Czwartek, 22 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Była kasjerka SM „Piast” oskarżona o przywłaszczanie opłat z czynszów

Data publikacji: 04 lipca 2019 r. 09:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Była kasjerka SM „Piast” oskarżona o przywłaszczanie opłat z czynszów
 

Mariola B., była kasjerka Spółdzielni Mieszkaniowej "Piast" w Połczynie-Zdroju, przez 19 lat miała przywłaszczyć pieniądze z opłat eksploatacyjnych przekazywanych jej przez lokatorów na łączną kwotę ponad 171 tys. zł. Akt oskarżenia przeciwko niej został skierowany do sądu w Świdwinie.

Jak poinformowa rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski była już kasjerka SM "Piast" w Połczynie-Zdroju, która przyjmowała od mieszkańców spółdzielni opłaty eksploatacyjne została oskarżona o ich przywłaszczenie na łączną kwotę 171 tys. 747 zł.

Zgodnie z uzyskaną w śledztwie opinią biegłego proceder przywłaszczania pieniędzy przez kasjerkę miał trwać od 1996 r. do grudnia 2015 r.

- Mariola B. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Wyjaśniała, że popchnęła ją do tego trudna sytuacja materialna. Nie potrafiła wskazać kwoty, jaką przywłaszczyła i w jakim to było okresie czasu. Do wyliczeń biegłego nie miała jednak uwag. Przyjęła je. W toku toczącego się śledztwa dokonała zwrotu 50 tys. zł na rzecz pokrzywdzonej spółdzielni "Piast" – powiedział Gąsiorowski.

Rzecznik dodał, że podejrzana nie była wcześniej karana. Zaznaczył, że z uwagi na te okoliczności do wydziału karnego białogardzkiego sądu w Świdwinie został skierowany akt oskarżenia przeciwko Marioli B. wraz z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze.

- Prokurator proponuje dla Marioli B. wymierzenie kary jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę w wysokości 200 stawek dziennych każda po 30 zł oraz obowiązek naprawienia szkody – powiedział Gąsiorowski. Dodał przy tym, że oskarżona nie uniknie obowiązku naprawienia szkody. Prokurator uzyskał wpis do hipoteki mieszkania spółdzielczego, którego właścicielem jest Mariola B.

Prokuratorskie śledztwo trwało blisko trzy lata. Pokrzywdzona SM "Piast" w Połczynie-Zdroju liczy ponad 70 mieszkań zlokalizowanych w trzech blokach.

(pap)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hmm
2019-07-04 11:37:43
Nie za daleko "spadlo jablko od jabloni" w Koszalinskim ?? Wymierzyc rowniez 500 000 zl Kaucji - by bylo na tym samym PO-ziomie... !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA