środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Burmistrz Cedyni wygrał wybory za łapówki?

Burmistrz Cedyni wygrał wybory za łapówki?

Burmistrz Cedyni wygrał wybory za łapówki?
Data publikacji: 2018-12-15 09:59
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-30 08:01
Wywietleń: 2017 366756

Tomasz Siergiej, mieszkaniec Żelichowa, złożył protest wyborczy do Sądu Okręgowego w Szczecinie dotyczący wyborów na burmistrza Cedyni. Zdaniem Siergieja, wybrany w pierwszej turze Adam Zarzycki kupował głosy, wręczając korzyść majątkową w postaci alkoholu i pieniędzy w zamian za głosowanie na niego. „W czasie całego dnia wyborczego oraz następujących po wyborach dniach ustalono, że co najmniej wymienione w pozwie wyborczym osoby oddały swój głos na Adama Zarzyckiego, kandydata na burmistrza Cedyni w zamian za alkohol i pieniądze” – pisze Siergiej. Wymienił 20 osób, które rzekomo przyjęły od Zarzyckiego lub jego zwolenników alkohol i pieniądze. Są to niekiedy całe rodziny, jak chociażby czwórka panów G. z Cedyni – szkopuł w tym, że żaden z nich nie głosował.

Powołuje i oskarża świadków

T. Siergiej twierdzi, że wybory odbywały się 21 listopada (pięć razy jest takie stwierdzenie w proteście), czyli w środę. Działania Zarzyckiego „skutkowały wynikiem wyborczym w postaci wygranej kandydata stosującego sprzeczne z prawem metody działania” – czytamy w piśmie do sądu. Przypomnę, że Zarzycki otrzymał w pierwszej rundzie 1099, a jego kontrkandydatka Gabriela Kotowicz 1029 głosów. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 14 grudnia 2018 r.

 Mirosław KWIATKOWSKI

 

Komentarze

prawo
Jeżeli natomiast uzyskamy informację, że ktoś posługuje się naszym wizerunkiem, bez naszej zgody, to możemy zażądać: usunięcia wizerunku, przeprosin, rekompensaty finansowej. Warto wiedzieć też, że regulaminy portali społecznościowych nie pozbawiają nas ochrony wynikającej z przepisów prawa. Jak dużej rekompensaty finansowej można się domagać? O tym w materiale wideo MN24. Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/jak-chronic-skutecznie-wlasny-wizerunek,2596791,4199?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome
2018-12-30 01:05:19
jan
to się nazywa być w desperacji.....panie Siergiej po ludzku to mi żal pana.....karma wraca proszę o tym pamiętać. już raz fałszywie oskarżył pan Zarzyckiego za co ma pan sprawę karną....dla mnie jesteś chłopie niewiarygodny!!!!!
2018-12-19 01:50:53
obywatel
Siergiej to niema już co robić
2018-12-18 22:06:01
mieszkaniec
Nic dziwnego ponieważ poprzednicy nie zdążyli kupić wszystkich atrakcyjnych działek np.w Osinowie i teraz trzeba donosy pisać.....a nóż się uda i dokończymy to czego nie zdążyliśmy
2018-12-16 15:49:42
Cedyniak
Siergiej przegrał i teraz Kotowicz nie rządzi w Cedyni. Oskarża ludzi, ktòrzy nie głosowali a więc łapòwki nie wzięli. Wżenił się rodzińę Chańskich, dorobił molionów, ale intelektu za grosz. Taki wiejski dzban
2018-12-16 10:10:30
Gość2
Przegrani nie mogą się pogodzić z wynikiem wyborów i piszą donosy. Taki to ich poziom, trzeba umieć odejść z podniesioną głową.
2018-12-15 18:56:17
tylko pytam...
A cały PiS za co wygrywa wybory?Czy "pincet+" to nie łapówa z naszych podatków? Jak nazwać taki datek??? tylko pytam...
2018-12-15 18:49:48
Czytelnik do obserwatora
Masz ten sam poziom co ta radna na Majorce
2018-12-15 16:38:38
obserwator
a miruś donosi... jak nie rewal to cedynia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko te gminy istnieją..fobia jakaś i przez to kurier schodzi na psy
2018-12-15 15:00:15
PiSzcząca bida
Chyba T.Siergiej jest pod ciągłym wpływem tego, co rzekomo A.Zarzycki wręczał jako łapówkę.
2018-12-15 11:14:11
stefek
T. Siergiej to ten sam biedaczek, który ma nieruchomości z kilka baniek, a mieszka w ruderze? I nawet nie wie kiedy były wybory. Sprawa jest jasna, szkoda, że Sąd musi się tym niestety zająć.
2018-12-15 10:51:47