sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Afera w Pałacu Młodzieży

Afera w Pałacu Młodzieży

Afera w Pałacu Młodzieży
Data publikacji: 2017-01-03 20:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 4033 195737

Odwołana została ze swojego stanowiska dyrektorka szczecińskiego Pałacu Młodzieży Małgorzata Pokorska, natomiast główna księgowa tej placówki została zwolniona z pracy. Jednocześnie prezydent zgłosił do prokuratury zawiadomienie o popełnienie przestępstwa i działanie na szkodę interesu publicznego.

Według Wydziału Kontroli i Audytu Wewnętrznego szczecińskiego magistratu za ich kadencji z funduszu socjalnego Pałacu zniknęło ponad 200 tys. złotych.

Kontrola w Pałacu Młodzieży odbywała się od wrześniu do października. Sprawdzano gospodarowanie Zakładowym Funduszem Świadczeń Społecznych.

Kontrolerzy negatywnie ocenili gospodarowanie funduszem socjalnym w latach 2011-2016 z uwagi m.in. na „nielegalne, nieudokumentowane wypłaty z konta ZFŚS na prywatne konto głównego księgowego oraz księgowanie tych wypłat w koszty ZFŚS, w wyniku czego jednostka poniosła szkodę w kwocie ogółem 105.358,22 zł, bezumowne i wbrew zapisom regulaminowym wypłaty uzupełniających pożyczek mieszkaniowych dla dyrektora, głównego księgowego i 3. innych pracowników, w wyniku czego, zadłużenie dyrektora wobec PM na dzień 30.09.2016 r. wyniosło 88.078 zł, a szkoda jaką PM poniósł w przypadku dyrektora w postaci utraconych odsetek wyniosła ogółem 17.125 zł. W wyniku powyższych działań dyrektora i głównego księgowego, komisja socjalna PM dysponowała kwotą ZFŚS mniejszą o 210.561,22 zł, która mogła być wykorzystana na zaspokojenie socjalnych potrzeb pozostałych 70. pracowników oraz 44. emerytów i rencistów".

Główna księgowa Pałacu Młodzieży została zwolniona jeszcze w trakcie trwania kontroli, dyrektorkę pozbawiono stanowiska 30 grudnia 2016 roku. Druga z pań została też wezwana przez prezydenta do dobrowolnego oddania swojego zadłużenia, czyli ponad 88 tys. zł. ©℗

(MON)

Fot. Robert STACHNIK

Komentarze

KRADZIEŻ
NO TO KIEDY PÓJDA ZA KRATKI TE ZŁODZIEJKIKTÓRE OKRADŁY SWOJE KOLEZANKI I KOLEGÓW Z PAŁACU MŁODZIEŻY W SZCZECINIE??????KIEDY PROCES???????
2018-09-17 21:27:25
KIEDY PROCES
KIEDY ZACZNIE SIĘ PROCES ZŁODZIEJEK Z PAŁACU MŁODZIEŻY W SZCZECINIE,CZEKA CAŁE SRODOWISKO PEDAGOGICZNE!!!!!JAK MOZNA OKRAŚĆ SWOICH KOLEGÓW????SZOK!!!!KIEDY PROCES????????
2018-01-08 21:17:29
KRADZIEŻ
KIEDY WRESZCIE SPOTKA SOLODNA KARA TE ZŁODZIEJKI SWOICH KOLEŻANEK I KOLEGÓW!!!!????????SZCZECIN CZEKA!!!!!!!!!!!!!!!!
2017-09-22 17:27:07
SKANDAL
W PAŁACU CZEKAMY NA WYROKI NA TE ZŁODZIEJKI KTÓRE NAS BEZCZELNIE OKRADŁY!!!!!ALE BAGNO!!!!!!!!!
2017-06-12 21:21:58
WYROK
A KIEDY BEDA ZNANE WYROKI WIĘZIENIA NA TE ZŁODZIEJKI KTÓRE NAS OKRADAŁY???????????????????????????????
2017-04-10 21:56:58
PAŁACOWA
DLACZEGO KONTROLA DOPIERO TERAZ?????JAK MOŻNA OKRAŚĆ SWOICH PRACOWNOKÓW I ZNAJOMYCH?????POWINNY DOSTAĆ NAJWYŻSZE MOŻLIWE WYROKI WIĘZIENIA!!!!!!!!!!!
2017-02-08 20:48:26
AFERA FINANSOWA
PERSONALIA GŁÓWNEJ KSIĘGOWEJ SA WSZYSTKIM ZNANE ,JEJ CÓRKA PRACUJE W PAŁACU!DLACZEGO NIE BYŁO KONTROLI WCZEŚNIEJ???????????
2017-01-23 19:53:35
merytorycznie
ZFŚS = Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych, nie Społecznych, jak napisano w artykule
2017-01-04 07:44:02
f
A czym to się różni od pracownic banku, które idą do więzienia, bo robiły sobie przelewy na prywatne konta? Szkoda, że takie audyty nie są coroczne, bo trochę inaczej by to wyglądało. Tylko dożywotni zakaz pełnienia funkcji kierowniczych, związanych z finansami, zarządzaniem itp. Do tego nawiązka na dom dziecka, bo więzienia to i tak konieczność, ale to oprócz tego. Z drugiej strony, jeśli ta tzw. pani dyrektor w oświadczeniu majątkowym pisze, że nie posiada zasobów pieniężnych, to jak miała żyć?
2017-01-04 07:33:17
mieszkaniec
w tym mieście to żadne zaskoczenie, winna, bo dała się złapać, inni żyją z mienia miejskiego i nikt im nie podskoczy
2017-01-04 07:32:00
Tomás de Torquemada
Od Nominacji na Inkwizytora w 1482 roku zachęcał innych inkwizytorów do prowadzenia skromnego trybu życia i ograniczenia liczby personelu pomocniczego do niezbędnego minimum, zwalczał też nadużycia i korupcję wśród podległych mu urzędników....
2017-01-04 06:29:13
Tomás de Torquemada
palcie braciszkowie ...palcie....
2017-01-04 06:14:20
Dane
A dlaczego podano personalia dyrektorki, a księgowej już nie, skoro obie kradły?
2017-01-03 22:56:57
Olek
Nie no parodia , prosi złodziejki o zwrot ukradzionych pieniędzy , prokuratora tam wysłać a nie kubik grzecznościowy zakładać.
2017-01-03 22:03:36
tylko pytam...
Czy w tej Polsce jeszcze kiedyś będzie normalnie? Zięć prezydenta okrada fundusze ludzi kalekich, biskup pedałuje kleryków, "pałac młodzieży" rabuje fundusze młodzieżowe,rządy zagrabiają składki emerytalne,Konstytucja gwałcona na łonie Trybunału (i odwrotnie),dziennikarzom kneblują w sejmie usta,posły - jak w bajce o pospolitym zwierzaku , któremu "w żłoby dano- w jednym owies w drugim siano"... "...a nam prostym ze wsząd nędza!"
2017-01-03 21:41:44
miki
Dlaczego nikt tego nie kontrolował latami?
2017-01-03 21:27:13