piątek, 23 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cała kasa w ręce rad

Cała kasa w ręce rad

Cała kasa w ręce rad
Data publikacji: 2015-10-06 16:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1228 26435

Prezydent Szczecina obiecał szczecinianom stały wzrost budżetów inwestycyjnych rad osiedli. I słowa dotrzymuje. Oficjalnie poinformował o tym radnych Paweł Adamczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. Przyznając, że błędem była próba przerzucenia na osiedlowców kosztów bieżącego utrzymania tego, co za ich sprawą zostało zbudowane dla szczecinian i miasta.

Z roku na rok rosną budżety inwestycyjne szczecińskich rad osiedli (RO). Tak, aby w 2020 r. – jak zadeklarował prezydent Piotr Krzystek - osiągnąć kwotę 200 tysięcy złotych. W bieżącym jest ich po 160 tys. zł na każdą z 37 RO. Co pozwala lokalnym samorządowcom finansować przedsięwzięcia niewielkie, acz istotne dla ich społeczności: od placów zabaw i boisk, przez budowę schodów, po siłownie pod chmurką i rewitalizację zieleńców.

Co cieszy szczecinian, to okazuje się kłopotliwym balastem - bo wymagającym wysiłku bieżącej konserwacji - dla jednostek miejskich, jak Zakład Usług Komunalnych oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Stąd pomysł urzędników, aby kosztami utrzymania osiedlowych inwestycji obciążyć samych fundatorów. Z kwoty przyznanej RO na dalsze inwestycje – w roku bieżącym - wydzielić po 15 tys. zł. Pomysł szkodliwy, jak wcześniej „Kurier” alarmowali radni. Bo de facto ograniczający budżety inwestycyjne RO.

- Przyjęliśmy do wiadomości negatywną opinię rad osiedli na ten temat. Przepraszam, to nie była próba zamachu na państwa środki. Budżety inwestycyjne pozostaną inwestycyjnymi. Nie będą ograniczane. Rezygnujemy z wcześniej zaproponowanego rozwiązania. Będziemy w inny sposób mierzyć się z tym wyzwaniem: szukać rezerw, podejmować bardziej efektywne działania, aby zachować standard utrzymania tych inwestycji – radnych informował dyr. P. Adamczyk.©℗

Więcej czytaj w "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

@ uczciwy
Przyjdź do redakcji i pokaż na to kwity. Jak nie masz nic prócz pomówień, to siedź dalej w bagnie nienawiści chamski tchórzu.
2015-10-07 05:27:21
Rozumny
Uczciwy czytaj zs zrozumieniem.
2015-10-07 04:13:07
Uczciwy
Guzik prawda Od kazdego budżetu 15000 odliczane na firmy Krzystka "na sprzątanie" Gdzie ABW i Biuro Antykorpupcyjne Jedna sitwa. Czyzby nie było w Szczecinie ani jedneko dziennikarza śledczego Same d.. lizy?
2015-10-06 15:04:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Spotkanie z autorkami nominowanymi do Nagrody Gryfia

Nekrologi

Sonda

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie