sobota, 31 października 2020.
Strona główna > Akcje Kuriera > Krokusowa Rewolucja > Krokusy, czyli energia na lepszy świat

Krokusy, czyli energia na lepszy świat

Krokusy, czyli energia na lepszy świat
Data publikacji: 2015-10-21 18:16
Wywietleń: 2343 30270

„Mamy tysiąc krokusów i nie zawahamy się ich użyć: pikowniki w górę!” – krzyknęła Ewa Lisaj z Technikum TEB Edukacja, gdy blisko setka jej uczniów stanęła na szczecińskim pl. Gałczyńskiego, aby podjąć wyzwanie „krokusowej rewolucji”. W środę sztandar tej wielkiej społecznej akcji, niesionej mocą pozytywnej energii, rozwinęliśmy także w Trzebiatowie.

To już trzecia edycja, w której uczestniczą uczniowie tej szczecińskiej placówki (al. Wojska Polskiego). Niezmiennie krokusami urozmaicają zieleń urokliwego pl. Gałczyńskiego.

- Plac jest nasz! – śmieje się Bogumiła Nitkowska, dyrektor Technikum TEB Edukacja. – To już stało się naszą tradycją: jesienią sadzimy. I z roku na rok jest nas w tym coraz więcej. Natomiast wiosną mamy okazję obserwować jak fantastycznie zmieniamy tę przestrzeń: kwiatami, kolorami, pięknie. To wielka przyjemność wyjść ze szkoły na pobliski kwitnący plac i powiedzieć: „To nasza robota!” Szczerze radzę innym: spróbujcie.

Tym razem sztandar „krokusowej rewolucji” ponieśli głównie uczniowie klas trzecich oraz pierwszych o specjalnościach: technik hotelarstwa, usług fryzjerskich, technik informatyki, a także klasy IV – przyszli technicy architektury krajobrazu. Wśród nich: Magda Rynkiewicz, Wiktoria Wawrynowicz oraz Adrian Lasota.

- Jest super! Jest się czym chwalić w szkolnej kronice i na fejsie – żartowali. – A na serio: to okazja do integracji poza murami szkoły i miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zamiast matematyki – lekcja w plenerze. No i późniejszy wiosenny efekt: nie-sa-mo-wi-ty. Warto czekać na takie kolorowe przebudzenie, więc… Nie ma bata, za rok znów tu będziemy! - mówili uczniowie.

x x x

Niemal po sąsiedzku z pl. Gałczyńskiego – bo na skwerze przed Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (al. Wojska Polskiego 80) – już w najbliższą sobotę (24 bm.) także rozwiniemy sztandar „krokusowej rewolucji” (od godz. 10).

- Serdecznie zapraszamy do wspólnego sadzenia 500 krokusów oraz do oddawania krwi – apelują: Maria Myśliwiec oraz Sylwiusz Mołodecki z „Zielonych Ogrodów”, którzy wraz z redakcją „Kuriera” współtworzą wydarzenie. – Miała być dla 22-letniego Alana. Niestety, dla niego jest już za późno. Jednak potrzeba krwi jest wielka: na ten dar życia czekają inni, być może także Państwa bliscy. To z myślą o nich posadzimy pole „krokusowej nadziei”. Na tych, którzy w trakcie „krokusowej rewolucji” oddadzą krew, przygotowaliśmy nagrody-niespodzianki.©℗

A. NALEWAJKO

Fot. Arleta NALEWAJKO

!ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z IMPREZY 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy popierasz protesty związane z wyrokiem TK dotyczącym zakazu aborcji?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie