niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Cała kasa w ręce rad

Cała kasa w ręce rad

Cała kasa w ręce rad
Data publikacji: 2015-10-06 16:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1164 26435

Prezydent Szczecina obiecał szczecinianom stały wzrost budżetów inwestycyjnych rad osiedli. I słowa dotrzymuje. Oficjalnie poinformował o tym radnych Paweł Adamczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM. Przyznając, że błędem była próba przerzucenia na osiedlowców kosztów bieżącego utrzymania tego, co za ich sprawą zostało zbudowane dla szczecinian i miasta.

Z roku na rok rosną budżety inwestycyjne szczecińskich rad osiedli (RO). Tak, aby w 2020 r. – jak zadeklarował prezydent Piotr Krzystek - osiągnąć kwotę 200 tysięcy złotych. W bieżącym jest ich po 160 tys. zł na każdą z 37 RO. Co pozwala lokalnym samorządowcom finansować przedsięwzięcia niewielkie, acz istotne dla ich społeczności: od placów zabaw i boisk, przez budowę schodów, po siłownie pod chmurką i rewitalizację zieleńców.

Co cieszy szczecinian, to okazuje się kłopotliwym balastem - bo wymagającym wysiłku bieżącej konserwacji - dla jednostek miejskich, jak Zakład Usług Komunalnych oraz Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Stąd pomysł urzędników, aby kosztami utrzymania osiedlowych inwestycji obciążyć samych fundatorów. Z kwoty przyznanej RO na dalsze inwestycje – w roku bieżącym - wydzielić po 15 tys. zł. Pomysł szkodliwy, jak wcześniej „Kurier” alarmowali radni. Bo de facto ograniczający budżety inwestycyjne RO.

- Przyjęliśmy do wiadomości negatywną opinię rad osiedli na ten temat. Przepraszam, to nie była próba zamachu na państwa środki. Budżety inwestycyjne pozostaną inwestycyjnymi. Nie będą ograniczane. Rezygnujemy z wcześniej zaproponowanego rozwiązania. Będziemy w inny sposób mierzyć się z tym wyzwaniem: szukać rezerw, podejmować bardziej efektywne działania, aby zachować standard utrzymania tych inwestycji – radnych informował dyr. P. Adamczyk.©℗

Więcej czytaj w "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Fot. arch.: Robert WOJCIECHOWSKI

Komentarze

@ uczciwy
Przyjdź do redakcji i pokaż na to kwity. Jak nie masz nic prócz pomówień, to siedź dalej w bagnie nienawiści chamski tchórzu.
2015-10-07 05:27:21
Rozumny
Uczciwy czytaj zs zrozumieniem.
2015-10-07 04:13:07
Uczciwy
Guzik prawda Od kazdego budżetu 15000 odliczane na firmy Krzystka "na sprzątanie" Gdzie ABW i Biuro Antykorpupcyjne Jedna sitwa. Czyzby nie było w Szczecinie ani jedneko dziennikarza śledczego Same d.. lizy?
2015-10-06 15:04:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie