Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Kierownik przywłaszczył 80 tysięcy złotych

Data publikacji: 2017-04-28 23:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:39
Kierownik przywłaszczył 80 tysięcy złotych
 

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali kierownika sklepu podejrzewanego o defraudację pieniędzy. 30-latek łamał procedury rozliczania utargów, fałszował dokumentację i część kwot odkładał do swojej kieszeni. W ciągu kilkunastu dni mężczyzna przywłaszczył gotówkę w wysokości 80 tysięcy złotych. Oprócz konsekwencji służbowych, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Świnoujscy dzielnicowi pełniący obchód w rejonie służbowym podjęli interwencję w jednym ze sklepów na terenie miasta w związku ze zgłoszeniem dotyczącym przywłaszczenia pieniędzy. Policjanci w rozmowie z dokonującym w sklepie kontroli audytorem wewnętrznym ustalili, że jeden z pracowników podejrzewany jest o defraudację kilkudziesięciu tysięcy złotych pochodzących z utargu, których nie wpłacał do banku.

W toku podjętych czynności i analizie dokumentacji ustalono, że w ciągu minionych dni kierownik sklepu przywłaszczył pieniądze w łącznej kwocie 80 tys. zł. Dokonywał tego łamiąc procedury rozliczania utargów i fałszując dokumenty związane z przekazywaniem do banku paczek z zawartością gotówki. W rozmowie z policjantami obecny w sklepie 30-latek przyznał się do sprzeniewierzenia gotówki. Został wyprowadzony ze sklepu w kajdankach, po czym trafił do policyjnego aresztu.

Jak poinformowała asp. sztab. Beata Olszewska mężczyzna usłyszał już zarzuty przywłaszczenia pieniędzy. Oprócz konsekwencji służbowych ze strony pracodawcy, mężczyźnie grożą konsekwencje karne. Za popełniony czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

(n)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ana
2017-04-29 10:27:16
Hahaha brak słów jacy ludzie są nienormalni . Gratulacje dla pana kierownika który zrujnował sobie całe życie
A co na to Adwokat...
2017-04-29 01:06:30
A moze nie zdazyl "wytlumaczyc sie"... ze pieniadze te chcial przeznaczyc juz - na budowe Tunelu !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA