowa m.in. o inwestycjach w stadion i aquapark, o Radzie Miasta, zapleczu politycznym, wyborach samorządowych w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 17 sierpnia 2018 r.

Rozmawiał Dariusz Staniewski

Fot. Robert Stachnik 

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2018-09-03 20:10:57
Ma mój głos i mojej rodziny! Kocha Szczecin to widać.
Piotr
2018-08-23 00:05:16
Kończ Krzystek, wyjedź ze Szczecina!
Mela
2018-08-20 19:30:22
Szczecin jest najpiękniejszy od czasu kiedy jest Polski. Ostanie 12 lat to rozkwit jesteśmy miastem europejskim w końcu.
Monika
2018-08-20 19:26:22
Czytając powyższe komentarze zastanawiam się czy nie widzicie Państwo ile dobrego dzieje się w naszym mieście? Żyję tutaj już pół wieku i uważam ,że tylko kontynuacja władzy w naszym mieście jest gwarantem dalszego rozwoju Szczecina. Niezadowolonych odsyłam do zapoznania z inwestycjami w mieście. Miłego dnia :-)
Ola
2018-08-20 19:25:13
Gdy moi znajomi przyjeżdżają po paru latach nieobecności do tego miasta, wpadają w zachwyt, ja może tego nie widzę bo ciągle się coś zmienia, buduje, rozkopane drogi... ale oni widza rezultaty... Mówią, że mamy dobrego gospodarza, dlaczego mam im nie wierzyć, przecież najlepiej jak rosną nasze dzieci widzą ci, którzy na co dzień z nami nie mieszkają :)
Maniek
2018-08-20 17:31:17
Narzekać potrafimy wszyscy, a zadaliście sobie pytanie co ty dla miasta zrobiłeś dobrego, a nie Prezydent Krzystek dla ciebie.
KOMENTATOR
2018-08-20 01:02:30
Krzystek przestań się kompromitować! Odejdź!
Głupota wygrywa...
2018-08-17 20:27:30
Bilans na plus dla Krzystka i jego rodziny co wygodnie żyje a na minus dla mieszkańców zakorkowanego i zabetonowanego i wymierającego demograficznie i ekonomicznie miasta żyjącego za dotacje z UE i kredyty na przyszłe polokenia Szczecinian
dana
2018-08-17 19:01:23
Miasto jest brudne, ale to wina jego mieszkańców. Sama widzę to na swoim osiedlu. A wy nie widzicie śmieciuchów, co wyrzucają śmieci gdzie się da, palaczy, co rzucają niedopałek, gdzie popadnie, piwoszy, co piją całymi dniami piwsko i plują, śmiecą,bluzgają ... A śmieci do lasu to też prezydent wywozi?! Poniewierające się śmieci w tramwajach i autobusach też on?!A jak wyglądają Wały po imprezach?! To też pan Krzystek naśmiecił? Chodniki układają "fachowcy" przecież, dróg nie robi byle kto! Można tak w nieskończoność. Najłatwiej jest znaleźć kozła ofiarnego i wszelkie niedostatki zrzucać mu na grzbiet. Rozejrzyjcie się wokół siebie i zwróćcie uwagę na brudasów. Uwagi im właśnie nie ma kto zwrócić. Lepiej udawać, że się nie widzi.
tak to wygląda
2018-08-17 18:23:14
Pan Krzystek jak zwykle z siebie zadowolony a miasto jak zwykle jest brudne, piękne zielone skwery zamienia się w betonową pustynię, chodniki pożal się Boże, wszystkie inwestycje opóźnione, zaraz po oddaniu się remontuje, inwestowanie bez żadnej koncepcji, bez składu i ładu, architektoniczny galimatias - a pan Krzystek zadowolony! Szczecin to biedne miasto bo konkurenci pana Krzystka są jeszcze gorsi!
Krzystek symbolizuje nieszczescie Szczecina
2018-08-17 17:43:52
Co gorsza jego konkurenci są jeszcze gorsi (choć to bardzo trudne ale jak widać możliwe).
Greg
2018-08-17 16:51:28
Miło czyta się Pana Prezydenta ale rzeczywistość już nie jest taka fajna. Myślę że Pan Krzystek nie ma wizji Szczecina i nigdy jej nie miał. Inewstycje w perspektywie 2 kadencji są bardzo niespojne że sobą Np. Bardzo mocno postawił na biurowce w mieście, zbudował autostradę w centrum (niepodległości) wszystko kosztem przestrzeni dla mieszkańców a od jakiegoś czasu powstają projekty uspokojenia ruchu w różnych częściach miasta a w związku z brakiem już miejsc w centrum wymyślił bulwary jako miejsce spotkań mieszkańców
.
2018-08-17 15:03:16
ale bełkot...
Papapipapupa
2018-08-17 13:47:32
Krzystek napij sie lepiej
Sibu
2018-08-17 13:28:59
Na dwa miesłące przed wyborami więcej energii poświęca się problemom mieszkańców a dzień po wyborach o nich się jak po poprzednich wyborach natychmiast zapomina.Naiwni wyborcy co cztery lata dają się nabierać na takie gadki.
Mieszkaniec
2018-08-17 12:58:29
Tylko kolejna kadencja Pana prezydenta Krzystka jest gwarantem kontynuacji dobrych zmian w rozwoju tego miasta.
minus
2018-08-17 12:57:58
Mnie też denerwują krzywo położone chodniki, nowe jezdnie na których tworzą się kałuże, ale ja nie biorę pieniędzy za to, aby tak nie było!
Sambik
2018-08-17 12:52:51
Jezeli pan jezdzi po miescie i widzi pan tez "drobne" partactwa, to znaczy ze jechal pan "wczoraj". Bo od dluzszego czasu, jak bylo, tak jest. My chcemy nowej przeprawy przez Odre. Z prawdziwego zdarzenia. Bo wezel Zapadla to powstanie - za moze 20 lat.
Robert
2018-08-17 12:43:41
Szczecin ma dobrego gospodarza i choć nie wszystko jest jeszcze zrobione, miasto idzie w bardzo dobrym kierunku. Pozostali kandydaci, no cóż nie kupuję obietnic, kiedy nie widzę jakichś pozytywnych działąń, tylko krytykę poprzednika. Wolę stać w korkach, czekać kilka dni na koniec remontu ulicy, ale mieć realne rezultaty.
emerytka
2018-08-17 12:26:22
Widziałam wiele miast,ale tak brudnego jak Szczecin to nie widziałam -WSTYD!!!!
cirano
2018-08-17 12:12:54
Ale tylko właśnie "chyba". Najważniejsze jest jak widać dobre samopoczucie i trwanie za wszelką cenę.
-
2018-08-17 11:52:42
Kluczowe słowo - „chyba”.
Krzystek
2018-08-17 11:49:12
Panie Krzystek, nie jest pan prezydentem z mojej bajki, ale jak się patrzy na to co wyczyniają "konkurenci", to tak faktycznie nie musi pan nic robić! Wystarczy aby pan stał i ładnie pachniał, a całą robotę w temacie wybory załatwi panu "konkurencja" Np. gdy się człowiek naogląda tych pajacowań Sławomira od Nitrasów, to człowieka ponosi i aż chce się zagłosować nawet na kij od szczotki, byle nie Sławomir! Sorki panie Piotrze ale na dzień dobry, mój głos jak i mojej rodziny otrzyma ktoś inny, ale gdy dojdzie---NIE DAJ BOŻE --do konfrontacji (niestety ale elektorat mamy nieobliczalny) z Nitrasem....to głos otrzyma Piotr Krzystek!
acotam
2018-08-17 11:47:46
wymiana prezydenta to nie wszystko, trzeba przewietrzyc urząd miejski z urzedników którzy ciagle mysla i działaja po staremu szczególnie dyrektorów i kierowników. Potrzeba tez nowych, młodych radnych a nie zasiedziałych od kilku kadencji. Zwyczajnie potrzeba swierzego spojrzenia na Szczecin, jego problemy i przyszłość.
Szczecinianin
2018-08-17 11:36:11
Gdy czytam te banialuki tego Pana to nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Zniszczył to miasto, z pięknego zielonego miasta powstał jeden wielki beton. Ten Pan za nic nie odpowiada, za to że mamy najgorsze szyny w Polsce, za to że każda ale to KAŻDA inwestycja jest przeciągana w terminach - jak nie Arkonka to szybki tramwaj, czy Potulicka można wymieniać bez liku. Chodniki w całym mieście są w tragicznym stanie, sklepy w centrum pozamykane bo czynsze są z kosmosu. Szczyci się ten Pan Bulwarami a co z ulicami Szczecina zaniedbanymi, co ze stadionem, aż w końcu co z zapomnianymi dzielnicami Gocław, Golecin, Stołczyn czy Skolwin? Chcecie mieć dalej marazm głosujcie na tego Pana ja nigdy na niego nie zagłosuję.
Ola
2018-08-17 11:01:41
Grunt to mieć dobre samopoczucie panie Krzystek. Mam nadzieję, że już niedługo

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA